Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 7 049
Рачешката:

Извинявам се, че надрасках, но не мога да смятам! Joy
Дано разберете!

# 316
  • Мнения: 263
Помагайте с Гаус (така мисля де):
Сбор на 60 естествени числа е 1829. Вярно ли е е, че поне две от тези числа са равни?

Сигурна съм че назад е обяснено, чела съм преди. не можах да намеря обаче. Задачата е от мат читанка 4-5
Please help Simple Smile
Да, вярно е:
Най-малкият сбор на 60 различни естествени числа е
S=1+2+3+...+60=(1+60).60:2=61.30=1830, което е по-голямо от 1829 (т.е. за да се получи 1829 не може всички числа да са различни).
Забележка: 0 не е естествено число.

# 317
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Здравейте!
По принцип се справям с математиката, но или аз съм блокирала, или условието не е ясно.

Тест за трети клас, последната задача, от сборник:

Паркът, в който играе Ема, се намира на 280м от училището й и е с 50м по-близо до дома й. Кое е по-далече от дома на Ема - паркът или училището?

# 318
  • Мнения: 2 113
Ако делимото е 32, делителят х, и остатък 8, намерете възможните х.
Как се записва и обяснява тази задача? Мерси.

# 319
  • Мнения: 8 048
За да има остатък 8, то делителя трябва да е >8 и да дели точно делимото минус остатъка.
В случая 32-8=24, което (24) се дели точно на 2, 3, 4, 6, 8, 12 и 24.
Решения са 12 и 24, защото са по-големи от 8 (остатъка).

# 320
  • Мнения: 5 160
И написано с х, у Simple Smile
32:х = у ( 8 )
х.у + 8 = 32
х.у = 24
х > 8
12.2 = 24
24.1=24

# 321
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 035
Здравейте!
По принцип се справям с математиката, но или аз съм блокирала, или условието не е ясно.

Тест за трети клас, последната задача, от сборник:

Паркът, в който играе Ема, се намира на 280м от училището й и е с 50м по-близо до дома й. Кое е по-далече от дома на Ема - паркът или училището?

може и да не съм права, но ми се струва, че при такива задачи блокират родителите, защото веднага си представят три точки, неизвестен ъгъл и невъзможност за решаване на задачата.

децата в трети клас 'виждат" права, с начало парка. училището е на 280м от него, а дома на 280-50=230м от парка.
значи дома е между двете точки, на 50 м от училището и на 230 от парка.

# 322
  • Мнения: 8 048
Пропуснала съм задачата с парка... В трети клас обикновено до задачата има картинка, та още по-малко вероятно е децата да се объркат... и уловки няма, просто аритметично изваждане Hands V

# 323
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Благодаря! Ясно е, че в моя мозък е проблемът Wink. Обикновено решаваме задачите, когато има нужда да помагам, на нивото на децата разбира се. Обаче тук и дъщеря ми се затрудни да реши кое точно къде се намира спрямо другите две. А смея да кажа, че е добра по математика. Реших, че има нещо сбъркано, защото в следващия тест последната задача беше идентична, но с някаква спортна зала или нещо от сорта. Е, там всичко беше ясно.
Ако ви е любопитно, може да я покажа и нея.
Благодаря още един път!:hibiscus:

П.П. Нямаше картинка

# 324
  • София
  • Мнения: 9 557
Момичета, моля за помощ за задача от Хитър Петър за 4 клас:
Собствените имена на четирима приятели са Петър, Иван, Стоян и Драган, а фамилиите им са Петров, Иванов, Стоянов и Драганов. Петър е по-голям от Петров с една година, Иван е по-голям от Иванов с три години, Стоян е по-голям от Стоянов с пет години. С колко години Драганов е по-голям от Драган?
Отг. 9

Въртях, суках, броих букви, сравнявах, но не мога да докарам този отговор. Предполагам решението е очевадно, но аз не мога да го видя, детето също Simple Smile

# 325
  • Мнения: 4 246
Стоян Драганов >Петър Стоянов > Иван Петров > Драган Иванов.
5+1+3=9

Скрит текст:
Реших,че са изпозлвали името на небеизвестният политик от потическото ни минало

# 326
  • София
  • Мнения: 9 557
Стоян Драганов >Петър Стоянов > Иван Петров > Драган Иванов.
5+1+3=9

Скрит текст:
Реших,че са изпозлвали името на небеизвестният политик от потическото ни минало

Благодаря Flowers Hibiscus Това, което ми се губи е как стигна до Стоян Драганов ..... Simple Smile

# 327
  • София
  • Мнения: 7 049
Разликата между най-големия и най-малкия е 9 години. Най-малък е Драган, защото и Петър, и Иван, и Стоян са по-големи от някой от останалите.
Най-голям е Драганов, защото и Петров, и Иванов, и Стоянов са по-малки от някой от останалите. Следователно разликата между Драганов и Драган е 9 години.
Така дали става ясно Wink

# 328
  • София
  • Мнения: 9 557
Мдаа, сега е ясно Flushed

# 329
  • до морето
  • Мнения: 2 281
Задача за шести клас:
Митко написал всички трицифрени нечетни естествени числа, които не се делят на 5:
а) Колко числа е написал Митко
б)Ако Тошко напише едно нечетно трицифрено число, не по-малко от 301, каква е вероятността това число да е равно на някое от написаните чиала от Митко?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт