Големите загадки

  • 465 915
  • 9 090
  •   2
Отговори
# 1 635
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Ехее..От някои кадри във видеото ми настръхна косата направо...Особено в супермаркета,където една жена връщаше разни паднали предмети обратно на рафта,а след това се присви-легна на земята,и нещо я накара да закрещи.....

Последна редакция: вт, 09 юли 2019, 23:29 от Nina_Z

# 1 636
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Аз не вярвам, че светещите/огнени кълба от НЛО имат нещо общо с извънземни. Няма как материални обекти да излъчват толкова ярка светлина и да не изгорят.
Според мен нло е нещо друго, неизвестно...

Ето няколко интересни видеа:





# 1 637
  • Мнения: 423
Това, че извънземните не могат да преодолеят разстоянията и да дойдат дотук е абсолютно несериозно твърдение! На базата на какво е това твърдение ? На мижавите и жалки 5% познания за Вселената ли ? Ако може пространството да се огъва ? Ако има портали ? И ни е бедна фантазията с какво може да разполага цивилизация, която е милиони години пред нас.

# 1 638
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 780
Настръхна ми косите от видеото с мистериите.

# 1 639
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Абсолютно убедена съм, че има портали. На земята също. Имаше някаква история за такъв портал в някаква планина. От него се влиза към дълбините на земята, където има друг свят, подобен на нашия, но живеят съвсем различни видове животни, хора от други цивилизации, които отдавна са изчезнали, както и растения.... Малко, като по Жул Верн, но сигурно има някаква истина. Да не говорим, че на планетата ни все още има девствени места, на които не е стъпвал човешки крак. В тропическите джунгли кой знае какво е.

# 1 640
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Одеве прочетох, че Роби Уилямс твърди, че е посещаван от извънземни и духове, но в неговия случай сигурно няма никаква загадка, по-скоро е на хапчета...

Е, както знаете, всички шамани правят връзка с отвъдното след като подобаващо са се назобили с растения, съдържащи психотропни вещества Simple Smile
Тези неща може да кажем също, че отварят и освобождават съзнанието. Не е нужно ефектът да е халюциногенен. Кастанеда го описва.

# 1 641
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Гледах това клипче за събудили се след дълги години в кома хора.
https://www.youtube.com/watch?v=3NQ_EPw73_c
На английски е. Най-странното според мен е това, че са чували и разбирали всичко, което се случва около тях. Плашещо е чак, ако всички хора в кома са така. Какво ли е да разбираш всичко, а да не можеш дори да помръднеш?

Можеш да прочетеш книгата "Кошмарът Марабу" на Ървин Уелш. Гениална е!
Там едно момче изпада в кома, през цялото време търсеше розови фламинга- нещо като приключение. Изпадаше в различни нива на комата- по-плитки и по-дълбоки. Разбираше всичко около себе си, когато е на по-плитко ниво и се молеше докторите да не успеят да го събудят. Накрая обаче го събудиха и той беше съкрушен...

# 1 642
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Портали има засечени в Космоса чрез сателити, но се отварят и затварят за няколко минути само. Това го казаха в едно видео на тема магнитно поле около земята. Казват, че има невидима преграда, която пречи на човеците да пътуват на далече в Космоса. За мен това е необяснимо, тъй като Вояджърите 1 и 2 са на прага да напуснат слънчевата система. Тоест доста са по-далеч от тази преграда. Дали пък не се отнася само до живите организми? Ами мисиите на Аполо на Луната? Пак са по-далече. Та нещо не ми се връзва това твърдение или аз нещо не го разбирам.

# 1 643
  • Fairbanks, Alaska
  • Мнения: 1 764
Като 32-та градуса измерени на Аляска

Че какво странно има в 32 градуса измерени в Анкоридж, Аляска? Просто са се създали подходящите условия за пренос на топъл въздух за период от 5 дни. А и самите метеоролози са написали Антициклон. Той е причината за горещините през лятото. През 2013 година имаше пренос на топъл въздух цял месец. В някои от градовете температурите не паднаха под 28 градуса. Последният ден на топлата вълна се отчете с 34 градуса в Танана и 33 градуса във Феърбанкс. И това са градове на около 100-150 км от Полярният кръг.

Бил съм свидетел на топли вълни на по 500 км зад Полярния кръг. Говоря за градове като Норилск. На най-топлият ден бяха измерени 32 градуса.

След като уж има глобално затопляне, защо пролетта в Бургас тогава не се отчита с по 20 градуса, ами през целия април температурите са в интервала 10-13 градуса?

# 1 644
  • Мнения: 4 381
Фолклорът, преданията, мировете и приказките са много ценни източници, които често биват пренебрегвани. "Долния" и "горния" свят, преминаването на избраните от единия в другия...

За "житните кръгове", Наска май не сме споменавали.

# 1 645
  • Мнения: 2 990
Като 32-та градуса измерени на Аляска

Че какво странно има в 32 градуса измерени в Анкоридж, Аляска? Просто са се създали подходящите условия за пренос на топъл въздух за период от 5 дни. А и самите метеоролози са написали Антициклон. Той е причината за горещините през лятото. През 2013 година имаше пренос на топъл въздух цял месец. В някои от градовете температурите не паднаха под 28 градуса. Последният ден на топлата вълна се отчете с 34 градуса в Танана и 33 градуса във Феърбанкс. И това са градове на около 100-150 км от Полярният кръг.

Бил съм свидетел на топли вълни на по 500 км зад Полярния кръг. Говоря за градове като Норилск. На най-топлият ден бяха измерени 32 градуса.

След като уж има глобално затопляне, защо пролетта в Бургас тогава не се отчита с по 20 градуса, ами през целия април температурите са в интервала 10-13 градуса?

И все пак средната лятна годишна температура там е между 6 и 15 градуса Целзии. Но това не е по темата. Нека да не го коментираме

# 1 646
  • София
  • Мнения: 8 932
Не знам защо хората си представят глобалното затопляне само като повишаване на температурата навсякъде. Нека не забравяме, че след последното такова е настъпила ледникова епоха. Сегашните метеорологични условия са далече от нормалните, но отричането на фактите е точно заравяне на главата в пясъка. Пък нека за някой е нормално на 10.07 температурата в София да не надхвърли 17 градуса.

# 1 647
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Споменавали сме по-назад за катаклизмите и измененията на планетата ни.Древни автори са писали,че в следствие на катаклизми се е случвало слънцето да изгрява от запад.
Пак в старите книги пише,че преди мнооого години Земята е претърпяла "удар",който е наклонил оста и на 23° и 27'.Така са се образували ледените шапки на двата полюса,а до преди това климата на цялата планета е бил тропически.Сиреч това,което ние наричаме "глобално затопляне" е процеса на връщането на оста на планетата до първоначалния и перпендикуляр.След завършването на този процес,тропическия климат отново ще преобладава на Земята.
Установено е,че оста се изправя с 50 сек.на 100 год.

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 14:16 от Nina_Z

# 1 648
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Тропическият климат е ужасен. Добре, че няма да е в настоящия ни живот. Това е една от причините, която ме спира на 100 процента да посетя някоя тропическа държава, а ми се иска безкрайно.

# 1 649
  • Мнения: 5 248
Пък нека за някой е нормално на 10.07 температурата в София да не надхвърли 17 градуса.
Когато някой говори за глобално затопляне, аз винаги се сещам за подобни примери.
„Най-ниската температура на тази дата(11.07) в София е измерена през 1913 г. 8.1°, а най-високата през 1916 г. 37.3°. Най-ниската температура на тази дата в Пловдив е измерена през 1913 г. 11.4°, а най-високата през 1916 г. 40°. Най-ниската температура на тази дата в Плевен е измерена през 1913 г. 9.6°, а най-високата през 1916 г. 40.6°. “

Общи условия

Активация на акаунт