Студенти ~ набор 2000 ~ Тема 58

  • 55 545
  • 755
  •   1
Отговори
# 195
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Ок, на нас ни казаха, че се пише 2, но не се отразява в дипломата. Моя грешка - така съм разбрала.

# 196
  • Мнения: 6 695
Ок, на нас ни казаха, че се пише 2, но не се отразява в дипломата. Моя грешка - така съм разбрала.

Не се пише 2 и не се отразява нищо в дипломата ако не отиде на матура по желание. Тя и затова е “по желание”.
Ако обаче отиде и изкара 3, оценката ще се впише.

# 197
  • София
  • Мнения: 1 942
Е добре де, нали оценките от матурите се вписват в дипломата? От тая по желание не се ли вписва? Те нали вече ги получиха, може ли да се дописва? Пък и да се преизчислява съвсем дебело става...Rolling Eyes

P.s. видях, че сте писали, но пак остават въпросите, как оценките от двете матури участват в общата оценка от дипломата, а от третата не? Ако е държана през юни участва ли, ако е така трябва равностойно и от септемврийската сесия да участва... Питам си аз, ма се чудя защо - мойто не го касаят тези неволи - приключи с гимназията вече за щастие Sunglasses

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 13:10 от Sash

# 198
  • Русе
  • Мнения: 686
Е добре де, нали оценките от матурите се вписват в дипломата? От тая по желание не се ли вписва? Те нали вече ги получиха, може ли да се дописва? Пък и да се преизчислява съвсем дебело става...Rolling Eyes

P.s. видях, че сте писали, но пак остават въпросите, как оценките от двете матури участват в общата оценка от дипломата, а от третата не? Ако е държана през юни участва ли, ако е така трябва равностойно и от септемврийската сесия да участва... Питам си аз, ма се чудя защо - мойто не го касаят тези неволи - приключи с гимназията вече за щастие Sunglasses
Оценката от третата матура /по желание/  участва равностойно заедно с другите две матури в изчисляването на успеха-  примерно (5,40+5,60+5,50)/ = 5.50 - тази оценка заедно с другите две средно аритметични оценки /компоненти/, които определят дипломата се дели на 3 и това е крайната оценка в дипломата.

# 199
  • Карлово
  • Мнения: 4 641
Някой подавал ли е документи в СУ он-лайн?
Как се плаща таксата?
Миналата година, според темата на набор 1999, са признавали само платена такса през изипей и И-пей. Банкови преводни документи са приемали само в ректората. Тази година има ли изменение?

# 200
  • Мнения: 732
Някой подавал ли е документи в СУ он-лайн?
Как се плаща таксата?
Миналата година, според темата на набор 1999, са признавали само платена такса през изипей и И-пей. Банкови преводни документи са приемали само в ректората. Тази година има ли изменение?
Плаща се отново през Изипей и И-пей. Чрез банков превод не знам как стоят нещата.

# 201
  • Пловдив
  • Мнения: 2 417
Някой подавал ли е документи в СУ он-лайн?
Как се плаща таксата?
Миналата година, според темата на набор 1999, са признавали само платена такса през изипей и И-пей. Банкови преводни документи са приемали само в ректората. Тази година има ли изменение?
Май пак е така. Моето плаща в изипей

# 202
  • София
  • Мнения: 18 028
Boss Samorai,  ставаше дума как ще се преизчисли вече издадена диплома за средно, а не по принцип Simple Smile

# 203
  • София
  • Мнения: 9 470
За СУ не знам, но мога да разкажа, как мина онлайн подаването на документи за кандидат-студентската кампания за УНСС. ooooh!

След 2часа отделено време за попълване и редене на желания, изпълняване на стъпките, подадени в страницата на УНСС, плащане онлайн към ДСК, получихме мейл, че успешно е регистриран като кандидат-студент, вх. номер, пдф. документ и пр.
Всичко, уж готово. Зачитам се обаче пак на страницата, където пише, че онлайн заявлението не изисква потвърждаване на място, там в текста по долу пише за някакво Заявление до Ректора и пр. newsm78
Пращам синковеца на място, да види, все пак, има ли нужда от още нещо или принтваме получената бланка попълнена онлайн и отива на изпита на 03.07.???Simple Smile
Отива той и се оказва, че имало защо да се отиде. Че освен платените онлайн 50лв за изпит, се купувало задължително Ректорското Заявление, което даже, най-важно било.  ooooh! #Crazy Та още едни 7лв за една папка за попълване.
Отново сяда и ръчно попълва 1 час на място момчето всички полета, отново реди желанията си ръчно и си пише всичко от -до на ръка. Така трябвало. newsm78
Та опита от онлайн кандидатстването се изразява в това, че не чака само на опашка и пред ДСК, за да плаща такса на място.  #Cussing out #2gunfire


# 204
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Някой подавал ли е документи в СУ он-лайн?
Как се плаща таксата?
Миналата година, според темата на набор 1999, са признавали само платена такса през изипей и И-пей. Банкови преводни документи са приемали само в ректората. Тази година има ли изменение?

Така е.
При заплащането на изпитите - платих по изипей веднъж, и веднъж през банка. Като платих в банка стана гадно, защото трябваше с платежното да идем в СУ за да зачетат плащането. За подаване на желанията за класиране е пак така.

А сега сгафих като посочих и специалност  "комуникационен мениджмънт" в СУ, а там искат да видят сертификат по език. Сега или отиваме в СУ да го покажем, или няма да зъвърша подаването на документите и няма да кандидатстваме изобщо в СУ. Системата не ми разрешава редакция на желанията. Е, няма да го завърша, защото не можем да идем до Сф. Но на сина СУ не му е присърце и ще оставя нещата така. Щеше да изяде едно местенце на първо класиране в СУ, защото състезателния му бал е много висок.
Впрочем - колко е таксата за подаване на документи в СУ? В УНСС такса няма щом е онлайн.

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 16:47 от Инди

# 205
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Не може да няма такса. Онлайн, защото не се разкарваш на място. Предполагам, че онлайн трябва да си пратиш бланката от банката, където е платена таксата или от някоя каса, не знам. Аз съм плащала само в банков клон и ползвах услугите на Бюро за прием., където на практика е пак онлайн всичко. Не става въпрос за СУ.

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 16:50 от elhitza

# 206
  • Русе
  • Мнения: 686
Boss Samorai,  ставаше дума как ще се преизчисли вече издадена диплома за средно, а не по принцип Simple Smile
Доколкото знам, няма вариант за преизчисляване на диплома. Ако успешно са положени ДЗИ се издава диплома, ако по нещо има 2,00 не се издава диплома, а след полагане на успешен ДЗИ изпит се издава такава.

# 207
  • София
  • Мнения: 18 028
Именно, значи третата матура през септември, при недържана такава през май,  увисва в нищото, понеже дипломата вече е изчислена, издадена на база успешно издържане на задължителните две и връчена на ученика. Просто казусът ми стана интересен.

# 208
  • Карлово
  • Мнения: 4 641
Някой подавал ли е документи в СУ он-лайн?
Как се плаща таксата?
Миналата година, според темата на набор 1999, са признавали само платена такса през изипей и И-пей. Банкови преводни документи са приемали само в ректората. Тази година има ли изменение?
Май пак е така. Моето плаща в изипей
A коя специалност писахте?

# 209
  • Карлово
  • Мнения: 4 641
Именно, значи третата матура през септември, при недържана такава през май,  увисва в нищото, понеже дипломата вече е изчислена, издадена на база успешно издържане на задължителните две и връчена на ученика.
И регистрина в регистри на МОН.

Общи условия

Активация на акаунт