Има ли недостиг на работна ръка?

  • 77 391
  • 2 357
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 7 006
Само че това е бил управителят на фирмата и е поставил така нещата. Като отиде в понеделник, ще му покажата вратата. Решат ли да  те разкарат, ще намерят начин.
В такава фирма и обстановка не се работи, разбира се. Не сме крепостни селяни, нито роби. Такива фирми и шефове не оцеляват дълго.
Няма "само,че"..
Ако ще и Господ да "заповяда",все тая..
Докато има балъци,ще има и тарикати.
Значи,хем избираме да се гърчим пред някого,хем после той виновния?
Разберете,че дори това,как работодателя ви третира,зависи от вас и никой друг.
Джуди е написала много хубаво какво се прави в подобни ситуации и няма никакво значение кой точно се е обадил.Дали шефа,зам.шефа или чистачката..все тая..

# 151
  • Мнения: 2 625
Примерно искам да отида и да родя  в Силистра и да си платя за избор на екип, ама няма гинеколози.
Понеже за втори път го споменаваш, ще си позволя да те поправя.
В Силистра са останали двама гинеколози - и те много възрастни и страшно некадърни..
Това са глупости на търкалета.

# 152
  • Мнения: 29 316
Само че това е бил управителят на фирмата и е поставил така нещата. Като отиде в понеделник, ще му покажата вратата. Решат ли да  те разкарат, ще намерят начин.
В такава фирма и обстановка не се работи, разбира се. Не сме крепостни селяни, нито роби. Такива фирми и шефове не оцеляват дълго.
Няма "само,че"..
Ако ще и Господ да "заповяда",все тая..
Докато има балъци,ще има и тарикати.
Значи,хем избираме да се гърчим пред някого,хем после той виновния?
Разберете,че дори това,как работодателя ви третира,зависи от вас и никой друг.
Джуди е написала много хубаво какво се прави в подобни ситуации и няма никакво значение кой точно се е обадил.Дали шефа,зам.шефа или чистачката..все тая..

В България ли живеете? Оставали ли сте без работа, с кредит, квартира, сметки....?!?

Аз лично сама дори бих си тръгнала при такова отношение, но има хора, които не могат да го направят с лесна ръка.

И не, не са балъци.

# 153
  • Мнения: 24 467
В момента работа за около 800.00 - 1000.00 лв. се намира лесно. Вкл. не особено квалифицирана.
Балъци не бих нарекла хората, които не искат и не умеят да си търсят правата, но за мен, лично, те сами са си врагове с пасивното си поведение. Ако получават една висока заплата, например, ще се снишат и замижат и ще идат да побачкат извънредно, но ако това си струва. И ако не е ежедневие. Т.е. ако има защо.
От години и у нас работодателите не се правят масово на дръжки вече, тъй като и санкциите са високи, и хората имат избор. Не е като през 90- те - отвред съкращения и липса на работа. Сега има повече липса на работници.

# 154
  • Другата България
  • Мнения: 37 230
Съгласна съм с Натали.

Много е лесно по форуми да се начукват канчета и да се дава акъл на кило.
В реала нещата стоят по съвсем друг начин.
България /щото за България говоря аз/ не е София, Варна, Пловдив или Бургас само. Където от една работа можеш да скочиш директно на друга без проблем.
България е и провинцията, много градове и градчета, където на хората им е трудно да правят това, което се пише тук именно защото имат кредити, сметки, деца, а намирането на нова работа е понякога доста имагинерно понятие.
Съгласна съм, че така трябва да се прави, но съм била и от другата страна и затова знам, че не всичко е теория и алабализми.

# 155
  • Мнения: 24 467
Въпросът е, че човек не е толкова лесно да се "изгони от работа". Дори и с много дългове и финансови тежести, той би могъл съвсем законово, да си оспори наложена му санкция, вкл. дисциплинарно уволнение и да си получи обезщетението за това плюс лихви и разноски, както и да бъде възстановен на работа. И ако има желание да не е роб чак до такава степен, през това време да си потърси читав работодател.
Ако не се предлага такъв - човек не е дърво с корени - крака има да си потърси по-добро място за препитание. Хората го правят от както са по този свят - местят се в търсене на по-добри условия. Който не търси, постепенно загива. Вкл. и поради така направения от него, самия, избор.

# 156
  • Мнения: 7 006
Само че това е бил управителят на фирмата и е поставил така нещата. Като отиде в понеделник, ще му покажата вратата. Решат ли да  те разкарат, ще намерят начин.
В такава фирма и обстановка не се работи, разбира се. Не сме крепостни селяни, нито роби. Такива фирми и шефове не оцеляват дълго.
Няма "само,че"..
Ако ще и Господ да "заповяда",все тая..
Докато има балъци,ще има и тарикати.
Значи,хем избираме да се гърчим пред някого,хем после той виновния?
Разберете,че дори това,как работодателя ви третира,зависи от вас и никой друг.
Джуди е написала много хубаво какво се прави в подобни ситуации и няма никакво значение кой точно се е обадил.Дали шефа,зам.шефа или чистачката..все тая..

В България ли живеете? Оставали ли сте без работа, с кредит, квартира, сметки....?!?

Аз лично сама дори бих си тръгнала при такова отношение, но има хора, които не могат да го направят с лесна ръка.

И не, не са балъци.

В България,да..
П.п.Оправданието като задните части.Всеки си го има.

Самотен родител съм била,(+кредит) на една заплата..Опълчих се когато трябваше,и не се поддадох на заплахи за уволнение.Много колеги клекнаха.Много и като мен,намериха сила да кажат "не!"..
Промяна в положението няма кой знае каква,и в крайна сметка нещата станаха 50:50 изисквания на работодател и тяхното покриване от страна на работника.Демек,те ни лъжат,че ни плащат,ама и ние ги лъжем,че работим.Няма сърдити,всеки е наясно със становището на другия..
Уволниха много..Но,повечето бяха от тези ,които се огънаха..Защо ли?
Ми щото с мека тел,не става арматура!
Научете се да се цените,и тогава и другите ще ви ценят!

Джуди,страх лозе пази,ама оък и който го е страх от мечки,да не ходи в гората.

# 157
  • Другата България
  • Мнения: 37 230
Аз не видях някой да се оправдава за нещо.
Всеки излага позиция и гледна точка. Което не значи, че се оправдава.

# 158
  • Мнения: 29 316

Промяна в положението няма кой знае каква,и в крайна сметка нещата станаха 50:50 изисквания на работодател и тяхното покриване от страна на работника.Демек,те ни лъжат,че ни плащат,ама и ние ги лъжем,че работим.Няма сърдити,всеки е наясно със становището на другия..

Щом това те удовлетворява, няма лошо.

Защо смяташ, че твоето решение е най-правилното? Животът е шарен и това, че ти си се опълчила, за друг може да не е ок и да му донесе негативи.

Да наричаш балък друг човек, понеже има различни виждания по някои въпроси, е много грозно...

# 159
  • Пловдив
  • Мнения: 14 385
Въпросът е, че човек не е толкова лесно да се "изгони от работа". Дори и с много дългове и финансови тежести, той би могъл съвсем законово, да си оспори наложена му санкция, вкл. дисциплинарно уволнение и да си получи обезщетението за това плюс лихви и разноски, както и да бъде възстановен на работа.
С получаването (не присъждането, а получаването), като основна цел на занятието, нещата често са доста сложни.

# 160
  • Мнения: 2 998
Да ви питам относно мързеливките, които си стоят вкъщи и няма да се хванат за 500лв. Simple Smile Ако мъжът ви взима 5000-6000лв и ви стигат, ще ходите ли да се мъчите за 1000лв? Приемаме, че това е таванът на заплата, който може да вземете и работата не е особено приятна. Имах една позната, която преди години ми заяви, че ако нейният мъж взима 3000лв, няма въобще да си помисли да работи. А нейната работа беше песен, в хубав офис, никакво напрежение, на 15мин от тях.

# 161
  • Мнения: 24 467
Въпросът е, че човек не е толкова лесно да се "изгони от работа". Дори и с много дългове и финансови тежести, той би могъл съвсем законово, да си оспори наложена му санкция, вкл. дисциплинарно уволнение и да си получи обезщетението за това плюс лихви и разноски, както и да бъде възстановен на работа.
С получаването (не присъждането, а получаването), като основна цел на занятието, нещата често са доста сложни.

Ако работодателят е наличен и бизнесът му е активен - не чак толкова.
Да не забравяме и Закона за гарантираните вземания на работниците и служителите при несъстоятелност на работодателя
http://www.nssi.bg/benefits/gvrs

Да ви питам относно мързеливките, които си стоят вкъщи и няма да се хванат за 500лв. Simple Smile Ако мъжът ви взима 5000-6000лв и ви стигат, ще ходите ли да се мъчите за 1000лв? Приемаме, че това е таванът на заплата, който може да вземете и работата не е особено приятна. Имах една позната, която преди години ми заяви, че ако нейният мъж взима 3000лв, няма въобще да си помисли да работи. А нейната работа беше песен, в хубав офис, никакво напрежение, на 15мин от тях.
Лично аз - да, бих работила за 1000.00, ако не мога да си намеря за повече.
Защото за мен е много вредно и опасно да съм изцяло зависима от друг.

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 14:07 от Judy

# 162
  • Мнения: 29 316
Бих се занимавала с нещо, което ми е приятно, ако имам и първоначален капитал, разбира се.
Бързо би ми писнало да стоя вкъщи, може би не повече от месец-два.

# 163
  • Мнения: X
Защо смяташ, че твоето решение е най-правилното? Животът е шарен и това, че ти си се опълчила, за друг може да не е ок и да му донесе негативи.
Има предостатъчно хора, недоволни от работата си, но предпочитат да изпушат 4 кутии цигари, вместо да дадат същата сума да се вдигнат на интервю до друг град.
В много случаи не става дума за безизходица, а че не искат да си нарушат комфорта.
Ето, имам познат в Северозападна България. В момента е на борсата. Предлагат му работа в Пловдив за 1500 лв и той отказва, щото трябвало да даде 500 за наем. Квалифициран човек иначе, интелигентен, образован, но предложението му е тотално извън зоната на комфорт.
Действително има разни случаи, но повечето не бих ги ожалила. Изборът е техен. Едни хора се вдигат на стари години да бършат задници и лепят плочки в чужбина, други мрънкосват как имали деца и кредити.

# 164
  • Другата България
  • Мнения: 37 230
Предлагат му работа в Пловдив за 1500 лв и той отказва, щото трябвало да даде 500 за наем. Квалифициран човек иначе, интелигентен, образован, но предложението му е тотално извън зоната на комфорт.
Бруто или нето?

Общи условия

Активация на акаунт