За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 77

  • 25 563
  • 769
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 18 268
Aria, звъннах в “Доверие” и ми даваше заето (съобщение, че всички оператори...ала-бала). Но половин час по-късно, познай, върнаха ми обаждане. Grinning Работи с деца, отпуска е до 25.06. Ще съгласувам с графика на ММ, че ще трябва той да я води, и ще запазя час.

“Нашата” дерматоложката е в отпуск до октомври.

# 466
  • Мнения: 681
Към майките, които ползват памперс гащи: подгъвате ли ластика на коремчето? На дъщеря ми ѝ идва ластика над пъпчето и се чудя дали да подгъвам?

# 467
  • Мнения: 595
Към майките, които ползват памперс гащи: подгъвате ли ластика на коремчето? На дъщеря ми ѝ идва ластика над пъпчето и се чудя дали да подгъвам?
Когато аз преобувам не подгъвам, таткото винаги го гласи като за изложение и загъва, подпъхва..

# 468
  • Мнения: 2 124
Аз също не подгъвам само дето тези ластици й се отпечатват на коремчето, а не са й малки.

# 469
  • Мнения: 13 079
Poppy, не мога да повярвам. Подобряват се явно. Щях да ти кажа да дръннеш като си тука, но щом няма да я водиш ти ще е друг път 🤗

# 470
  • Мнения: 620
Благодаря за мненията, момичета!

# 471
  • Мнения: 784
Здравейте бебчето ми е на 5 дни. Днес я приеха за фототерапия заради високи нива на билирубин. Родена е мъничка 2490 грама , на втория ден беше 2400, днес 5ти ден 2510 грама. Само на кърма е. Интересува ме, ако има мами минали през такава терапия - бързо ли се повлияват бебчетата, ефективна ли е? Много се притеснявам и съм разстроена!

На 5 дни не сте ли още в болницата?

Това е предполагам физиологична жълтеница повечето новородени я изкарват, не е толкова страшно.

Ще се оправи бебока.

Родих на 8ми през нощта в 02:36, а на на 9ти към 12 на обед вече бяхме у дома - живея в Турция.

Нормално е да разстроена, danaya , но това са хормоните и няма нищо притеснително в лампата.
На мен ми изтекоха зелени водите и бебето беше на антибиотик 4 дена в болницата, с абокат в ръчичката - аз плаках като идваха в стаята да му вливат АБтиците, той не.Кърмех, което помогна за бързото оздравяване и на 5тия ден го изписаха с около 150гр повече откакто се роди - също дребен 2480

Вчера към 5 следобед я сложиха под лампата, тази сутрин ди я взехме нивото вече е 6,6 при референтни стойности 1,5/12. Събота сме на контрола. Благодаря за съветите на всички 🌹

# 472
  • Мнения: 5 468
По повод зеленото ако, често то се дължи на колики. И малкия отвреме навреме има зеленикаво ако, и при дъщеря ми също се случваше.

# 473
  • Мнения: 320
Зелено е и ако на детето му е било студено, но в тези жеги се съмнявам да му е било студено. Да не сте яли някоя зелена салата, зелена чушка или нещо зелено като храна?

# 474
  • Мнения: X
Бактериална инфекция на окото заразна ли е?

# 475
  • Мнения: 620
Зелено е и ако на детето му е било студено, но в тези жеги се съмнявам да му е било студено. Да не сте яли някоя зелена салата, зелена чушка или нещо зелено като храна?
Не, но вчера пих прясно мляко на закуска, а някой тук каза, че и от това се получава. Вече цветът се коригира отново до горчица, но продължава при всяка смяна на памперси да има изпражнения.

# 476
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
А да си яла нещо разхлабващо? Нов пробиотик? Колко пъти е акало днес? Все пак малките бебетата си акат често, щом и цвета се оправил, не е воднисто, с прекалено остра миризма, няма слуз, значи всичко е наред.

# 477
  • Мнения: 620
А да си яла нещо разхлабващо? Нов пробиотик? Колко пъти е акало днес? Все пак малките бебетата си акат често, щом и цвета се оправил, не е воднисто, с прекалено остра миризма, няма слуз, значи всичко е наред.
Не съм яла нищо разхлабващо.
Днес има 6 памперси с изпражнения, от които 2 със стабилно количество, а останалите с много малко.

# 478
  • Мнения: 2 124
Консултирай се с педиатъра за да не се тревожиш.
За кърмено бебе не са нещо ненормално 6 изхождания,  но ако е някаква драстична промяна от обикновено все пак попитай специалист.

Ако не са с остра миризма и слуз не би трябвало да е нещо притеснително.
 

# 479
  • Мнения: X
Колко време може да продължава температура от зъб? Бебка има от снощи 21:00ч. Сваляме я и пак вдига...

Общи условия

Активация на акаунт