Има ли недостиг на работна ръка?

  • 77 236
  • 2 357
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 4 328
на мен ми е интересно дали има някой, който да вдигне ръка и да каже, че взима добра заплата и е доволен от условията на труд на работното си място.

# 106
  • София
  • Мнения: 17 142
Аз Blush

# 107
  • София
  • Мнения: 12 374
Мъжът ми Joy
Не се майтапя, направо му завиждам в бяло понякога.
Аз самата съм почти доволна. Още може.

# 108
  • Мнения: X
Благодаря ви, наистина не знаех.
9к на 12 месеца са 750 лв, което е прилично за дълбока провинция. Остава  въпросът с осигуровките и работното време.

Иначе аз съм много доволна от работата си, макар и някои във форума да ме отписват с 'никакви 1000 лв заплата'. Спокойствието и чувството за полезност обаче са незаменими. Може още малко пари да вземам, разбира се 😁

# 109
  • Мнения: 19 675
на мен ми е интересно дали има някой, който да вдигне ръка и да каже, че взима добра заплата и е доволен от условията на труд на работното си място.
Аз съм в България. Имала съм няколко работни места на нелоши позиции във фирми като експерт и началник, пробвала съм и лична фирма с търговия. Към момента работя за себе си и нямам заплата. Изкарвам си доволно без шеф, минимална заплата и работно време.
Приветствам всички, които желаят да заминат извън България. За мен това е Мястото, тук ми е добре, тук се реализирам.
Трудно е с прехраната за повечето хора, но не и невъзможно. Всеки с приоритетите си.

# 110
  • Мнения: 7 006
И то не защото е защитничка на труда, а защото понякога й се налага да ползва чужд труд и да го заплаща, а не й се иска да плаща.
Абе чудех се аз къде е ключа от бараката,ма не зацепвах..Joy

# 111
  • Другата България
  • Мнения: 36 882
Благодаря ви, наистина не знаех.
9к на 12 месеца са 750 лв, което е прилично за дълбока провинция. Остава  въпросът с осигуровките и работното време.
Ако визираш комбайнерите, не е точно така.
Във фирмата, в която работех през останалото време на годината си се водят на работа, но получават да речем минималната или малко над нея, като вършат всякакъв вид друга работа. Осигуровки - реални, на това, което получават. Но фирмата е една от най-големите в региона, не знам за по-малките как е. От познати ЗП съм чувала, че някои ги разпускат за зимния период, други ги държат - ако са на работа към фирма.
Има и такива, които имат своя земя и са си купили собствени комбайни. Тях фирмите ги наемат да им жънат и заплащането е по договорка, тъй като са самоосигуряващи се.
В нашия регион ЗП-тата са едни от най-богатите хора. Без да преувеличавам. За фирмите пък да не говорим.

# 112
  • Мнения: 6 444
на мен ми е интересно дали има някой, който да вдигне ръка и да каже, че взима добра заплата и е доволен от условията на труд на работното си място.
И аз от доволните Simple Smile И от условията, и от заплатата. Винаги може и още, разбира се Wink

# 113
  • Мнения: X
Доволна съм. Само че работодателите ми не са българи. Българските работодатели има още да се учат докато спрат да опитват да ловят маймуни с трици.

# 114
  • София
  • Мнения: 38 211
Аз съм горе-долу, ама със 100 компромиса.
Мм днес е подпалил, че не им плащат работата в почивните дни, а обещаха промяна преди година.

# 115
  • Мнения: X
А работата в почивните дни се заплаща двойно. Поне според КТ е така. Нахалници.

# 116
  • София
  • Мнения: 38 211
Абе уж много обещания, уж всичко щеше да бъде точно, но пак се появиха българските номера. Нямат достатъчно хора, не искат да наемат нови и оттам се товарят повече наличните.

# 117
  • Мнения: 6 444
А в моята сфера искат да наемат, а няма желаещи. Тежка работа е и бягат. Не са свикнали на толкова труд, особено по-младите.

# 118
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 001
А работата в почивните дни се заплаща двойно. Поне според КТ е така. Нахалници.
не е така. двойно се заплаща през официалните празници.

# 119
  • Мнения: X
Може и да греша, че е двойно за почивните дни, но мисля че пак беше по-висока надницата отколкото за понеделник-петък.

Общи условия

Активация на акаунт