Има ли недостиг на работна ръка?

  • 77 416
  • 2 357
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 24 467
О, аз сериозно го казах. И аз  знам такива деца. Да, вече на състезания за първи клас си се явяват деца от ДГ. Това си е на база провеждана обучителна подготовка.

# 316
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз миналата година, нали имах седмокласничка, та ги следях нещата и много яд ме хвана, че доста паралелки с практическа насоченост не успяха даже да съберат деца, за да се сформират.

# 317
  • Мнения: X
като чуя за тея математически амбиции...
какво точно светло бъдеще ги очаква завършилите математическа гимназия?

А на мен защо ли ми се струва, че след 20-тина години ще има пренасищане с математици, както в момента е с икономисти и юристи....


# 318
  • Мнения: 24 467
Моди са. Когато бях ученичка пък много деца пишеха стихове и разкази. Модерна беше литературата.

# 319
  • София
  • Мнения: 16 193
А дано, ама надали.

Що се отнася до "светлото бъдеще с математика", дъщеря ми (30 годишна), вече го живее. Пък вие се присмивайте.

# 320
  • Мнения: 24 467
Е, че то има представители, живеещи добре, с всякакви професии.

# 321
  • Мнения: 14 966
Нашият пък обущар е завършил химия с кожи.
Много го бива. Разказвал е на мм, че сега е много по-добре, отколкото като технолог в някой завод. То заводи дали изобщо останаха.

# 322
  • София
  • Мнения: 12 374
А дано, ама надали.

Що се отнася до "светлото бъдеще с математика", дъщеря ми (30 годишна), вече го живее. Пък вие се присмивайте.
Не се присмиваме, Шарки. Но съгласи се - няма как всички да са математици, някой трябва да лекува, да прави хляб и да преподава.

Болната родителска амбиция, която подхваща детето още от ДГ, ми е непонятна. Впрочем моята тогава искаше да стане, цитирам, войничка. Изпуснахме момента да я избутаме към армията, цъ цъ.

# 323
  • София
  • Мнения: 38 476
На мен все още ми се върти идеята за военно училище или университет за голямата. И физически, и психически ще се справи.
Току-що идвам от клас, пълен с амбициозни момиченца и техните майки. По-точно си тръгвам.

# 324
  • Мнения: X
Таис ме е изпреварила Simple Smile, но в случая се майтапим с болните родителски амбиции, а не с талантливите деца. Едно време си спомням, че беше модерно да се свири на пиано или друг инструмент, без значение дали имаш усет към музиката или си пълно дърво. Същото се получава и днес с математиката, без значение дали детето има афинитет към нея.

# 325
  • Мнения: X
Математиката е мислене, не зубрене.
Както и адвокатстването, продаването, писането на литературни анализи и въобще всички сфери на живота.
Почти 15 години след КСК осъзнавам, че може би брутално съм се издънила. Гонех право или счетоводство... А мисля, че вет или учител е за мен, но вече изпуснах влака за първото, а педагогиката е бошлаф работа в нашите унита.

# 326
  • София
  • Мнения: 4 328
Шарки, за друго иде реч:)

според мен, най-здравословно е просто да си наблюдаваме децата. те вярно са като бял лист, ама нека ги оставим сами да си порисуват:)
след това напоително ще им купуваме боички.

# 327
  • Мнения: 29 321
Хубаво е децата да се развиват, ако имат желание и умения за нещо, било то математика, музика, рисуване, танци. Не винаги е болна амбиция на родителите. Единствено не го разбирам стремежа към покриване на материал за по-голям клас /2 клас се явяват на състезания за 3 клас/, но всеки си знае.

# 328
  • София
  • Мнения: 16 193
А дано, ама надали.

Що се отнася до "светлото бъдеще с математика", дъщеря ми (30 годишна), вече го живее. Пък вие се присмивайте.
Не се присмиваме, Шарки. Но съгласи се - няма как всички да са математици, някой трябва да лекува, да прави хляб и да преподава.

Болната родителска амбиция, която подхваща детето още от ДГ, ми е непонятна. Впрочем моята тогава искаше да стане, цитирам, войничка. Изпуснахме момента да я избутаме към армията, цъ цъ.
Аз болни амбиции съм нямала по отношение на никое от децата си - всеки е учил това, което му е интересно. Дъщеря ми не е ходила на никакви извънкласни форми, освен моден дизайн в прогимназията (защото ѝ се рисуваше..тя и сега рисува за удоволствие). Дъщеря ми нито е учила в СМГ, нито е ходила на математически състезания.

Но че добрата подготовка по математика е нужна на всички деца - съм готова да споря в защита на тази теза с всеки. В момента ситуацията (освен в МГ и донякъде ЧУ) с преподаването по математика е плачевно.

# 329
  • Мнения: 24 467
Цитат
Но че добрата подготовка по математика е нужна на всички деца - съм готова да споря в защита на тази теза с всеки. В момента ситуацията (освен в МГ и донякъде ЧУ) с преподаването по математика е плачевно.
С кого да спориш?
Ние не обсъждаме това.
Друг бе обектът на дебата.

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 14:35 от Judy

Общи условия

Активация на акаунт