За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 77

  • 25 675
  • 769
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 683
На повечето места, колкото и да е странно, дават средната седалка като най-безопасна. Това обаче няма отношение към случая, защото столчето вообще не е подходящо за толкова малко бебе.

# 301
  • Мнения: 16 871
Моят син върви много висок, сменихме кошницата със Блитакс еволва 123, на годинка и седмица. Краката му опираха в брадичката в кошницата, хич не му беше удобно, за главата не помня до къде е била, но не виждах смисъл да го мъча да се гъне.
Много е деликатна темата със столчетата. Дават се съвети, пък който както си прецени според възможностите и ситуацията.

# 302
  • Мнения: 35 109
То всички съвети за деца са деликатни..
Аз като малка съм се возила необезопасена(уж отивахме някъде на кратко разстояние в града) и след рязко набиване на спирачки си спомням как едва не лапнах скоростния лост и от тогава си седя мирно и кротко в дясно. За това НИКОГА не бих сложила столчето в средата на задната седалка. Ама щом го дават като най-безопасно, не бих спорила. Просто споделям.

# 303
  • Мнения: X
Моят син върви много висок, сменихме кошницата със Блитакс еволва 123, на годинка и седмица. Краката му опираха в брадичката в кошницата, хич не му беше удобно, за главата не помня до къде е била, но не виждах смисъл да го мъча да се гъне.
Много е деликатна темата със столчетата. Дават се съвети, пък който както си прецени според възможностите и ситуацията.

Точно това сгънато положение е най-удобното за толкова малки бебета. Ортопедът ни го каза, когато заведохме бебето на преглед в 6-тия месец. Бяхме сложили възглавница в кошницата, точно, за да не седи сгъната и той каза да я махнем. На бебетата в тези месеци гръбнака не е в същата форма като на дете на 1 годинка.

# 304
  • Мнения: 16 871
Само че аз говоря за моя син на годинка.

Возя винаги от ляво, иначе съм чела, че най-безопасно било по средата, което ме озадачи.

# 305
  • Мнения: 2 124
Моята дъщеря е 75 см и в кошницата е толкова сгъната, краката й стоят сгънати в задната седалка за да се побере...е сменихме кошницата  със столче, тя е над 9 кг и е над 9 месеца.

Просто на самото дете му е супер некомфортно в кошницата и не иска да стои в нея, пищи, крещи гърчи се, мъчение, пътуването беше невъзможно вече в кошница.

# 306
  • Мнения: X
Само че аз говоря за моя син на годинка.

Возя винаги от ляво, иначе съм чела, че най-безопасно било по средата, което ме озадачи.

Разбрах, но в случая на за майката, която пита, нейното е на 5м.

# 307
  • Мнения: 14
За щастие не знам на къде се отварят задните еръбези,удрял ме е преден и си ме фрасна точно централно,незнам на страни ли се отварят или напред ,но си удря с голяма сила,а отзад емблемата airbag е горе на гърба на предната седалка и като сложа кошницата,гърба и опира в седалката,така че на където и да се отваря,първо ще удари кошницата. Относно големината,мисля че това поне мога да преценя, самата кошница я дават до 9 кг,които вече моето дете направи преди седмица ,освен крачетата,коланите му вече едвам ги закопчавам идват къси.В сайта на Бритакс за модела Еклипс 9-18 пише ,че има  опция за монтаж по средата,отзад,където е най-безопасното място в колата,защо според вас не е?

# 308
  • Мнения: 433
След като производителят е написал, че има опция за монтаж на средната седалка, какво значение има тук кой какво ще каже Simple Smile  след като я има опцията, която желаете - супер, поставете столчето така-ще бъде определено безопасно ако и колата има съответната система за закрепяне Simple Smile ако пък можете да си "изключите" единия заден еърбег - още по-добре Simple Smile

# 309
  • Мнения: X
Освен това пише, че е за деца над 9 месеца, защото няма полу-легнала позиция.

# 310
  • Мнения: 267
Дъщеря ми е на 11 месеца и отказва да яде храната подходяща за нейната възраст, каши не харесва, попара изобщо не обича,бисквити яде само ако ги хрупа самичка, не с мляко или плод, от супите признава само спаначена и пилешка.Не знам как да и разнообразя менюто, сутрин не е много гладна пие по 120-150 АМ и после търси плод но да го държи сама и да си яде. Така цял ден вода и плодове или краставичка. Има ли и други като нас, може би правя нещо грешно в подхода си към нея

Последна редакция: чт, 06 юни 2019, 17:23 от mom22

# 311
  • Мнения: 7 776
Има безкрайно много неща, които могат да се дават на 11 месечно. Вместо каша - мъфин или бисквита със съответната зърнена храна, за да се яде с ръце. Кекс, хляб, палачинки, тиганици, баница, мързелива баница, пудинг, киш. Кюфтенца от месо, от зеленчуци, от зърнени.

# 312
  • Мнения: 267
Тези храни не са ли мазни за нея?

# 313
  • Мнения: 7 776
Във всичките има мазнина, разбира се, мазнините са есенциално важни за развитието на мозъка на бебетата.

# 314
  • Мнения: 267
Точно тези са и сред любимите именно защото ги държи сама пък и са вкусни, но аз вечно съм ги отбягвала и явно съм го приложила и на нея. Благодаря за отговора

Общи условия

Активация на акаунт