Студенти ~ набор 2000 ~ Тема 58

  • 55 083
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 170
Аз също съм в "обувките" на Айяла. Много неясна е посоката, в която ще поеме детето ми, а годината загубена в уроци по химия и биология. Вече била "демотивирана" за фармацията -  явно е висока топка. Изборът между чиста химия и финанси с френски е много разнополюсен
Извинявам се, че нахлувам в темата ви, но понеже миналата година се пекохме на същия огън, разбирам идеално как се чувствате. Моето момче успя, беше приет на първо класиране в СУ - фармация. Като каза, ще уча само в СУ, а той е зодия Рак, каже ли нещо край.... след това по една хубава четворка по химия и по биология:disappointed:, не знаех на кой свят съм. Все пак на предварителния оценката по химия беше 4.38 , и точно тя му даде тласък. По биология се подготвя сам, по химия ходи на уроци една година, но фармацията си му е мечта от седмокласник. След обичайното дуднене от моя страна, да не остава само с една възможност, се съгласи да кандидатства и в Пловдив, учи две седмици, по-намусен кандидатстудент едва ли е имало..Приеха го с тринадесети  резултат от момчетата на първо класиране, но вече беше приет в СУ.  От наблюденията ми по време на кандидатстуденската кампания ми стана ясно едно, момчетата влизат значително по-лесно, при момичетата борбата е безмилостно жестока!! Разбира се усилията са огромни, синът ми е умен, но мързелив. Вече като студент е много отговорен, редовен на занятия и за мен няма по-голямо удовлетворение, че сбъдна мечтата си!! Каквото и да решат дечицата ви, им пожелавам да се чувствам комфортно в избора си, а и когато Бог затваря една врата, обикновено отваря друга. Успехи желая от сърце!!

# 61
  • София
  • Мнения: 9 457
В PPD съм, да Simple Smile Но вече има и доста други CRO-та на пазара, разраства се сектора (дано, дано, дано).
Ето виждаш ли! Познах! В София не се сещам за друга кампания с такъв амбициозен размах в сферата. Санофи може би само....Но както и да е. Информацията си е информация! Ценна е! Hug


noni2009, толкова хубаво ми стана от включването ти!  bouquet bowuuОбичам позитивните постове и позитивната нагласа!
С мрънкане всеки може! Outta Joint

# 62
  • Мнения: 170
Знаеш как е не питай старо, а питай патило !! Ще се радвам да помогна, ако мога да бъда полезна!!

# 63
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Бърди, сърдечно ти благодаря за споделеното за работата ти. Беше ми много интересно и със сигурност полезно. Ако не е много нахално би ли споделила каква специалност си завършила в УНСС. Синът ми иска там МИО на английски, за това питам. Иначе той е с ДСД2 и се чуди сега, като възнамерява да учи на английски, дали ДСД-то ще му затрябва.
Аз съм завършила българска филология и тихичко ще си трая.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 170
Има обаче едно НО,  момчетата влизат по-лесно. На девойката й трябва поне 5,10  по двата предмета. Ще опита и в Пловдив, колкото и да не й се иска.
Успокоявам се, че поне след 9 години ще съм с момче на тоя огън  Laughing

# 65
  • София
  • Мнения: 17 987
Инди, с ДСД2 би могъл да се пробва "Стопанско управление" с немски в СУ. Специалността е икономическа, програмата е билингвална, сертификатът му ще бъде зачетен като издържан изпит, ще вземе един ден май и немска диплома паралелно с българската. И макар да имам магистърска степен от УНСС след учене преди това и в Техническия, към днешна дата със сигурност за мен икономическите специалности са на по-високо ниво в СУ.

# 66
  • София
  • Мнения: 17 258
Инди, Стопанско управление в СУ съм завършила аз.

Копче, позна от раз, да Simple Smile Но иначе има: IVQIA, Covance, Premier research, още няколко ми се губят имената - от рисърч организациите; отделно GSK, Astra Zeneka също знам, че имат клинични позиции.

# 67
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
За стопанско управление има изпит по математика, обаче. Самуил не ще и няма да държи изпит по математика. Той по принцип иска МО в СУ, после МИО в УНСС. В Пловдив също има МИО и признават сертификатите, той има и 8,5 на IELTS. Ако пък толкова се издъни на изпитите в София - отива в Пловдив. Не, че вдигам белия байрак, но не мисля, че ще е лошо и в Пловдив. Казват, че е по-хубав град за живеене от Сф... казала лисицата, щом не стигнала гроздето... Хахаха...

# 68
  • Мнения: 2 076
и аз благодаря за споделената информация от Копче и Бърди, ей така от кухнята на разни бизнеси е много полезно да се знае къде има тенденция за работа и разрастване

kopche, а твоето чадо накъде се е ориентирало? Simple Smile

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 2 413
За стопанско управление има изпит по математика, обаче. Самуил не ще и няма да държи изпит по математика. Той по принцип иска МО в СУ, после МИО в УНСС. В Пловдив също има МИО и признават сертификатите, той има и 8,5 на IELTS. Ако пък толкова се издъни на изпитите в София - отива в Пловдив. Не, че вдигам белия байрак, но не мисля, че ще е лошо и в Пловдив. Казват, че е по-хубав град за живеене от Сф... казала лисицата, щом не стигнала гроздето... Хахаха...
Пловдив си е хубав град, а днес е и плавателен. Swimmer
За живеене според моето скромно мнение е сто пъти по-хубав от София.  Но нивото на образованието е друго.
Моят синковец днес се прибира от Турция. Разболя се там, вдигна температура, гърло, сополи. Чакам го да си дойде, че ми е притеснено.

# 70
  • София
  • Мнения: 9 457
и аз благодаря за споделената информация от Копче и Бърди, ей така от кухнята на разни бизнеси е много полезно да се знае къде има тенденция за работа и разрастване

kopche, а твоето чадо накъде се е ориентирало? Simple Smile
Моето чедо си следва неговите идеи и вълнения. Изобщо не е в посоката на общият тренд.
Работи върху това да стане фитнес коуч и основно треньор. Интересите му са в посока body transformation, healthy cooking...
За обща култура е решил да кандидатства иначе в УНСС. Което, лично мен ме изненада.
Храни се единствено и само с храна, която сам е сготвил. Тегли всяка чиния на електронната везна. Води записки. Поддържа ИНСТАграм профил със упражнения и храна, приготвена от него. Храни се с детски прибори само. Тренира всеки ден. Без цигари. Без алкохол. Стриктно следене на калории... Цяла религия!
Следва момчетата от Естетика чрез наука/Aesthetic by science. Ходи на семинари. Купува билети за лекциите им... Много е сериозно....

Много ме зарадва коментар на една майка на негов съученик на РС в училище , че благодарение на Христо, който му е съставил режим, момчето и е отслабнало 10 кг. Преди бала. Променил е начина си на хранене, тренировки и пр.
Просто, момчето ми променя хората около себе си. Дори нас. Simple Smile

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 20:53 от kopche

# 71
  • София
  • Мнения: 17 258
Леле, копче, това в фантастично!! Направо онемях! Браво на твоето момче!

# 72
  • Мнения: 2 076
ама, kopche! в някои пасажи дословно разпознавам моя Simple Smile) ежедневните тренировки, записките, самостоятелното готвене, кухненската везна, следенето на n-броя блогъри и профили на гурута в областта, healthy cooking-a му беше първото хоби, описано в CV-то за университетите Simple Smile е, не е чак такъв про- като твоето момче, в смисъл прави го основно за себе си, но интересът е съществен, много траен и е може би единственото, за което няма никаква нужда да се тревожа, че ще забрави нещо в съответната връзка.....

отделно и енциклопедични знания за маса спортове, просто понякога се смайвам как и защо помни толкова факти от тази област, но така си е от малък; според мен, някой ден когато /ако понаучи малко бизнес, ще е най-успешен ако някак успее да го свърже именно с тези интереси, защото са си genuine и сигурно ще го направят най-щастлив, и ми e много драго да открия, че и други младежи са така отдадени Simple Smile

# 73
  • София
  • Мнения: 9 457
ама, kopche! в някои пасажи дословно разпознавам моя Simple Smile) ежедневните тренировки, записките, самостоятелното готвене, кухненската везна, следенето на n-броя блогъри и профили на гурута в областта, healthy cooking-a му беше първото хоби, описано в CV-то за университетите Simple Smile е, не е чак такъв про- като твоето момче, в смисъл прави го основно за себе си, но интересът е съществен, много траен и е може би единственото, за което няма никаква нужда да се тревожа, че ще забрави нещо в съответната връзка.....

отделно и енциклопедични знания за маса спортове, просто понякога се смайвам как и защо помни толкова факти от тази област, но така си е от малък; според мен, някой ден когато /ако понаучи малко бизнес, ще е най-успешен ако някак успее да го свърже именно с тези интереси, защото са си genuine и сигурно ще го направят най-щастлив, и ми e много драго да открия, че и други младежи са така отдадени Simple Smile
Много, много се радвам да го чуя! Hug
Мислех вече, че е сам единак моят син в тези си занимания! Nerd

За рожденият си ден през февруари си пожела и му платихме 3 месечен коучинг курс, по време на което съзнателно и целенасочено работи треньор с него със система  за хранене и тренировки, масажи с вендузи, много литература за четене, режим дневен и пр.
Има xls табела, която всеки ден му пращаше, снимки на храната, която сам е приготвил и консумирал, видео с упражненията, които е правил.
Като войник е. Готви 3-4х на ден. За себе си основно.Smiley Това са неща без мазнина, готвени с капка кокосово масло, които номален чеовек, според мен няма да яде.
До известна степен това го дисциплинира изключително много, отрази се положително на успеха му в училище последната година. Завършва с 3 5ци само, другото 6ци. Никога не е имал такъв успех осен от 1-4 клас в училище!
Код:
според мен, някой ден когато /ако понаучи малко бизнес, ще е най-успешен ако някак успее да го свърже именно с тези интереси, защото са си genuine
Точно това му била идеята и затова му трябвал Маркетинг в УНСС. Затова и на там се е запътил. За сега.Grinning

# 74
  • Мнения: 6 665
...защото аз, честно казано, единственото, което исках навремето, беше да ме приемат някъде и да се изнеса от нас Joy
Колкото за фармацията - в БГ това е продавач в аптека или дрогерия. Обезсърчаващо е. Tired
В същото време, наш близък приятел във Филаделфия, с образование -химия, участва в разработката на нов щам за противогрипна ваксина и всеки ден участва в този революционен процес....Работи за Глаксо СмитКлайн /GSK.

В дрогериите като DM, Лили и др. не се изисква медицинско образование и изобщо висше. Взимат със завършен 12 клас, даже наскоро имаха обява за завършили абитуриенти да работят през лятото при тях като “стаж”.

И като цяло не съм съгласна с това твърдение. Ето защо здравната култура на българина е много ниска. Обида е да наречеш фармацевт, който е учил 5 години и половина “продавач”.
Може би вие ще се обезсърчите, когато погледнете обявите в Джобс, че работата не е само в аптека. Има складове, лаборатории, предприятия, заводи, министерства, агенции, клинични изпитвания. Над 20 длъжности...
Сега поглеждам обявите, в аптека на морето за летния сезон търсят завършил магистър-фармацевт 3000-3500 заплата. Много обезкуражаващо да се учи в България да знаете....

Общи условия

Активация на акаунт