Слънцезащита 2019 - IV

  • 52 955
  • 761
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 5 832
Вчера купих на Piz Buin спрей за бързо потъмняване фактор 30 на около 14 лв от Метро. Всичките им продукти бяха около тази цена, така че ако има фенове на марката, там е мястото 😉

# 406
  • Мнения: 425
Момичета, препоръчайте ми олио за хубав тен, среден клас. Кожата ми тъмна, бързо потъмнявам, нямам алергии.

# 407
  • Мнения: 1 349
Каротен, Нивеа, Гарние. Тези съм ползвала и съм много доволна. С Каротен бях хванала страхотен шоколадов тен преди няколко години.

# 408
  • Мнения: 39 232
С олио се изприщих. Ползвам за тялото крема на Евелин и съм много доволна.

# 409
  • Мнения: 812
Момичета, аз съм със светла кожа. Бих ли могла да ползвам олио за бързо потъмняване например с 20 или 30 фактор?До сега съм ползвала само кремове ама бавно ставам леко кафява.Иска ми се по-интензивен тен.Смятам да лежа под чадър, а не да се пържа на върло слънце.Ще се получи ли според вас?

# 410
  • Мнения: 5 994
Аз също съм доста бяла и тази година процедирам по намисления от теб начин и нямам изгаряния, а висим по цял ден на плажа. Е, и тен кой знае какъв нямам, но от 2-3 плажа толкова Joy
До 11-12 се пека, после поне до 16-17 ч. под чадъра. Мажа се и по-начесто.

# 411
  • София
  • Мнения: 1 434
Признавам, че хич не разбирам от състави, но това лято съм много доволна от Darphin soleil plaisir SPF 50.
Не остава мазен филм и не ми се налага да слагам крем или серум под него. Мирише много приятно. Ползвам го в градски условия, защото ми трябваше нещо нелъщящо. На плажа все пак заложих на Neostrata, a за тяло взех един Clarins, който се маже изключително лесно и мирише уникално! Нямам поражения от слънцето, но и доста се пазя и седя на сянка с шапка, очила и ризи с ръкави Simple Smile
п.п. Не са от евтините марки, но Darphin го срещам с някакви огромни разлики м/у 45 и 65 лв.!
И двата са много икономични за нанасяне.



# 412
  • Мнения: 5 832
Момичета, аз съм със светла кожа. Бих ли могла да ползвам олио за бързо потъмняване например с 20 или 30 фактор?До сега съм ползвала само кремове ама бавно ставам леко кафява.Иска ми се по-интензивен тен.Смятам да лежа под чадър, а не да се пържа на върло слънце.Ще се получи ли според вас?
Зависи колко време ще си на почивка. Ако имаш достатъчно време, добре е да започнеш с фактор 50, щом си толкова бяла и да стоиш под чадъра поне първите дни. След това може постепенно да намаляваш фактора и да се показваш по малко на слънце, но не и между 13 и 16 часа. Щом си толкова бяла, едва ли ще успееш да стигнеш до олио за почерняване, освен ако не планираш над 10-15 дни на море.
Аз лично никога не се мажа с нищо, освен с олио максимум 15 фактор, или без никакъв фактор, зависи какво съм намерила. Просто кожата ми потъмнява бързо, дори и под чадъра и не изгарям. Но не мога да си задържа дълго тена, пада ми бързо. Предполагам, че е заради това, че не ползвам абсолютно никакви лосиони за тяло, които да я хидратират. Просто не понасям усещането да съм намазана с нещо, където и да е по тялото. Но тази година съм решила да хващам тен като нормален човек и да хидратирам.

# 413
  • Мнения: 812
Планирам седмица плаж но на минерален басеин. Обикновенно мажа с 20 фактор лосион до побъркване за да не изгоря. Лежа само под чадър, но докато съм във водата обикновено се зачервявам като рак.Пробвала съм и с 30 фактор ама не правя никакъв тен с лосионите. Тъй си се прибирам червена и със слънчева алергия - лицето мажа обилно с 50 фактор и слънчеви очила и пак ме намира слънцето.Та, мислех с олио с 30 фактор да покафенея малко поне, но и да не се изпържа зверски.

Мира, ти с какво се мажеш? Олио, лосион и с какъв фактор?

# 414
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Аз препоръчвам 30 фактор мляко през деня и късен следобяд олио 20 фактор.
Аз така процедирам. Не съм бяла като сирене, но нямам и 1-2 бани по рождение, а слънцето вече е отвратително навсякъде.
Ако си много бяла, първите дни само мляко, последните 2-3 по горната схема. Simple Smile

# 415
  • Мнения: 5 994
Дидко, ето тези съм купила за плажа
Скрит текст:
До обяд съм с олиото без чадър, след това с лосиона под чадъра. След 16:30-17ч., зависи от слънцето, изпълзявам изпод чадъра и се мажа с какаово масло.
За лицето ползвам за Ла Рош - Шака флуида 50 spf. Мажа през 1 час и отделно не свалям капелата.

# 416
  • София
  • Мнения: 861
Връщам се от почивка. Пръсках се с 50 фактор на Авен и съм много доволна. Няма мазни следи и наистина е водоустойчив. А и хванах приятен тен, въпреки, че седях и на сянка.
Макар и всички взети мерки, отново изгорях в проблемния за мен участък около рамената и шията.
Веднага взех мерки и си закупих това чудо от една гръцка аптека и всичко мина много бързо. https://www.gardenofficial.com/en/product/after-sun-lotion/
Знаете ли дали тази марка се предлага някъде из нашите онлайн или физически магазини и аптеки?

# 417
  • София
  • Мнения: 3 849
В Гърция, в различните региони, имат много и различни продукти за изгаряне.Миналата година на нас ни препоръчаха и взехме един, който ни оправи изгорялата зона за два дни, но дефокто облекчение получаваш с първото мазане - няма парене, няма опъване и т.н. Раглеждам кварталните аптеки тук, имаме всички най-популярни, но няма такъв продукт.
 И забравих, ухаеше прекрасно, а не като Пантенола, който направо ни отказва да го ползваме.

# 418
  • Мнения: 5 832
Връщам се от почивка. Пръсках се с 50 фактор на Авен и съм много доволна. Няма мазни следи и наистина е водоустойчив. А и хванах приятен тен, въпреки, че седях и на сянка.
Макар и всички взети мерки, отново изгорях в проблемния за мен участък около рамената и шията.
Веднага взех мерки и си закупих това чудо от една гръцка аптека и всичко мина много бързо. https://www.gardenofficial.com/en/product/after-sun-lotion/
Знаете ли дали тази марка се предлага някъде из нашите онлайн или физически магазини и аптеки?

Всичко, което съдържа алое. Преди години си купувах от Испания гел алое за 3 евро, чудеса вършеше. После намерих това, също е добро

Имам постоянно от него вкъщи, не е и скъпо.
Планирам седмица плаж но на минерален басеин. Обикновенно мажа с 20 фактор лосион до побъркване за да не изгоря. Лежа само под чадър, но докато съм във водата обикновено се зачервявам като рак.Пробвала съм и с 30 фактор ама не правя никакъв тен с лосионите. Тъй си се прибирам червена и със слънчева алергия - лицето мажа обилно с 50 фактор и слънчеви очила и пак ме намира слънцето.Та, мислех с олио с 30 фактор да покафенея малко поне, но и да не се изпържа зверски.

Мира, ти с какво се мажеш? Олио, лосион и с какъв фактор?
Има лосиони с висок фактор, които подпомагат потъмняването. Точно такъв купих за мъжа ми онзи де. Той потъмнява бързо по принцип, но има много бенки и става на кафяви петна от слънцето.

Взех го от Метро за 14 лв, вчера в Лили ги гледах, бяха над 20 лв.

# 419
  • Мнения: 49
Момичета, спрях се на тези два минерални флуида, кой според Вас е по-добър?

https://remedium.bg/sun-protection/avene-tinted-mineral-fluid-spf50-50ml.html

Или този

https://douglas.bg/clinique-spf50-mineral-sunscreen-fluid-for-face-037533

Общи условия

Активация на акаунт