Има ли недостиг на работна ръка?

  • 77 345
  • 2 357
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 726
Абе уж много обещания, уж всичко щеше да бъде точно, но пак се появиха българските номера. Нямат достатъчно хора, не искат да наемат нови и оттам се товарят повече наличните.

След като има хора, които работят събота и неделя за тези пари и стоят, защо да вземат нови.
Докато хората позволяват, ще ги използват.

# 121
  • Мнения: X
Извънредният труд и този в съб/нед е с 50% отгоре. По официални празници е двоен. Това по спомени.

# 122
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 144
Извънредният труд и този в съб/нед е с 50% отгоре. По официални празници е двоен. Това по спомени.
през раб.дни е 50%, в почивни дни 75 и официални празници 100 %.

# 123
  • Мнения: X
Е, за някои нахалници е 0%.

Агент, защо работниците не подават сигнал до инспекцията по труда?

# 124
  • София
  • Мнения: 16 175
ИТ е заета да гони редовните работодатели и да си генерира ДМСта.

# 125
  • Мнения: 24 467
Е, за някои нахалници е 0%.

Агент, защо работниците не подават сигнал до инспекцията по труда?

Подават. Но или анонимно, или след като напуснат.😁

# 126
  • Мнения: X
на мен ми е интересно дали има някой, който да вдигне ръка и да каже, че взима добра заплата и е доволен от условията на труд на работното си място.

И аз се причислявам към доволните. Освен заплата и условия на труд, бих добавил мениджмънт и колеги. Имам пълна свобода откъм работен процес, спокойствие, допълнителни трениниги и гъвкавост в работното време. Има неща, които не ми допадат, но са дреболии. Например на клиента често се предлага нереалистичен дедлайн за даден IT проект и фирмата не се интересува дали ще се спази или не при което трябва да се мислят някакви тъпи оправдания за отлагане пред самия клиент.

# 127
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 144
Е, за някои нахалници е 0%.

Агент, защо работниците не подават сигнал до инспекцията по труда?

Подават. Но или анонимно, или след като напуснат.😁
анонимни сигнали не разглеждат от ИТ.

# 128
  • Другата България
  • Мнения: 37 139
Извънредният труд и този в съб/нед е с 50% отгоре. По официални празници е двоен. Това по спомени.
през раб.дни е 50%, в почивни дни 75 и официални празници 100 %.
Точно така е.

# 129
  • Мнения: 15 960
Колкото и процента да е, нашенският частник това не го вълнува и касае. Ако има как работникът да живее във фирмата.

# 130
  • Мнения: X
Вярно това за почивните дни, беше ми изхвърчало.
Да ви кажа как процедираше един бивш шеф. Подписваш договор за 450 бруто, взимаш 450 чисто. Разликата е за глоби и - забележете - удръжки за начислени празнични. Демек, работиш точно на Коледа, получаваш по карта начислените извънредни, обаче ти ги удържат обратно от парите на ръка. Имало е колеги, които с месеци не получават парите на ръка.

# 131
  • Мнения: 24 467
Е, за някои нахалници е 0%.

Агент, защо работниците не подават сигнал до инспекцията по труда?

Подават. Но или анонимно, или след като напуснат.😁
анонимни сигнали не разглеждат от ИТ.
Нали това си говорим - защо от ИТ не проверявали за нарушения. Ми или са анонимни /не обвинявам хората, че се боят/, или са позакъснели, или не им се занимава с всички случаи на контролните органи.

# 132
  • София
  • Мнения: 2 992
Е, за някои нахалници е 0%.

Агент, защо работниците не подават сигнал до инспекцията по труда?

Подават. Но или анонимно, или след като напуснат.
анонимни сигнали не разглеждат от ИТ.
Нали това си говорим - защо от ИТ не проверявали за нарушения. Ми или са анонимни /не обвинявам хората, че се боят/, или са позакъснели, или не им се занимава с всички случаи на контролните органи.

В началото на годината, отидох в Инспекцията по труда, да подам сигнал за нарушение на трудовите ми права.Служителката -женичка пред пенсия която даваше предварителни "консултации",с досада прочете сигнала-случая беше описан подробно и грамотно, с посочени  всички имена, телефони и адреси.Та, започна да ми се обяснява, че от този сигнал няма да имам никаква лична, финансова изгода,че само съм щяла да загубя времето на всички, и т.н. След лекичък скандал, и повишаване на тон от моя страна, ми прие сигнала с такова нежелание и отегчение, че ми идваше да я шамаросам.След месец, получих мейл, че всичко на въпросната фирма им е ок.Мнооого се съмнявам, че са направили качествена проверка. Просто,са се разходили до там и толкова.Според мен, не вършат никаква работа от въпросната инспекция,а като всички държавни служители просто си уплътняват работното време, и хич не им пука за нищо.

# 133
  • София
  • Мнения: 16 175
Абсолютно неверни твърдение за неразглеждането на анонимни сигнали от ИТ. В съда видях с очите си анонимния сигнал, по който е стартирана проверка. За да нажулят акт за 1500 лв няма нужда нито едно твърдение в анонимката да е вярно,  достатъчно е да нямате отделна стая за профсъюзните дейци. Погледнете за какво са делата срещу ИТ в Административния съд.

# 134
  • Мнения: X
Шарки, с тая стаичка за профсъюзните дейци се чудя да се смея или да плача. Малоумна работа- нормалните работодатели ги гърчат, а наглеците карат необезпокоявани.

Общи условия

Активация на акаунт