Има ли недостиг на работна ръка?

  • 77 352
  • 2 357
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: X
По ирония на съдбата имам 9 храста гюл в селското шато. Бях ги купила за бордюрни рози.  Laughing

# 466
  • Португалия
  • Мнения: 3 905
бях чела темата преди време, сега изчетох и най-новите мнения
гледам последните страници голям джангър сте спретнали за детския труд

всеки има право да си гледа децата както реши
но,деца ненаучени на труд дали ще работят с ръцете си някога ?!?
 
аз живея в земеделски район
и в земеделието работих доста-онова супер субсидираното земеделие,дето го обяснявате... с евро фондовете
ами, ...как да се случи нещо добро в бг,като всичко се опорочава?
истината е,че евро парите подпомагат ентусиасти,мечтатели ,отдадени на идеята хора
от земеделие много трудно се печели,особено ако не е крупно
и работна ръка за земедение липсва навсякъде- от Италия до Португалия, от Холандия до Англия
има си причини за това, и те не са само в индустриализацията и модернизацията на живота-навсякъде е станало срамно да работиш за хляба ,и то с ръцете си!
а хората от близкия и далечния изток, от северна Африка и Азия са единствените останали работници в земеделието
но,и те искат в Швеция, Белгия,....след като си стъпят на краката

# 467
  • Мнения: 14 588
Коментирали сте,че недоволни от заплащането,хората се местели на  друга работа.Къде се местят като всички или поне повечето плащат обидно малко.Погледнах някои обяви за работа макар и там много да преувеличават.Пишат едно,на място казват,че ще стане след 6м.или 1год.Има и виц по този повод.
Работодател:Започваш работа с 300лв.,след 1год.ще я повиша на 1000лв.
Работник:Ок,ще дойда след една година.
И две обяви със заплата преди данъци.Много отговорности,много работа,малко пари.
https://www.zaplata.bg/hoteli/sofia/425674/pomoshtnik-za-doma/
https://www.zaplata.bg/ohrana/sofia/446627/ohraniteli-v-avtopatruli/

# 468
  • Португалия
  • Мнения: 3 905
то,не е луд който яде баницата..
навсякъде ги има тия парвенюта- познавам семейство бразилци,зъболекари, внасят си нелегални бразилки,неорентирани в конюктурата,щото друг няма да се хване на това хоро ама съвсем същите безкрайни глезотии изискват...докато се ориентират

# 469
  • София
  • Мнения: 4 328
някога запитвали ли сте се как работодателят осигурява заплатите?
"с моя труд" не е единственият верен отговор.

# 470
  • Португалия
  • Мнения: 3 905
някога запитвали ли сте се как работодателят осигурява заплатите?
"с моя труд" не е единственият верен отговор.

оо,запитвала съм се,и знам отговора
защото работя в различни сфери на производството
и защото имаме и собствен бизнес-услуги

но,голямата бройка административно-офисни работници, не знам какво биха казали по въпроса

# 471
  • Мнения: X
но,деца ненаучени на труд дали ще работят с ръцете си някога ?!?


По каква причина трябва да се научат да работят с ръцете си освен ако не държат на това?

# 472
  • Мнения: 3 732
някога запитвали ли сте се как работодателят осигурява заплатите?
"с моя труд" не е единственият верен отговор.


Затова тази "баница" не е за всеки.
Ако не може да се справи, значи не става за работодател.
Какво сложно има тук.

Бизнесът освен приходи има и разходи.

Характерно за бг бизнесмена е да обяснява, как е много трудно, как не може да плаща заплати, осигуровки, данъци и т.н. Ами значи, не разбира всички аспекти на бизнеса, тогава да стане работник. 8 часов работен ден, твърда заплата, не мислиш за приходи и разходи. Получаваш, колкото се договориш и каквито умения имаш.
В нашият офис има хора, които са имали малък бизнес, теглили са чертата и са сметнали, че е по изгодно, те да работят на договор, вместо да управляват нещо, което им коства много нерви и изкарва пари, колкото една минимална заплата.

Не е толкова сложно, да си признаеш, че не можеш да управляваш бизнес.

Последна редакция: сб, 29 юни 2019, 09:33 от Фрау Клау

# 473
  • Португалия
  • Мнения: 3 905
но,деца ненаучени на труд дали ще работят с ръцете си някога ?!?


По каква причина трябва да се научат да работят с ръцете си освен ако не държат на това?
За да научат цената му най- малкото.
После се чудите защо набеденият за такъв бизнес в Бг,плащал малко!?!

Аз лично, крупен бизмесмен с ръцете в джобовете не познавам, а за няколко трицифрени милонера съм работила.
Всички следят изкъсо работата и са способни да помогнат даже на служител.

Освен това,светът е отворен за поливалентните- да можеш различни неща,да си отворен за предизвикателства, а не да тропнеш с краченце- аз за IT учих,пък!- нищо лично против IT,но се надявам да не ми докарат зет от оня тип,дето и крушка не може да смени...

# 474
  • София
  • Мнения: 16 175
Може ли превод? Трицифрен милионер значи  активи над 100 000 000 лева ли?

# 475
  • Португалия
  • Мнения: 3 905
Да. В евро,защото не живея в Бг

# 476
  • Мнения: X
После се чудите защо набеденият за такъв бизнес в Бг,плащал малко!?!



Аз те питам защо е задължително дете да се научи да работи с ръцете си. За връзката с неплащащите български бизнесмени няма да питам.

Да работиш за трицифрен милионер е невероятна рядкост и постижение. 😂

# 477
  • Португалия
  • Мнения: 3 905
Оо, Чек, изкривявай думите ми колкото си искаш, не ми пречиш. Аз ти обясних, ти чети!

# 478
  • Мнения: X
Нищо не си обяснила.

# 479
  • Мнения: 14 588
някога запитвали ли сте се как работодателят осигурява заплатите?
"с моя труд" не е единственият верен отговор.

Да и това е типично за бълг.рабодотаел.Вменяване на чувство на вина.Колко му е трудно,нервно и пр.хленчене.
И защо трябва да му влизам в обувките?Той/те сами са си избрали това.Излиза,че горките те правят услуга на работници и служители.Ами да се откажат щом толкова им е тежко.Smiling ImpМного хора са ми споделяли,че докато се оплакват шефовете как няма пари за увеличение на заплатите,си купуват скъпа кола,глезотии.Била съм на събирания с такива бизнесмени и дами.В такава обстановка демонстрират охолен живот,лукс,претенции.
Последният път контрирах вносители на скъпи марки,които имат магазини във всички молове.Отдавна построиха огромни къщи.Оплакаха се,че имат текучество на продавачки.Предложих им да вдигнат заплатите-мълчание.
Да. В евро,защото не живея в Бг
Същата история като у нас.Виждам,че живееш в Португалия.Не могат да се похвалят с добър стандарт на живот. И там е страшна мизерия.

Общи условия

Активация на акаунт