Студенти ~ набор 2000 ~ Тема 58

  • 55 099
  • 755
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 349
Моето момиче има 5,81 на биологията в МУ. Доволни сме и чакаме химията. Не мога да намеря как става записването обаче. Ще ровя още.

# 376
  • Карлово
  • Мнения: 4 627
Стига бе, защо предпочитат КН?
Заради компютърната графика, която не е застъпена в СИ?
Освен да се запише и тя КН. Щом е по-желана.

# 377
  • Мнения: 260
Момичета, бихте ли ми обяснили, какво означава "Позиция в опашка"

# 378
  • София
  • Мнения: 11 961
Показва колко кандидати с по-висок от твоя бал са под чертата за съответното желание.

# 379
  • София
  • Мнения: 17 259
Според мен означава колко човека има между последния класиран и кандидата.
И моят син е приет по второ желание, химия с английски, и ще подава за второ класиране за фармация. Балът за фармацията се е вдигнал с цяла единица спрямо другите години.

# 380
  • София
  • Мнения: 1 170
Скрит текст:
Цитат на: marinadp
[quote author=hris.g link=topic=1118745.msg38986760#msg38986760 date=1562665445
В сайта на СУ и аз не се ориентирах колко е таксата за химическите специалности.

Екохимия, Инженерна химия и съвременни материали, Компютърна химия, Химия
редовно - 750 лв
задочно - 300 лв
Ядрена химия
редовно - 200 лв
задочно - 100 лв
Фармация редовно - 925 лв
[/quote]

За съжаление, ще чакаме второ класиране. Дъщеря ми е приета Икономика и финанси с френски. За химията ще чакаме

# 381
  • Мнения: 147
Ако не съм приет на 1во желание може ли при второ класиране или трето да ме приемат при по-нисък бал от минималния и има ли шанс да не вляза нито с първо нито с второ желания ( губя ли си мястото по второ желание ) За СУ питам, защото има телефони и имейли, на които не обичат да вдигат и пишат.?Благодаря предварително за отговорите!

# 382
  • София
  • Мнения: 1 654
Стига бе, защо предпочитат КН?
Заради компютърната графика, която не е застъпена в СИ?
Освен да се запише и тя КН. Щом е по-желана.

Съучениците на сина ми от СМГ почти всички са писали КН като първо желание (но малцина от тях реално ще се запишат и ще останат в България Sad ), доста от олимпийците от минали години, които останаха в БГ, също са в КН, преподавателят му на отворените курсове в Софтуни също е завършил КН, при прегледа на изучаваните предмети хареса повече тези, включени в КН. Важно е къде ще се съберат по-добри преподаватели и по-мотивиращи групи от колеги, но това май няма как да се познае предварително ...

# 383
  • Мнения: 170
Минимален бал-жени медицина СУ / първо класиране / -30,90
Минимален бал-жени фармация СУ / първо класиране / -32.96
Минимален бал-мъже медицина СУ / първо класиране/ -25.76
Минимален бал-мъже фармация СУ / първо класиране  /-29.70

# 384
  • Мнения: 12
Стига бе, защо предпочитат КН?
Заради компютърната графика, която не е застъпена в СИ?
Освен да се запише и тя КН. Щом е по-желана.
А тя защо желае СИ? Защото се влиза най-трудно и това показва че тази специалност е най-желана и добра? Според мен има доста кандидат-студенти, които не знаят достатъчно за специалностите, в които кандидатстват (тъй като няма много информация) и просто следват стадото защото все другите ще знаят. Иначе доколкото съм чувала в КН е по-застъпено програмирането, а в СИ се разглежда целия цикъл на създаването на софтуер. От мнения на студенти в тези специалности в последните години най-добрите преподаватели по програмиране са били в КН и информатика.

Всичко зависи от това, което тя желае да прави. Всички компютърни специалности са добри, затова е важно всеки да избере тази, която го привлича най-много като учебен план и насока.

# 385
  • Мнения: 864
Стига бе, защо предпочитат КН?
Заради компютърната графика, която не е застъпена в СИ?
Освен да се запише и тя КН. Щом е по-желана.

Според проучвания на дъщеря ми в КН се учело най-много и се завършвало най-трудно. Изобщо не си и помисли да го пише като желание Simple Smile

# 386
  • Мнения: 726
Здравейте, някой дали има впечатления от специалността Приложна математика в СУ? Пуснах отделна тема, но реших, е тук мога също да получа отговор. Интересувам се от средата и възможната реализация след това. Благодаря!

# 387
  • Мнения: 12
Здравейте, някой дали има впечатления от специалността Приложна математика в СУ? Пуснах отделна тема, но реших, е тук мога също да получа отговор. Интересувам се от средата и възможната реализация след това. Благодаря!
Имам брошури с информация за специалностите във ФМИ (деканът беше дошъл в моето училище и ни ги раздаде). Цитирам информацията от там:
"Завършилите специалност Приложна математика могат да се реализират в следните сфери:
-Математическо моделиране на икономически или производствени процеси
- Мениджмънт, оптимално разпределение на ресурси и оптимално управление на процеси във всички сфери на дейност
- Финансова математика
- Актюерство, застрахователна математика
- Компютърна математика
- Механика и роботика
- Анализ на данни

и са незаменими специалисти:
- при създаването на математически модели на природни, инженерни, икономически, социални и други явления и процеси
- оценяване на риска или прогнозиране на реакцията в застраховането, индустрията, здравеопазването и др.
- разработка на методи за обработка на графика и звук
- в областта на кодирането и криптографията
- като университетски преподаватели или участници в научни проекти"


Цитирам и едно мнение на жена, завършила тази специалност:
"Като човек завършил ОКС ПМ( и наставник на същата специалност) бих я препоръчала  на всеки, който иска да влезне във фми.  Лекторите, водещи математическите предмети, са изключително взискателни и обръщат внимание. Същото е и за асистентите. Най-хубавото е, че излизаш с познания по всяка област от математиката, нещо което в западните университети не предлагат ( believe me Wink ).  Минус е, че само първата година  има програмиране- ако си се ориентирала да се занимаваш с програмиране. Ако искаш само математика  и да научаваш различни продукти, които подпомагат да разучиш приложението на математика- това е специалността. За магистърска и докторанска програма физика винаги може да запишеш я във физическия, я в Бан 🤣🤣. Никой не те задължава да продължиш  във Фми. Единствено трябва да избуташ бакалавъра. Успех!"

Надявам се това да Ви помогне Simple Smile

# 388
  • Мнения: 726
Здравейте, някой дали има впечатления от специалността Приложна математика в СУ? Пуснах отделна тема, но реших, е тук мога също да получа отговор. Интересувам се от средата и възможната реализация след това. Благодаря!
Надявам се това да Ви помогне Simple Smile

Много благодаря!

# 389
  • Мнения: 147

Ако не съм приет на 1во желание може ли при второ класиране или трето да ме приемат при по-нисък бал от минималния и има ли шанс да не вляза нито с първо нито с второ желания ( губя ли си мястото по второ желание ) За СУ питам, защото има телефони и имейли, на които не обичат да вдигат и пишат.?Благодаря предварително за отговорите!Моля накой ако знае?

Общи условия

Активация на акаунт