Студенти ~ набор 2000 ~ Тема 58

  • 55 052
  • 755
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 68
didi_girl,
Скрит текст:
Балът на сина ми за комуникационен мениджмънт е 23,55. Той по принцип не искаше в СУ да пускаме заявление . Аз настоях. Звъннах му по телефона за да му кажа, че ще го направя и да каже как да подредя желанията. Но не прочетох достатъчно добре указанията явно или нещо съм объркала, не знам.Като ударих на камък с онлайн подаването на заявлението - спрях.
Какво друго ме пита? А, защо не го оставям да се оправя? Че той се оправя. Аз само подпирам оттук-оттам.
Моята дружка работи в НАП. Каза, че до 25-то число трябва да подаде детето декларация 7 и да се внесе здравна осигуровки. Ще пратя сина си да ис изкара ПИК и да не се разправяме с банки.
Да питам ли дружката нещо?




Ако все пак желаете да подадете заявление там, мога да Ви насоча. Ще се наложи да звъннете на СУ или да им изпратете имейл, за да обясните ситуацията. Те ще отключат системата и ще можете да направите промени.

PS: Имам същия бал! О.о Grinning Все пак се надявам да не стигам до тази специалност, а да съм приета по първо желание. Стискам палци и на сина Ви! (Какво ще кандидатства той?)

# 271
  • софия
  • Мнения: 4 982
Някой да кандидатства в НАТФИЗ - ФИЛМОВО И ТЕЛЕВИЗИОННО ОПЕРАТОРСТВО

Какво точно те интересува?! В НАТФИЗ приема не е ли през септември?

# 272
  • Русе
  • Мнения: 11 916
Някой да кандидатства в НАТФИЗ - ФИЛМОВО И ТЕЛЕВИЗИОННО ОПЕРАТОРСТВО

Какво точно те интересува?! В НАТФИЗ приема не е ли през септември?
Ние евентуално ще гледаме прием след 3 години. Но на този етап се интересува, готви, иска това и го разглеждахме. Мисля си колко субективизъм има в един такъв прием

# 273
  • софия
  • Мнения: 4 982
Някой да кандидатства в НАТФИЗ - ФИЛМОВО И ТЕЛЕВИЗИОННО ОПЕРАТОРСТВО

Какво точно те интересува?! В НАТФИЗ приема не е ли през септември?
Ние евентуално ще гледаме прием след 3 години. Но на този етап се интересува, готви, иска това и го разглеждахме. Мисля си колко субективизъм има в един такъв прием
Ами не е малко субективизма, има една “напереност” на комисията, която непременно държи да покаже колко са “малки” кандидатсващите! Бих могла да разкажа от изпита за режисура миналата година.... след доста грубо интервю и надменно отношение, сложена оценка 3,75... все пак влезе младежа ( познат на дъщеря ми) ...най високата оценка която бяха сложили  въобще на някой ми се върти около 4, 25 (дано не заблуждавам)
НАТФИЗ организират курсове, със сигурност имат едногодишни, може да питате за кратки, летни програми. Определено ще са ви от полза-не само заради научаването ами и заради контакта с преподавателите, да им свикне младежа на речника, изказа, летвата а понякога дори и циничността ( характерна заради прямотата и естеството на различните теми с които боравят в сеета на театралните, филмови изкуства) Освен тива много се впечатляват препидавателите като видят ученик на курсовете си, който няма да кандидатсва тази година, ами е там просто защото наистина се кефи! И го запимнят ( и е в негова полза впоследствие)

# 274
  • София
  • Мнения: 1 942
Как виждат ученик, който няма да кандидатства същата година, като консултациите всяка година ги провежда преподавателят, който същата есен ще взима клас? Т.е. за да ги запомни, те трябва да са били пак при него преди 4 години...

# 275
  • Шумен
  • Мнения: 1 455
Някой да кандидатства в НАТФИЗ - ФИЛМОВО И ТЕЛЕВИЗИОННО ОПЕРАТОРСТВО

Какво точно те интересува?! В НАТФИЗ приема не е ли през септември?
Ние евентуално ще гледаме прием след 3 години. Но на този етап се интересува, готви, иска това и го разглеждахме. Мисля си колко субективизъм има в един такъв прием

Достатъчно меко казано. Потърси информация от хора, кандидатствали  и си направи сама изводите. И не, не винаги гроздето е кисело... По -добре се ориентирайте към такава специалност в чужбина, там със сигурност ще бъдат по-обективни. Имате достатъчно време.

# 276
  • софия
  • Мнения: 4 982
Между самите учители също върви инфо... и не бих си позволила да го кажа, ако не се беше случило с дъщеря ми. Не можеха да повярват, че няма да кандидатства, с просто така се беше записала. Не беше в операторски курс, друг си беше избрала. Разликата е, че беше на годишните курсове, не само консултации...И нейните талант,  трудолюбивост и отдаденост бяха много добре запомнени...
 Отделно тя почерпи достатъчно опит, придоби доста информация, запозна се с приятни хора. И въпреки, че реши да не кандидатства изобщо там, с наученото помогна на свои приятели, които пък сега са студенти там. Те от своя страна разказват какво, как, защо, къде, колко и тн, правят проекти заедно....изобщо обмена на опит върви нон стоп!

# 277
  • Мнения: 68
На близка моя приятелка ѝ предстои септември месец да кандидатства в НАТФИЗ. Юли месец ще посещава консултации: https://natfiz.bg/konsultatsii/

Хубаво е, че сте се ориентирали от рано. За НАТФИЗ определено има голяма цедка - имам познати, които с години полагат усилие да влязат и успяват чак на 3/4-ия път.
В сайта има качена препоръчителна литература за четене.

# 278
  • софия
  • Мнения: 4 982
...и списък филми за гледане.

# 279
  • Мнения: 3 210
Аз пък имам пример с детето на приятелско семейство, което влезе от раз в НАТФИЗ. Завърши успешно втори курс тази година.
Не искам да обидя никой, но може би трябва и талант...

# 280
  • Русе
  • Мнения: 11 916
Аз пък имам пример с детето на приятелско семейство, което влезе от раз в НАТФИЗ. Завърши успешно втори курс тази година.

И аз познавам приятелско дете втора година в НАТФИЗ- актьорско майсторство. Две години се подготвеше , заедно с приятеля си. Играеха в театър в града и всеки месец идваше преподавател от НАТФИЗ, който работеше с тях. Преди изпитите ходи на такъв курс в София. Приятелят му не го приеха в НАТФИЗ и учи в Нов български ,мисля пак актьорско майсторство.

  Доколко синът ми е талантлив и целенасочен в това отношение, не мога да кажа точно. Но спорта и фотографията са му двете страсти, на които отделя почти цялото си време. В спорта е достигал едно от най-добрите постижения на световно ниво при младежи . С фотографията се занимава от няколко години. Ходил е на курсове при професионални фотографи и поддържа връзка с такива. Те твърдят че има талант.Почти сам си финансира това увлечение, чете и следва много световни фотографи.

# 281
  • Мнения: 1 175
На 3 юли дъщеря ми ще се явява на изпит в УНСС . За първи път ще пътува с автобус до там , на предварителния беше с кола. Ще помоля за малко помощ и информация как да се придвижи от Централна автогара( до ж.п. гара) до Студентски град. Кои номера автобуси и маршрутки  ходят до там?

# 282
  • Мнения: 6 253
Без смяна на автобус е само 413. За маршрутки не съм компетентна.

Последна редакция: пн, 01 юли 2019, 07:21 от second

# 283
  • София
  • Мнения: 650
Без смяна на автобус е само 413. За маршрутки не съм компетентна.
Или да вземе автобуси 213 или 205 до хотел Плиска и там да се прекачи на 280 или 294

# 284
  • Мнения: 6 253
294 върти на 4км, не ходи до плиска

Общи условия

Активация на акаунт