Тежък предмет върху корема, опасност?

  • 1 118
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 350
Здравейте, наложи ми се да спя на едно легло с друг човек,който е 42 кг. Бях легнала по гръб и в един момент усещам неговия крак върху корема си, свит и облегнат на корема ми,веднага се дръпнах, но много се уплаших и сега не мога да заспя. Усещам движения, но ме е страх да не е станало нещо на плода, на плацентата, дали бебето  е било в тази част точно ,се чудя,не знам колко време съм спала така ... Cry нелепо е ,притеснена съм...в 26 г. С съм .

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 05:30 от Розмари

# 1
  • Мнения: 18 957
Нищо не е станало, щом усещаш движения, нямаш кървене и пр.. Колко пък да е тежък кракът на човек, тежащ 42 кг? И само се бил подпрял на корема ти, без някакъв удар и засилка. Уплахата е най-тревожното, което ти се е случило.

п.п. Вече го отричат някои лекари, но според традиционните схващания спането по гръб при напредване на бременността не е добре, защото се притиска вена кава и се нарушава храненето на плода. Опитвай се да спиш странично, сменяйки страните периодично, като ти стане некомфортно.

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 09:19 от кукумицинка

# 2
  • Мнения: 29 316
Нищо ти няма.

Бременните трябва да спят наляво. Запомнила съм го от моя лекар, защото за мен това е най-неудобната страна за спане.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 006
Ехееее, като прочетох заглавието си помислих, че тежък предмет е паднал върху корема ти, а то някаква "хилка" си бил подпрял крака върху корема ти по време на сън - наясно ли си колко различно е? Освен това колко смяташ тежи крак на 42кг-в човек, да не говорим, че само една част от тежетта е на корема ти /то не е куфар все пак/.AstonishedAstonishedAstonished

Общи условия

Активация на акаунт