Големите загадки

  • 464 457
  • 9 090
  •   5
Отговори
# 1 680
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 913
Преди време четох една теория, че Земята има две ядра. Така че имаме резерва 😃

# 1 681
  • Мнения: 2 990
И аз съм чувала разни неща за срока на годност на планетата ни, но нямам представа дали са верни

# 1 682
  • Мнения: 486
За вампирясване чували ли сте?
Цитат от Уикипедия:
Вампирът в славянските вярвания   
Редактиране
Съгласно славянските вярвания, когато умрелите не бъдат оплакани и погребани според традицията, или са умрели по непристоен, неестествен начин, или приживе са извършили много грехове или са се занимавали с чародейство, боговете не ги допускат в света на мъртвите, където да намерят покой. Душите им остават в света на живите, където блуждаят и страдат, и се превръщат в зли духове.

Тези зли духове можели да се връщат обратно в мъртвите си тела, или да се вселяват в чужди трупове и да ги вдигат от гроба, превръщайки се по този начин във вампири. Труповете им посинявали и се подували, но запазвали телесната си цялост, без да се разлагат дълго след смъртта. Те излизали нощем да тормозят хората, да заплитат косите им (което обърква мислите и намалява силата на човека), да пият кръвта им, да ги душат насън и да им вредят по всякакъв друг начин.

Суеверия   
Редактиране
Древните славяни изпитвали голям страх пред вампирите и това си проличава в жестоките начини, които изобретили за да се предпазват от труповете, за които вярвали, че са вампирясали:

Режели главите им и ги слагали между краката, за да не могат да си ги открият;
Режели ходилата им, за да не могат да бродят или ръцете, за да не могат да пакостят с тях;
Овързвали с въжета цялото тяло или го притискали с огромни воденични камъни;
Забивали в сърцето дървен кол от трепетлика или дрян, нажежен шиш, или гвоздей;
Слагали гарванов нокът – зад дясното ухо.
В края на 18-ти и началото на 19 век хората започнали да взимат и други предпазни мерки. Смятало се, че среброто, светената вода, кръстовете, тестото от нафора и чесънът държали на страни опасните същества.
Билката върбинка е отровна за тях т.е. отслабва ги, при допир до кожата вампирът получава изгаряния.
Ухапване от върколак убива вампир в периода 1 до 3 дена.
За някои вампири се е смятало, че отклоняват реките и предизвикват суша или разнасят епидемии – техните гробове заливали с вода или направо уринирали върху тях. Също изравяли трупа и го изхвърляли в блато. За предпазване от вампири също произнасяли молитва: „Съхрани нам от руки, от мору, и от вещицу и въпиру, и от плеадницу…“ или: „Да заклопит вилам челюст; заклопи и вампирам челюсти, верзи и в море клокотеще и кипеще тамо да пребивают до скончание века“.

Семейни вярвания   
Редактиране
Съгласно тези вярвания, някои вампири се връщат при семействата си и се опитват да възстановят стария си начин на живот, така сякаш не са умирали. Широко е разпространена легендата за вампира, който се върнал от гроба при жена си и дори се сношавал с нея. От такава връзка се ражда дете, което приживе нощем се превръща във вампир и може да вижда, открива и разпознава другите вампири, като ги гони и убива. Други вампири се превръщат денем в животни – най-често кучета, вълци, котки, кукумявки и черни петли. Според друга легенда, така една жена без да знае се омъжила за вампир, след което черно куче всеки ден я гонело, ръфало и разкъсвало полата ѝ. Когато една вечер тя казала за това на мъжа си, той се ухилил и тя видяла парцалчета между зъбите му. Усъмнила се, намерила сребърна игла, мушнала го в корема и той се пръснал, оплисквайки всичко в кръв. Вярвало се още, че ако вампир се ожени за жена и тя го обича три години, той става отново обикновен жив човек.

Както по всичко личи, вампирите са славянско „откритие“. Те са характерна и общо разпространена черта на древнославянските суеверия. Идеята за вампира произхожда от древнославянската вяра в световния зъл дух Упир.

Друго вярване е за вампирите е, че можеш да станеш вампир ако докато стои пред своята къща в ковчега над покойника се подаде нещо или премине някакво животно, най-често котка или пък сянка мине над мъртвеца. Според тази легенда това обезпокоява душата на мъртвия и го кара да скита из света на живите докато не намери покой. Душата му може да се успокои само ако се направи молитва която да му посочи пътя към отвъдното

# 1 683
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 913
Истината е, че има открити гробове където действително присъства ритуал за да не се превърне умрелия във вампир нс територията на България. Не си спомням точно къде бяха, ма май някъде около Варна или Ямбол. Нещо такова беше. Гледах го в едно предаване и ги видях гробовете, а скелетите бяха с нещо забито в устата и около сърцето. Така че е реално съществувал този обичай, не е само вярване.

# 1 684
  • Мнения: 514
По темата за луната днес попаднах на това клипче. Звучи интересно и друг път някъде се казваше, че сме били изгонени от там и затова са прекратени всички мисии.

https://youtu.be/EQF3BdEFXyA

# 1 685
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Малко ни в клин,ни в ръкав,но по-назад в темата бях постнала малко материал за пирамидите,включая босненската,а въпроса,който бях засегнала е активирането им,т.е излъчването на сноп от силна светлина,която излиза от върховете им.Имаше и лек спор Simple Smile относно достоверността на това твърдение.
За това ще кача малко материал(бях обещала) с мнението на един от любимите ми учени,проф. Филипов,по този въпрос.
Слагам видеото като същинската част започва от 17:06 мин. https://www.youtube.com/watch?v=W-xZ4UsWXn8

П.П Много е интересно!Ако изгледате цялото видео в него професора обяснява един от възможните начини за строежа на пирамидите.Процеса,признат от съвременната физика,се нарича-акустична левитация, т.е. ако един обект се облъчи с акустична вълна на определени честоти,тя се отразява от него,и когато се срещне с подаващата вълна се получава "възглавница" и обекта полита.
Професора дава пример с негов колега-шведски учен,който е документирал,че в Тибет монаси са повдигнали 4 тонен скален къс чрез звук от барабани и тръби,които настроени на определена честота,са вдигнали скалата на 400 метра.
Изключително ми хареса за финал обобщението на професора,че това са познания,които ние сме загубили и съвременната наука трябва да ги изучава!
А ние,горките,чакаме обяснения от сегашната наука.

Последна редакция: сб, 13 юли 2019, 19:30 от Nina_Z

# 1 686
  • Мнения: 1
Във връзка с Кики съм попадала на този материал. Интересен е.

http://duhove.blogspot.com/p/blog-page_21.html

Здравейте, аз съм авторът на историята "От полтъргайсти до Христос - моята истинска история" и потвърждавам, че е вярна. Моля да ме извините, но не обичам да стоя във форуми и няма да влизам тук. Веднъж се опитах да участвам в друг български форум, където беше пусната от непознат за мен участник връзка към историята ми и се изумих колко часове на ден ми отидоха за да отговарям. Ако някой желае да ми пише, може да го направи в коментар под самата история или да пусне съобщение във Фейсбук страницата към нея. Особено ако е в подобна ситуация и търси освобождение, ще се радвам да съм полезен.

Желая ви приятни и плодотворни дискусии.

Веселин.

# 1 687
  • Мнения: 10 993
Прекрасна тема сте заформили.

# 1 688
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 913
Във връзка с Кики съм попадала на този материал. Интересен е.

http://duhove.blogspot.com/p/blog-page_21.html

Здравейте, аз съм авторът на историята "От полтъргайсти до Христос - моята истинска история" и потвърждавам, че е вярна. Моля да ме извините, но не обичам да стоя във форуми и няма да влизам тук. Веднъж се опитах да участвам в друг български форум, където беше пусната от непознат за мен участник връзка към историята ми и се изумих колко часове на ден ми отидоха за да отговарям. Ако някой желае да ми пише, може да го направи в коментар под самата история или да пусне съобщение във Фейсбук страницата към нея. Особено ако е в подобна ситуация и търси освобождение, ще се радвам да съм полезен.

Желая ви приятни и плодотворни дискусии.

Веселин.
Пиши, сигурно има интересни неща и гледна точка, които имаш и могат да ни накарат да научим нещо повече за света около нас.
Спомням си бума на екстрасенси и полтъргайстове  в първите години след падането на Комунистическия режим.
От историята ти бях почти сигурна, че става дума за духове вероятно хранещи се с вашата енергия и историите, които са ви разказвали са били за засилване на потока енергия излизащ от вас. Не ме очудва, че жените в семейството ти са били по-изявени по простата причина, че жените са по-отворени емоционално. По интуитивни са. Това се знае и не случайно в юдаизма се казва, че на жените не им е необходимо толкова обучение. Точно по тази причина, която ти споменах по-горе. Няма нищо случайно в това, което ни се случва.

# 1 689
  • Мнения: 1 847
Духчето Кико ? Grinning

# 1 690
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Във връзка с Кики съм попадала на този материал. Интересен е.

http://duhove.blogspot.com/p/blog-page_21.html

Здравейте, аз съм авторът на историята "От полтъргайсти до Христос - моята истинска история" и потвърждавам, че е вярна. Моля да ме извините, но не обичам да стоя във форуми и няма да влизам тук. Веднъж се опитах да участвам в друг български форум, където беше пусната от непознат за мен участник връзка към историята ми и се изумих колко часове на ден ми отидоха за да отговарям. Ако някой желае да ми пише, може да го направи в коментар под самата история или да пусне съобщение във Фейсбук страницата към нея. Особено ако е в подобна ситуация и търси освобождение, ще се радвам да съм полезен.

Желая ви приятни и плодотворни дискусии.

Веселин.
Здравейте,вашата история е много подобна на случая с един учен(ядрен физик)-Светлин Димитров,който свидетелства,че е повярвал в Бог след срещата си със сатана.
Слагам видео на интервю с него в което той,разказва преживяванията си. https://www.youtube.com/watch?v=WTSjWpORPns

Последна редакция: нд, 14 юли 2019, 14:53 от Nina_Z

# 1 691
  • Мнения: 1 432
А какво е станало с Кики? Как е спрял контакта с него/нея? Всъщност, доколкото си спомням, според Слава Севрюкова било е дух на млада жена, която се е самоубила, и е съжалила за постъпката си. Нещо такова си спомням....

# 1 692
  • Мнения: 3 575
По темата за луната днес попаднах на това клипче. Звучи интересно и друг път някъде се казваше, че сме били изгонени от там и затова са прекратени всички мисии.

https://youtu.be/EQF3BdEFXyA

Пълна измишльотина създадена по романа на Х. Уелс - Първите хора на луната, даже името на извънземната раса са копирали оттам.

# 1 693
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 913
Видео за смъртта на Борис III. Бях ви дала преди време фактите, а сега намерих и видео.
https://youtu.be/anjS0ox-Mdg

# 1 694
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Много е интересно видеото за цар Борис.Благодаря!

П.П  Това,което съм чела за Борис е,че Хитлер го отравя,защото му е отказал да изпрати наша войска на източния фронт,за да се бият срещу руснаците.Знаел е,че няма да воюваме срещу освободителите си.
 
Дайте друга загадка,моля!

Последна редакция: пн, 15 юли 2019, 19:08 от Nina_Z

Общи условия

Активация на акаунт