Има ли недостиг на работна ръка?

  • 77 218
  • 2 357
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 7 006
Ако обичаш,не бъркай марксистките постулати,с факти... Stop
Кое са факти?
Така поставен въпросът ти няма никакъв смисъл..Ако е колкото да чешаме клавиатурите,продължавай без мен.

# 196
  • Мнения: 11 505
Какво?, ти работиш ли?

# 197
  • Другата България
  • Мнения: 36 881
Съвсем резонен си беше въпросът.
Твърдиш, че моето са постулати и да не ги бъркам с факти, затова те питам какво имаш предвид.

В общи линии това правим - чешем клавиатури.
Като цяло аз съм съгласна с твоето виждане и тезата, която застъпваш, опитвам се да обясня защо истината не е само една, погледнато от различна гледна точка.
Докато има хора, които ще се съгласяват да играят по свирката на работодателите за смешни пари, ще има и работодатели, които ще ги разиграват. А такива хора ще има докато условията им на живот и на съществуване дори предполагат именно това - да се съгласяват да бачкат при подобни условия. Не може всички да емигрират или да се преместят в големите градове, не може и всички да тропнат с крак и да кажат "стига"-просто хората са различно устроени. И в един момент се получава един омагьосан кръг, от който няма измъкване.
Ти си намерила своята среда, "ние лъжем, че работим, те ни лъжат, че ни плащат" - сама го каза, или поне нещо такова. С какво си по-различна от този, който ще дойде в почивен ден само защото работодателят го е заплашил, че иначе ще остане без работа - дискутираше се подобен казус. За мен разлика няма, и в двата случая печелившата страна е работодателя.

# 198
  • Мнения: 7 006
Съвсем резонен си беше въпросът.
Твърдиш, че моето са постулати и да не ги бъркам с факти, затова те питам какво имаш предвид.



Не твоето..Тц(нали не си го измислила ти,сама подчерта:))

"Не съзнанието на хората определя тяхното битие, а напротив, тяхното обществено битие определя тяхното съзнание. — из "Към критика на политическата икономия", 1859
Es ist nicht das Bewußtsein der Menschen, das ihr Sein, sondern umgekehrt ihr gesellschaftliches Sein, das ihr Bewusstsein bestimmt.
Битието определя съзнанието. — популярен съкратен вариант на горната мисъл"

https://bg.wikiquote.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%80%D0%BB_%D0%9C%D0 … D1%80%D0%BA%D1%81


 Карл Маркс е авторът на онова,което ти наричаш факт .


Начинът на мислене е подвластен на начинът на живот, или "Битието определя съзнанието"-факт, не съм го измислила аз.
Като ще си говорим със сентенции и клишета...

И да,това е просто постулат,не някакъв факт..



# 199
  • Другата България
  • Мнения: 36 881
 Grinning Ясно, разбрах те.
Така е, но за мен - изпитано, през годините и в живота ми, е факт. Може би казано не точно по този начин, но горе - долу...

# 200
  • Мнения: X
Той Карл Маркс лесно ги е писал мислите си докато е бил женен за жена от най-богатите кьолнски фамилии, а за бекграунда на приятеля му Енгелс да не говорим.

# 201
  • София
  • Мнения: 16 104
 А всъщност, пред закона и според закона, всички следва да сме равни: работници, работодатели, държава. Но не сме.

# 202
  • Мнения: 7 006
Той Карл Маркс лесно ги е писал мислите си докато е бил женен за жена от най-богатите кьолнски фамилии, а за бекграунда на приятеля му Енгелс да не говорим.
Мхм..и щото е бил фактор в историята,кухите му фрази се обявяват за факти..

Шарки,важното е тарапана да има.



# 203
  • Другата България
  • Мнения: 36 881
Обясних какво имах предвид под "факти".
Издребняваш, ненужно според мен, но щом те кефи...

# 204
  • Мнения: 7 006
Хич даже..
Не знам къде си живяла и сред какви хора,но дори сред най-мизерните прослойки,има индивиди у които съзнанието надделява над бита.
Еволюция му се казва,не знам как по-просто да го кажа.
Защото ако битието определяше съзнанието,човек нямаше да мръдне и йота от трите си първични функции.Хранене,спане,размножаване.
И не ми пука какво говори Маркс,света е пълен с подобни мизантропи маскирани като коледни джуджета...

# 205
  • София
  • Мнения: 38 199
Той май е имал и някаква теория за труда, според която човек има нужда да се труди, просто така, отвътре му идва. И ще бъде много доволен да му плащат равна заплата със всички и всички ще се трудят по равно и ще са равно мотивирани. Да бе да!

# 206
  • Другата България
  • Мнения: 36 881
За да не спамим темата повече с ненужни доуточнения, приеми, че съм живяла сред аборигени, мизерни прослойки или каквото друго там решиш ти и приключваме.

# 207
  • Мнения: 11 505
Аз да попитам пак.
Какво?, ти работиш ли?

# 208
  • Мнения: 7 006
За да не спамим темата повече с ненужни доуточнения, приеми, че съм живяла сред аборигени, мизерни прослойки или каквото друго там решиш ти и приключваме.

Ами,извинявай ако нещо съм недоразбрала,ама,понеже,първо пробута някакво клише като факт,подчертавайки (за повече тежест),как не си си го измислила ти..После изведнъж,се оказа,че говориш за неща изпитани от живота ти,които отново били факт..Изобщо,много факти се насъбраха,и според мен - нито един реален.


Ми чети темата,може пък и да получиш отговор..

Последна редакция: ср, 29 май 2019, 21:15 от Какво?

# 209
  • Мнения: 50
Относно мантрата колко много ще получават българите в чужбина и колко добре ще си живеят младите специалисти,които тарикатски са завършили висшето са образование в България, но още по-тарикатски ще го практикуват в чужбина-е, няма да се получи. Защото чужбина(както вие я наричате)представлява огромен пазар, където никой ,ама абсолютно никой не размита за никого. Ако в София десет човека се състезават за едно място, в Лондон за същото това място ще се състезават тридесет.Познайте дали сред тях няма да се намери по-умен и по-квалифициран и позицията , за която кандидатствате няма да изчезне под носа ви.Работа в Лондон си намират трудно дори тези, които са учили и завършили тук.Толкова за хората,които имат някакви квалификации. Изключение правят специалистите от IT сферата, но тяхното заплащане и в София е голямо, доколкото съм запозната. И все пак, ако допуснем, че ще се намери някой изключително кадърен и пробивен, то данъците,които трябва да плати върху огромната си на пръв поглед заплата са просто убийствени. За цената на живота в Лондон също няма да говоря. Всеки може да отвори сайтовете за жилища и да види за какво иде реч. Същото за транспорта, здравеопазването и т. н.
Ако минем към хората ,които практикуват нискоквалифициран труд-е ,там наистина става страшно. Да, можеш да работиш за 1400 паунда на месец като чистачка, но това обикновено си идва на определена цена. Живот в квартира със седем-осем човека,обитаване предимно на зоните от 3 до 6,купуване на стоки от магазинчета , държани от емигранти, пестене на всеки паунд. Вие можете ли с месеци и години да не отидете на кино, театър или на някаква екскурзия? Можете ли да не отидете поне веднъж до центъра на Лондон, на някаква изложба, на разходка из някой от красивите централни паркове, да не влезнете в музей?Съмнявам се. А тези хора го правят-от работа-в мизерната квартира и пак на работа. Така че, моля, когато се развиват тези колко хубаво живеели българите в чужбина да се имат предвид и тези факти. Да, има успели българи, но това са хора с изключителни качества като специалисти , а такива хора, за съжалние не правят общата извадка.

Общи условия

Активация на акаунт