Студенти ~ набор 2000 ~ Тема 58

  • 55 131
  • 755
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 9 464
Много съжалявам, че съм била изтълкувана погрешно.
За уточнение: аптека и дрогерия имах предвид Ремедиум, които са най - популярни.
Мисълта ми беше, по-скоро в посока да успокоя Бърди, че ако не се получи с фармацията, да не съжалява много, защото реализацията в момента е продавач в аптеката.
Примерът с аптеката на морето само потвърждава тезата ми. Продавач в аптека. За парите няма да коментирам. В сектора, в който работя, момче завършило 12 клас с немски и английски, от обикновено училище, може да взема. Бруто.

Не ме разбирайте погрешно. В семейството ни има професор по фармация. Не е между живите, но неговото име стои върху книгата "Билките в България". Преподавател във факултета по фармация е бил и знам колко труд стои зад това.
Но като погледна момичета и момчета в Ремедиум да консултират капризни клиенти, кой шампоан да си купи, ми става мъчно, като се замисля за 5те години прекарани в учене на латински и фармакология. Просто така виждам нещата.
Естествено, не всички могат да се реализират в академична посока, но това, което забелязвам като тенденция, ме обезсърчава.

# 76
  • Мнения: 6 685

Но като погледна момичета и момчета в Ремедиум да консултират капризни клиенти, кой шампоан да си купи, ми става мъчно, като се замисля за 5те години прекарани в учене на латински и фармакология. Просто така виждам нещата.

Тези, които консултират за шампоани, кремове и т.н. са завършили Химия, Биология или Медицинска химия или са студенти на стаж.
Магистър-фармацевт няма да го сложат като консултант козметика.

# 77
  • Мнения: 7 150
Мисля, че синът на kopche  се е ориентирал към интересна и много добре платена професия, която е/ще бъде много търсена. Плюс това има и перфектен външен вид, което ще допринася за по-голямо доверие на клиентите към него и тези, които биха ползвали продукта му/по един или друг начин/. Ако правилно съм разбрала намеренията разбира се, тъй като те могат да бъдат и доста разнообразни.
Поздравления и успех!

# 78
  • София
  • Мнения: 9 464
Мисля, че синът на kopche  се е ориентирал към интересна и много добре платена професия, която е/ще бъде много търсена. Плюс това има и перфектен външен вид, което ще допринася за по-голямо доверие на клиентите към него и тези, които биха ползвали продукта му/по един или друг начин/. Ако правилно съм разбрала намеренията разбира се, тъй като те могат да бъдат и доста разнообразни.
Поздравления и успех!

Благодаря, Фран!  bouquet
Така е, той сам е реклама за себе си!  bowuu
Трябва да ви покажа снимки преди и сега някой път.  Peace

Но като погледна момичета и момчета в Ремедиум да консултират капризни клиенти, кой шампоан да си купи, ми става мъчно, като се замисля за 5те години прекарани в учене на латински и фармакология. Просто така виждам нещата.

Тези, които консултират за шампоани, кремове и т.н. са завършили Химия, Биология или Медицинска химия или са студенти на стаж.
Магистър-фармацевт няма да го сложат като консултант козметика.
Дано. Дано е така.
Макар, че биология и химия 5г.малко ли е!? ooooh!
За шампоани и кремове много мога да говоря, само от наученото от форума тук!  Simple Smile
Както и да е!
Нека оставим децата сами да следват пътя си. Това са децата на Милениума. Убедена съм, че знаят и могат!

# 79
  • Мнения: 170
Relaxed
Има обаче едно НО,  момчетата влизат по-лесно. На девойката й трябва поне 5,10  по двата предмета. Ще опита и в Пловдив, колкото и да не й се иска.
Успокоявам се, че поне след 9 години ще съм с момче на тоя огън  Laughing
В Пловдив според мен беше възможно най-лесен изпита от всички останали медицински университети и СУ. Повечето от съучениците на моето момче кандидатстваха  медицина или фармация,завършиха ПМГ и убедеността ми беше затвърдена от тях. Всички момчета от класа бяха приети навсякъде където кандидатстваха, за момичетата нямам подробна информация, но мисля, че само едно беше прието фармация в Пловдив, трето класиране. Някои ще кандидатстват и тази година, други предпочетоха да се насочат към близки специалности свързани с химията или биологията. След излизането на резултатите от МУ - София се започва една луда въртележка и треперене до последно. При нас в денят когато излизаше първото класиране в СУ, излизаха оценките от изпита в МУ-Пловдив, е няма такава емоция......пожелавам ви да я изпитате, и всичко да бъде с положителен финал. Стискам палци на всички кандидатстващи, а на вас да излезете от кампанията със здрава нервна система:relaxed:

# 80
  • Мнения: 367
Влизам тук, за да видя нагласите на децата ви. Имам единадесетокласник, който след 7 клас се справяше добре.Приеха го да учи в желана гимназия(Изкара над 5 на матурите в 7 клас.) Към 10 клас  се разпусна и сега ми е голям дерт. Никакво желание за нищо, Психическата му нагласа сега ми е по- голяма тревога от успеха в училище, който клони към 4,50. Никаква мотивация. Има още една година в училище и се чудя как ще я изкараме - и той и аз. За ориентация да не говорим... Може би не е само той така?!! От школата по английски ми казаха, че много момчета на тази възраст са така. Ще се явява на изпит за сертификат по английски и чак сега се притеснил и отчаял ,че няма да се справи. Надявам се да се справи, защото би го мотивирало и за други неща. Сега полага усилия само по английски, всичко друго е зарязал. Има ли други с моите притеснения?

Последна редакция: вт, 04 юни 2019, 15:42 от DebelaMara

# 81
  • София
  • Мнения: 9 464
Линк има ли?

# 82
  • Карлово
  • Мнения: 4 636
https://zamaturite.bg/home
ето линк, но резултат, поне за моята дъщеря,  няма.

# 83
  • софия
  • Мнения: 4 985
Излязли са за 4-ти клас....

# 84
  • София
  • Мнения: 18 024
Или някой се майтапи,  което не му прави чест, или си знае този някой по втория начин резултатите и си мисли,  че те са достъпни вече за всички. Ами не са,  рано е все пак,  скоро бяха третите матури. Кога ще са проверили,  кога ще са въвели в системата..

# 85
  • Мнения: 2 438
Резултатите са пратени по училищата. Съученици на дъщеря ми са проверили оценките и са казали нейните.

# 86
  • Мнения: 7 150
Резултатите са пратени по училищата. Съученици на дъщеря ми са проверили оценките и са казали нейните.
А защо не написахте това в предния си пост, а заблуждавате хората?
Трия го!

# 87
  • София
  • Мнения: 9 464
Да. Не беше коректно. Давате подвеждаща информация.

# 88
  • Мнения: 172
Здравейте,
Дъщеря ми беше на 3та матура преди седмица вече, но изпитните материали и верните отговори още ги няма.. Някой знае ли защо? От мтурите от миналата седмца са качили само тези от понеделник, а после не..

# 89
  • Мнения: 934
И ние постоянно проверяваме, започнахме да се притесняваме да няма някакъв проблем. Дано да не е такъв случаят.

Общи условия

Активация на акаунт