Студенти ~ набор 2000 ~ Тема 58

  • 55 070
  • 755
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 17 258
Аз към момента бих търсила всичко в джобса. Има и стажове там, и временна заетост и всичко.

# 526
  • София
  • Мнения: 9 279
Класиране по бал не означава, че ще настанявят тези с 6ци в хубави стаи, а че първи се настаняват те, а за другите ако останат места.

# 527
  • Мнения: 6 663
Края на август май се подава молба за общежития. Чувам страхотии за условията. Та ако някой има свежа информация за общежитията на СУ бих се радвала да я сподели.
Общежитията били, според нашите проучвания, ремонтирани всички. Класирането за по-добри стаи ставало по бал - вие там сте в най-луксозните, етествено с тази 6. В стая по 3-ма. Уж можело да си избираш съквартирант, но никога не уважавали желанието ти. Стаите с нова дограма и просторни. Новообзаведени. С баня и тоалетна на стая. Почти като хотел. Май блоковете били по факултет и специалности, но се случвало да има и студенти от други факултети.
При записване се чакало 7 часа.
Абе хубаво ще е. След като 5 години дъщеря ми беше на панс на английската в доста скромни, да не кажа мизерни условия, с обща баня и тоалетни на етаж и въпреки ремонта, който направихме и мебели, скоито заменихме 50-годишните бюра, легла, шкафове, пак имаше и мухъл и какво ли не, вече нищо не може да ме изплаши, освен ако има хлебарни може би.

В стаите обикновено са по 2ма или трима.
Прилични са общежитията. Има и много зле. Не са ремонтирани всички.
Като свършат местата, се взима разменно писмо и студент от СУ се настанява в общежитие на друг университет.
Дъщеря ми има приятелки, които са настанени в общежитието на медицинския университет.
Наемът е различен според блока. Има колежки, които плащат по 18 лева наем на месец, има и колежки, които плащат около 60 лева.
Желанията за съквартирант не се изпълняват често (не е никога, защото има и студенти, които са настанени така) - просто е до късмет.
Блоковете не са разделени по специалности и факултети.
Колежките на дъщеря ми са много размешани. Има момичета в стая фармация и право, медицина и компютърни науки, английска филология и физика. Различно е. Какъвто съквартирант ти се падне, това е. Grinning

# 528
  • Мнения: 3 210
Синът ми учи в ТУ и ползва общежитие. Там се уважава желанието да бъдеш настанен с приятел. Той нямаше приятели в университета и не се възползва.
Настаниха го в семеен блок. Другите 2 момчета, с които се падна, бяха пожелали да бъдат заедно. В семейните блокове са апартаменти, състоящи се от 2 стаи, баня и тоалетна. Та, тримата решиха да се разделят по стаите и така синът ми остана сам в стая, което за общежитие си е лукс. Е, направихме основен ремонт, но спретнахме страхотна стая и той е много доволен.

# 529
  • Карлово
  • Мнения: 4 616
Класиране по бал не означава, че ще настанявят тези с 6ци в хубави стаи, а че първи се настаняват те, а за другите ако останат места.
Ами заблудата ми идваше от това, че приятелка на дъщеря ми и едната и съквартиранта имали абсолютно равен бал.Yum

# 530
  • София
  • Мнения: 9 279
Съвпадение....

Коя ще бъде стаята ще бъде определено от система. Целта е да не се  манипулира ръчно и следователно да не се компрометира класацията. Повечето блокове на Софийски са на едно ниво, като състояние. Има някои които освен с ремонт са и с подновена мебелировка, но не всички. За най-големият блок на СУ 42 б за съжаление финанси за замяна на мебелите не бяха намерени, но пък стаите са с нова дограма, паркет, латекс и ако преди това са живели хора, които са поддържали стаята тя даже си е супер. Повечето студенти често си купуват някои неща отделно: легло, шкафчета и т.н та как изглежда стаята и дали е удобна си зависи от човека. Освен това за около 80 на месец за летен престой (максимум) и до около 35/40 през годината със сметките и т.н условията са нормални. Проблеми има , но те са свързани най-вече с по-бавните ремонти и това, че все повече университети нямат или не дават места в своите общежития за студенти от друг ВУЗ дори и то с разменно писмо.  Това се дължи за съжаление на това че университета дължи доста пари на фирмите изпълнители, тъй като за съжаление финанси не достигат и следователно те спират дейност, докато не им се плати. Наскоро това положение дори доведе до това, че в университета нямаше в продължение на няколко месеца неша, като: сапун, тоалетна хартия, кърпички и т.н и т.н Финансовото положение не е никък добро. Надявам се тази гпдина, кампанията да е безпроблемна и следователно всички да бъдат настанени или да получат разменно писмо. Друго важно нещо, което трябва да се знае, че нещата не  зависят от комисията,  а и от ПСБО, които са регламентиращия орган. Комисията е посредник и помощник.

# 531
  • Карлово
  • Мнения: 4 616
Благодаря за подробната информация. Колкото и да е далеч това настаняване, ще дойде като утре. Ииии... ще е началото на новия етап от живота на децата ни.
Има ли вечерен час? Ако някой работи до по-късно, как става прибирането? Не че ще се опитва да съчетае и работа, поне първата година не мисли, че ще и остане време, но като информация.

# 532
  • Мнения: 12
Благодаря за подробната информация. Колкото и да е далеч това настаняване, ще дойде като утре. Ииии... ще е началото на новия етап от живота на децата ни.
Има ли вечерен час? Ако някой работи до по-късно, как става прибирането? Не че ще се опитва да съчетае и работа, поне първата година не мисли, че ще и остане време, но като информация.
Във фейсбук групата за общежития на СУ са споделили, че няма вечерен час. А иначе до колкото разбрах влизането в общежитията ще се случва с айсик картите. Няма да е нужно домакинката/охраната да отваря (освен ако няма някакъв проблем със системата). Миналата година картите не са работили в дните преди началото на учебната година (поне в един блок, не съм сигурна за другите) заради проблем със системата и охраната е отваряла на студентите.

# 533
  • Русе
  • Мнения: 2 153
от коя дата възникват задълженията за здравни осигуровки - от 01.07 ли? Какво писахте в декларация7?

# 534
  • София-Младост
  • Мнения: 23 321
от коя дата възникват задълженията за здравни осигуровки - от 01.07 ли? Какво писахте в декларация7?
Да, от 01.07.

# 535
  • София
  • Мнения: 17 258
Колеги Grinning, препоръчайте ми на ЛС шофьорски курс за София за младежа. Ще съм признателна! Hug

# 536
  • Мнения: 2 076
аз не знам дали да препоръчам нашия Simple Smile точно днес Крис взе книжка.... от четвърто явяване, тръгна още през февруари сякаш, никаква прошка, късаха си го и това е, ама и нищо под масата, както ми обясняваха познати, че ставало от първи път със сигурност

точно този изпит предпочетохме да се явява колкото трябва, макар че с таксите за всеки опит и допълнителните часове сметката излезе като за два курса...

# 537
  • София
  • Мнения: 17 258
Аз съм абсолютно сигурна, че така ще стане и при нас, ама все в един момент трябва да се избута. Честито на Крис, безаварийно! Simple Smile
Получих препоръки на ЛС, много благодаря!

# 538
  • София
  • Мнения: 17 983
Идентичен случай и при нас, Антеа, но с тази разлика, че се прехвърлиха другаде заради ужасен инструктор в първата фирма. НЕ препоръчвам  "Зелена вълна" и в частност инструктора Е.Васев. И тях ги бяха предупредили, но те не слушат.

Аз бях твърдо против кола, понеже само след месец-два няма да са тук, но баба им реши, че това им е подаръкът сборно за завършаване, за бал (на който не ходиха), за очаквания все още прием в Германия, за предстоящия РД - и сега се чудя дали да се кача в нея  Simple Smile. Убедиха я, щели да карат на етапи, който се прибере в БГ, все сред три щяло да има една налична.

# 539
  • Мнения: 2
Здравейте, дъщеря ми е приета в СУ специалност Културология. Сега ни предстои намиране на квартира. Проблема е, че няма познато момиче, с което да живее заедно. Предполагам, че и при други има подобен казус. Та търсим съквартирантка и квартира Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт