За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 77

  • 25 660
  • 769
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 433
Мамчета, при ухапване от комар 3м бебе да мажа ли с нещо и ако да с какво. Не е мн подуто.
. Онзи ден мъжът ми купи едно рол-онче на Чико за след ухапвания - супер е, веднага успокоява (изпробвано на мен). Към 8 лв е някъде Simple Smile

# 541
  • Мнения: 260
Момичета, от 3 дена малката не е акала, захраних с тиквичка, нямаше проблем.преди три дена добавих и морков в пюрето, явно това я запече. Педиатъра ми вика, че нямало проблем да не ака , но мен ме притеснява. Какво мога да направя, нещо да я разхлабя малко по някакъв начин, или аз да ям нещо, тъй като я и кърмя

# 542
  • Мнения: 35 109
Тиква или сини сливи

# 543
  • Мнения: 18 419
Можеш да помогнеш и с масажчета на корема и притискане на крачетата към коремчето. Има клипчета в нета, разгледай.

Щом е склонно бебето към запек от храни, внимавай какво даваш. Ако има засягащ компонент, задължително трябва да има и разхлабващ или регулиращ. Също и мазнинка. Съобрази го с въвеждането на новите храни. Както и Пийкок написа, тиква и сини сливи винаги спасяват положението. Особено сините сливи. Пюре от круши също действа разхлабващо.

# 544
  • Мнения: 260
Можеш да помогнеш и с масажчета на корема и притискане на крачетата към коремчето. Има клипчета в нета, разгледай.

Щом е склонно бебето към запек от храни, внимавай какво даваш. Ако има засягащ компонент, задължително трябва да има и разхлабващ или регулиращ. Също и мазнинка. Съобрази го с въвеждането на новите храни. Както и Пийкок написа, тиква и сини сливи винаги спасяват положението. Особено сините сливи. Пюре от круши също действа разхлабващо.
Сините сливи аз да ги ям нали, тъй като на нея не и давам още плодове

# 545
  • Мнения: 6 622
Яж череши и праскови.

# 546
  • Мнения: 18 419
Може да пробваш и ти да ядеш сини сливи, но ефект ще има вероятно само върху теб.

На колко е бебето? Ако има 6 месеца не е проблем да вкараш някое плодово пюре между зеленчуковите (да не е банан, разбира се, че и той запича). Да не говорим, че пюре от тиква за много деца е даже първото. И махни моркова, докато не се изходи.

# 547
  • Мнения: 260
Може да пробваш и ти да ядеш сини сливи, но ефект ще има вероятно само върху теб.

На колко е бебето? Ако има 6 месеца не е проблем да вкараш някое плодово пюре между зеленчуковите (да не е банан, разбира се, че и той запича). Да не говорим, че пюре от тиква за много деца е даже първото. И махни моркова, докато не се изходи.
На 5 и половина е, започнах с тиквичка, но когато добавих морков и се запече , може дя пробвам да спра моркова и да карам на тиквичка само

# 548
  • Мнения: 16 871
Тия лекари ме изумяват! Кое е нормалното 3 дни да не е ходило по голяма нужда?! Дай нещо разхлабващо кагто са написали вече. Масажи, колело, дръж в поза Буда. Ако не стане предприми друга намеса - свещичка, клизма, след консултация.

# 549
  • Мнения: 35 109
Според мен тиквата си е абсолютно подходяща в случая. Няма да изяде цяла тиква цигулка. 4 лъжички са достатъчни.

# 550
  • Мнения: 3 902
Моята девойка винаги е имала драми с тоалетната, за това като храня и захранвам с нов продукт - винаги са 40% затягащ и 60% разхлабваш и акането така хубаво се нормализира. Чат-пат ака и по два пъти. Благинка, а газове има само първия ден като въведа нещо ново. Преди това имаше толкова много, че не можеше и да ака спокойно.

# 551
  • Мнения: 27
Здравейте, искам да попитам някой правил ли е инхалации с Йалоклийн? В листовката пише да се използва над 2 годишна възраст а бебето ми е на 4 седмици. Със задна хрема сме от 3 седмици. От 4 дни правим инхалации със физиологичен разтвор и пръскаме със Стеримар бейби, но носът му сутрин е много запушен.

# 552
  • Мнения: 35 109
Каква може да е причината детето често да си търка/ чеше тила? Подстригах го да не му е жега, но продължава. Няма Крусти, няма въшки, не е зачервен. Не го прави само когато е потен. Доста често го прави

# 553
  • Мнения: 16 871
Аз съм правила инхалации на сина ми с Йалоклийн. Повлия се веднага. Беше на 9 м.
Здравейте, искам да попитам някой правил ли е инхалации с Йалоклийн? В листовката пише да се използва над 2 годишна възраст а бебето ми е на 4 седмици. Със задна хрема сме от 3 седмици. От 4 дни правим инхалации със физиологичен разтвор и пръскаме със Стеримар бейби, но носът му сутрин е много запушен.

# 554
  • София
  • Мнения: 1 456
Здравейте, имам питанка. Днес бебето ми, което е на почти 2 месеца, спи много, ама много. Досега не е спал толкова.  Заспа след хранене в 14 ч събуди се в 17 ч за хапване и пак заспа до 20 ч. Хапна в 20.30 ч и пак сън.Не знам дали е добре това, когато не спи лошо, сега пък спи .... Последните две денонощия беше много неспокоен и не спеше. Днес коремчето му е спокойно, няма газове и колики. Дали е от това не знам?! Споделете колко спят вашите бебчета, моля.

Общи условия

Активация на акаунт