Студенти ~ набор 2000 ~ Тема 58

  • 55 124
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • Карлово
  • Мнения: 4 636
Днес е 1-я ден от първия семестър и на моята дъщеря. От 3 след обед били на лекции. Ще имам отзиви довечера.
Стаята е прекрасна -  нова и чиста с южен балкон, който гледа на юг към дървета. Нови легла с механизъм. Двойка стая със симпатично момиче. И друго в съседна стая с общи баня и WC, също приятно момиче 3- курс. Занесохме само бюро и шкаф, които бяхме правили за предното общежитие. Аз при напускането  настоявах да ги остави в стаята, но те предвидливо си ги взеха. Залепихме голямо огледало - все пак момичета, дори и математичките са суетни, стилажче в банята монтирахме. Каза че от блока до ФМИ и пеш и с транспорт се стига за 50 минути.

Успешна година на всички студенти.

# 706
  • Мнения: 5 337
И двамата заминаха, големия вече месец е в семестър, скоро започна работа, вечно е ангажиран, да се чуеш или видиш с него на скайп си е чиста проба късмет. Малкия започна предварителен курс и е в постоянно тичане от занимания в университета до общежития на които оставя апликацията си,защото е под напрежение че в началото на зимата ще остане без покрив над главата си.  Засега светлина в тунела няма, но важното е да не се губи надежда. Намерил е подходящи условия там и е подновил треноровките си, за него това е важно условие за да се чувства добре в кожата си. В процес на купуване  на мобилен план е. Като капак на всичко готви като изоглавен и недоумява как така тъкмо е сготвил, и вече пак трябва да го прави. Обяснявам, че на този сложен хранителен режим ще му е трудно да издържи чисто времево, но той не иска да ме чуе. Ако склони да се видим на скайп, то главата му е забита в чинията и похапва (да пести време). На нас остава да се радваме на шанса да го чуем.
Не звъня никога на децата си, за мен това е въпрос на принципи. Месинджър основно, и от време на време - скайп да си разкажем едни други как сме, що сме. А дали ми липсават.... излишно е да го коментирам дори. Бих била щастлива само да знам че са добре, здрави и  щастливи, че им върви и са удовлетворени, че  вдъхновението не ги не напуснало. Другото е вятър.

# 707
  • Мнения: 2 076
А дали ми липсават.... излишно е да го коментирам дори. Бих била щастлива само да знам че са добре, здрави и  щастливи, че им върви и са удовлетворени, че  вдъхновението не ги не напуснало. Другото е вятър.

и аз вече стигнах до това дзен-състояние Simple Smile една думичка, която да потвърди, че е добре, здрав и доволен и се отпускам щастливо, максимум веднъж седмично видео-разговор, когато той прецени, че му е удобно - ние не звъним, въпреки че в началото ми костваше усилия да се въздържам, за месец и малко посвикнах, че ежедневието вече е различно, имам насреща си зает млад човек, който се оправя абсолютно самостоятелно с всичко и подкрепа се дава, когато е поискана, а не натрапена (имах този уклон)

истински щастлив е в университета, странното е, че дори го заявява в прав текст, а наистина за 18 години не съм го чувала да прави емоционални изявления - намери си среда по вкуса и десетки нови запознанства, цялата нова система на учене му допада силно, приеха го в отбора по американски футбол (сещате се, онези юнаци с екипи с огромни рамене-подплънки Laughing) и в най-престижния по негово мнение студентски клуб за бизнес и предприемачество, непрекъснато има някакви събития и партита, фитнесът и той е ежедневен, бута си междинните задачи по академична линия (уикенда се прибра и бях "просветлена" за принципите на Кант и типичностите на Брехт bowuu) - така че за момента сякаш съм лишена от притеснения

# 708
  • Мнения: 147
Някой знае ли къде точно в София може да се извади карта за градския транспорт и кои са всичките необходими документи за студент става на въпрос?Благодаря предварително!

# 709
  • столицата
  • Мнения: 3 793
Сещам се за пл.Възраждане и подлеза на НДК. Мисля, че необходимите документи ги имаше на са та на Градски транспорт. Вероятно уверение, че е студент и снимка.

# 710
  • софия
  • Мнения: 4 985
Може и в студентски град. Уверение от унито и снимка. Там се попълва и още някаква бланка.

# 711
  • Мнения: 6 279
До Техническия университет също. По улицата срещу централния му вход отляво, на около 200 метра от унито
В подлеза на софийския.
Мисля и на плиска

# 712
  • Мнения: 6 685
Някой знае ли къде точно в София може да се извади карта за градския транспорт и кои са всичките необходими документи за студент става на въпрос?Благодаря предварително!

В цяла София има - пунктовете са 62 на брой в града. Влез в сайта на ЦГМ и виж кой пункт ти е най-близо.
Документите са снимка паспорен формат и подпечатано уверение.
След всеки семестър се носи Айсик карта или студентска книжка, за да видят, че си записала следващия семестър. През останалото време на годината не се носят никакви документи.

# 713
# 714
  • Мнения: 147
Значи ще трябва и уверение от университета.Благодаря за отговорите!

# 715
  • Мнения: 1 355
Уверение ще трябва, ако все още няма издадена студентска книжка за 2019/2020. Ако има такава, предполагам няма да искат уверение. Преди няколко години искаха снимка, която сканират.

# 716
  • Мнения: 147
Имам студентска книжка вече.

# 717
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Изобщо не искам да започва по този начин учебната година. Иначе мъжът ми е категоричен - изнасяме леглото в коридора и отиваме да купим легло.
Как мина настаняването?

# 718
  • Мнения: 1 355
Имам студентска книжка вече.
Скрит текст:
Всички редовни студенти в колежи и висши учебни заведения с ректорат на територията на Столична община, включително дипломантите до първа дипломна сесия – картите се издават/зареждат срещу лична карта и студентска книжка със записана съответна учебна година при издаване на карта и при всяко първо зареждане за съответния семестър на  учебната година, а при всяко следващо зареждане – срещу лична карта.

Виж пунктовете, които имат отметка √  в графа "Издават ел. карти"
https://www.sofiatraffic.bg/bg/transport/punktove-za-prodazhba-na-prevozni/p/1

Можеш да се обадиш и на 0700 13 233, ще ти кажат какво да носиш.

# 719
  • Мнения: 1 175
Как мина настаняването?
Все още съм на тръни и изобщо не ми е спокойно. Пристигнахме в стаята в неделя около 11 часа. Изчистихме основно стая, прозорец и банята. Проветрихме и се получи доста добре. Внесохме багажа и се  наложи се да звъним на другото момиче по месинджър, за да я попитаме кое легло остава свободно. Каза да се настани на нейното , защото се е чула  с момичето от миналата година и имат уговорка да купи нейното легло, за да не го изнася. Обещала е утре, четвъртък  да си вземе багажа, който не е малко и сме го прибрали в единия край на стаята. Леглото е с пружина и дюшек и затова ние носехме  матрак, но идеята не се оказа  добра и изобщо не е удобно за спане. Почистихме го и тази седмица ще се ползва. В неделя ще и закараме нейното легло и единия модул от гардероба и се надявам да и бъде по - удобно. Обаче все си мисля, дали утре няма да започнат двете бивши съквартирантки да я обработват да отиде в друга стая и  тя като няма подкрепа да се съгласи. Тя ми е една такава добричка и все на мравката път прави. Стомаха ми е свит на топка от притеснение.
Иначе се чувства и звучи добре. Започнали са лекций, с доста хора се е запознала. Интересно и е. Всеки ден излиза по кафета и молове, не скучае. Записала е спорт- аеробика и го чака с нетърпение, оглежда се и за фитнес. В петък ще си вземе електронната студентска книжка и ще си извади карта за пътуване.
Обаче на мен толкова много ми липсва...

Общи условия

Активация на акаунт