Студенти ~ набор 2000 ~ Тема 58

  • 55 101
  • 755
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 17 259
Минимален бал-жени медицина СУ / първо класиране / -30,90
Минимален бал-жени фармация СУ / първо класиране / -32.96
Минимален бал-мъже медицина СУ / първо класиране/ -25.76
Минимален бал-мъже фармация СУ / първо класиране  /-29.70


Ей това сега ми каза и сина ми (който е за фармация) и неговия приятел (който е за медицина). Как става тая работа, за фармация ли е по-голям наплива, отколкото за лекарите???

Редактирам се, отговорих си сама, изпитът по биология беше различен за медицина и фармация.

Последна редакция: вт, 09 юли 2019, 14:55 от Бърди

# 391
  • Мнения: 260
Питам за "Позиция в опашка" , защото синът ми, е приет второ желание, а срещу първото желание е посочена цифрата 1, т. е. той първа резерва ли е или пред него има един кандидат и той е втори. Това е важно, защото кандидатства филология, в която местата за прием са много малко

# 392
  • Мнения: 726

Ако не съм приет на 1во желание може ли при второ класиране или трето да ме приемат при по-нисък бал от минималния и има ли шанс да не вляза нито с първо нито с второ желания ( губя ли си мястото по второ желание ) За СУ питам, защото има телефони и имейли, на които не обичат да вдигат и пишат.?Благодаря предварително за отговорите!Моля накой ако знае?
Не съм сигурна, че разбирам въпроса, но ако си приет в някоя специалност на първо класиране, подай си молба за участие във второ и изчакай, за да видиш дали ще се придвижиш към по-желана специалност. По този начин ти се пази мястото във вече приетата специалност, но има и шанс да бъдеш приет в някоя от по-предните ти желания.

# 393
  • Мнения: 6 669
Минимален бал-жени медицина СУ / първо класиране / -30,90
Минимален бал-жени фармация СУ / първо класиране / -32.96
Минимален бал-мъже медицина СУ / първо класиране/ -25.76
Минимален бал-мъже фармация СУ / първо класиране  /-29.70


Ей това сега ми каза и сина ми (който е за фармация) и неговия приятел (който е за медицина). Как става тая работа, за фармация ли е по-голям наплива, отколкото за лекарите???

Да, обявиха, че Фармация е 4тата най-желана специалност в СУ. Медицина - 11та позиция.


Питам за "Позиция в опашка" , защото синът ми, е приет второ желание, а срещу първото желание е посочена цифрата 1, т. е. той първа резерва ли е или пред него има един кандидат и той е втори. Това е важно, защото кандидатства филология, в която местата за прием са много малко

Това означава, че е веднага след чертата, демек първи. Подайте за второ класиране Simple Smile Стискам палци. Трябва само 1 приет да сте откаже и сте вътре.

# 394
  • Мнения: 12


Ако не съм приет на 1во желание може ли при второ класиране или трето да ме приемат при по-нисък бал от минималния и има ли шанс да не вляза нито с първо нито с второ желания ( губя ли си мястото по второ желание ) За СУ питам, защото има телефони и имейли, на които не обичат да вдигат и пишат.?Благодаря предварително за отговорите!Моля накой ако знае?

Да може да те приемат. Минималният бал ще падне с всяко следващо класиране. Дали обаче ще те приемат на по-горно желание зависи от това колко хора има над теб и от това колко хора приемат от твоя пол по принцип. Например ако кандидатстваш компютърни науки и си момиче (приемат 60 момичета) и има 7 човека над теб, има много голям шанс да те приемат.

При депозиране на диплома за участие във второ класиране си запазваш мястото.

# 395
  • София
  • Мнения: 9 457
Синът ми е приет 1во класиране, 1во желание в УНСС. Simple Smile
Поднаправление „Икономика и инфраструктура“
Щастлива съм! Hug

Попътен вятър на децата ни! Hug

Последна редакция: вт, 09 юли 2019, 15:15 от kopche

# 396
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
...Дъщерята е приета по първо желание: Поднаправление "Икономика с преподаване на английски език"

Ако остане в УНСС, ще са колеги с моя син. Simple Smile

Синът ми е приет 1во класиране, 1во желание в УНСС. Simple Smile
Поднаправление „Икономика и инфраструктура“
Щастлив съм! Hug

Попътен вятър на децата ни! Hug
Амин!

# 397
  • Мнения: 68
Момичета, може ли малко помощ. Ние сме приети в УННС право /редовно/ и в СУ право /задочно/ и сега ние дилемата къде. Ако се запише в СУ , кога може да се прихвърли редовно?

Чувала съм много добри отзиви за Юридическият факултет в УНСС.

# 398
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 542
Синът ми е приет 1во класиране, 1во желание в УНСС. Simple Smile
Поднаправление „Икономика и инфраструктура“
Щастлива съм! Hug

Попътен вятър на децата ни! Hug

Честито , kopche !!

# 399
  • Карлово
  • Мнения: 4 627
Стига бе, защо предпочитат КН?
Заради компютърната графика, която не е застъпена в СИ?
Освен да се запише и тя КН. Щом е по-желана.

 Важно е къде ще се съберат по-добри преподаватели и по-мотивиращи групи от колеги, но това май няма как да се познае предварително ...
Всяка година различни ли са преподавателите за различните компютърни специалности?
Знам със сигурност, че преподавателите по компютърните езици са много по-добри в КН. И студенти и от СИ ходят на техните лекции.

# 400
  • Карлово
  • Мнения: 4 627
Стига бе, защо предпочитат КН?
Заради компютърната графика, която не е застъпена в СИ?
Освен да се запише и тя КН. Щом е по-желана.
А тя защо желае СИ? Според мен има доста кандидат-студенти, които не знаят достатъчно за специалностите, в които кандидатстват (тъй като няма много информация) и просто следват стадото защото все другите ще знаят.
Всичко зависи от това, което тя желае да прави. Всички компютърни специалности са добри, затова е важно всеки да избере тази, която го привлича най-много като учебен план и насока.
Не е това. Има дисциплини, които са застъпени в КН и иска да избегне. Много консултации е направила досега, но каквото и да стане пак сме щастливи.

# 401
  • Мнения: 331
Някой знае ли миналата година колко са се променили баловете на Второ класиране, с колко са паднали в Комп'търните специалности в СУ?

# 402
  • Мнения: 726
Някой знае ли миналата година колко са се променили баловете на Второ класиране, с колко са паднали в Комп'търните специалности в СУ?
Това имам като данни:

Факултет по математика и информатика
1 класиране 11.07.2018 Мъже
Математика - редовно – 18,75/24
Информатика - редовно – 18,49/24
Приложна математика - редовно – 18,30/24
Компютърни науки - редовно – 20,40/24
Софтуерно инженерство - редовно – 21,16/24
Информационни системи - редовно – 18,90/24

Минимални балове от второ класиране миналата година СУ
СИ - 21,08
КН - 20,26
И - 18,07
ИС - 18,40

Трето класиране СУ
КН 20,25; И-18.00; ИС - 18.05; СИ - 21.03

# 403
  • Мнения: 147

Ако не съм приет на 1во желание може ли при второ класиране или трето да ме приемат при по-нисък бал от минималния и има ли шанс да не вляза нито с първо нито с второ желания ( губя ли си мястото по второ желание ) За СУ питам, защото има телефони и имейли, на които не обичат да вдигат и пишат.?Благодаря предварително за отговорите!Моля накой ако знае?
Не съм сигурна, че разбирам въпроса, но ако си приет в някоя специалност на първо класиране, подай си молба за участие във второ и изчакай, за да видиш дали ще се придвижиш към по-желана специалност. По този начин ти се пази мястото във вече приетата специалност, но има и шанс да бъдеш приет в някоя от по-предните ти желания.

Tочно това ми беше въпроса, защото не искам от 2та стола на земята накрая.Благодаря ще помисля 11 съм в опашката и не знам има ли смисъл, може би нямам шанс.

# 404
  • Мнения: 726
Не съм сигурна, че разбирам въпроса, но ако си приет в някоя специалност на първо класиране, подай си молба за участие във второ и изчакай, за да видиш дали ще се придвижиш към по-желана специалност. По този начин ти се пази мястото във вече приетата специалност, но има и шанс да бъдеш приет в някоя от по-предните ти желания.
Tочно това ми беше въпроса, защото не искам от 2та стола на земята накрая.Благодаря ще помисля 11 съм в опашката и не знам има ли смисъл, може би нямам шанс.
Винаги има шанс! Изчакай до трето класиране, така или иначе, нищо не губиш!

Общи условия

Активация на акаунт