Има ли недостиг на работна ръка?

  • 77 222
  • 2 357
  •   1
Отговори
# 630
  • Бургас
  • Мнения: 6 840
Мисля, че темана отдавна излезе извън темата.

# 631
  • Мнения: 15 960
Ако Сирената беше тук, щеше да ви пита как ще оцелеете в случай на зомби апокалипсис, като нито дърво можете да отсечете, нито огън да запалите,  кладенец да изкопаете, колиба да сковете и тем подобни.

# 632
  • София
  • Мнения: 38 199
Измислила съм го! Оставаме си у нас, защото сме на висок етаж. Като се сетят да се покатерят, отиваме на покрива и Мила Йовович ни спасява!

# 633
  • София
  • Мнения: 12 374
Измислила съм го! Оставаме си у нас, защото сме на висок етаж. Като се сетят да се покатерят, отиваме на покрива и Мила Йовович ни спасява!
Тя остаря вече Smile

Темата умря заради детския труд.

# 634
  • Мнения: X
За Мила ще се бием, начи.
Абе аз съвсем забравих. В гимназията сбирахме кукуруз. Брои ли се?

# 635
  • Мнения: 28 868
Да фащате бръже мотиките, че, ако изпуснат някой вирус от някоя медицинска лаборатория, току виж сте останали последните хора на Земята. Ако имате вроден имунитет към дадената болест, разбира се. Как ще си отгледате чушки и домати?!?

Обаче ако е зомбиапокалипсис...не знам. Освен ръчен труд, трябва да сте и с военно обучение, та, аз съм твърдо за връщане на казармата, но и за жените - по 2 години, че хубаво да се изучим. Иначе как ще оцелея след края на света и милионите зомбита, а?!?

# 636
  • Мнения: 18 321
Гал, ти си доста по-млада от мен, направо ми се струва невероятно, че ти си ходила на полето от училище, а аз - не. Ние ходехме на опитното поле - тогава беше накрая на града, - да зяпаме разсад, на металообработване, вероятно и на дървообработване, но за него не помня. Но царевица, домати, чушки - не.

А, и с въздушни пушки сме стреляли, от тогава много задобрях по капачките на панаирите )))

# 637
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
При нас бригадите бяха задължителни. Ходехме всички заради безкрайният купон, който си спретвахме. Докато траеше бригадата, купонът не свършваше Simple Smile Ядене, пиене, музика на макс, танци,това вечерта,  скатавка от работа  през деня и т.н., както си се полага. Някои девойки набързо се омъжиха за видни представители на селската гъзария. Сега, вече от позицията на възрастта и опита, направо лошо ми става като си помисля какво им е било на тези родители, а и на учителите, които носеха отговорност за нас и за простотиите, които вършехме.
Аз бях освободена от бригада заради проблеми с кръвното, но какво тръшкане и рев падна пред родителите ми, докато вдигнаха ръце и ме пуснаха, че то купон изпуска ли се.

# 638
  • Мнения: X
направо ми се струва невероятно, че ти си ходила на полето от училище, а аз - не.
Завършила съм селскостопански техникум, затова. Мисля, че бяхме от последните набори, които ходеха на царевицата.
За някого това може да е възпитателно, да се научиш да уважаваш чуждия труд и други али бали, ама истината е, че вкъщи от малка ме учат да уважавам, та тази царевица общо-взето никак не подпомогна да стана човек - вече бях станала 😁

# 639
  • София
  • Мнения: 12 374
Не съм била на бригади и не мисля, че съм изпуснала кой знае какво. Кой набор сте, че са ви хванали, чак се зачудих.

Каквото знам за селскостопанските дейности, съм го научила на село при прабаба ми, светла й памет. Чуждия труд са ме научили да уважавам родителите ми - сега на свой ред уча детето. Да уважава и своя, и чуждия.

# 640
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Когато изказваш позиция, е добре да се разберат доводите ти и сред тези доводи в такава тема трябва да е - кой си, какво работиш там, какво си работила тук, какво ти е образованието. С една дума, имаш ли изобщо поглед върху нещата, или само философстваш на празни ясли и го играеш засегната, когато не ти изръкопляскат и/или ти заговорят с цифри и реални примери.
Не съм длъжна да изпадам във възхита от неподковани писаници.
Впрочем, сумите по приходите и разходите на фирмата минават през мен, много добре знам кое откъде идва и накъде отива.
Преди работех в една друга фирмица, където бавят плащанията с по 2 седмици към служители и месеци към доставчици, обявите им са всеки Божи ден в джобса, а заплатите са като за квартална бакалийка, а не верига за маркови стоки. За сравнение, заплата 700 лв в мол в София, а в двата съседни чужди магазина дават 900-1200. В друг град - заплата 500, в съседните чужди магазини е 800. Шефчето вечно нямаше пари и имаше други, приоритетни плащания. Таман го съжалиш, виждаш с какви коли идват и той, и жена му в офиса и как през седмица са на екскурзия в чужбина.
Преди това - работа на морето - въртят се милиони, а заплатите са 5-700 лв и осигуровки на 400.
Да, наистина айде холан.
Полша освобождава младите хора от данък върху доходите

Долната камара на полския парламент одобри законопроект за освобождаване от данък върху доходите на младежите под 26-годишна възраст, предаде Франс прес.

Внесен от управляващите консерватори, законопроектът бе подкрепен от 419 депутати в Сейма, четирима гласуваха против и нито един въздържал се.

Съгласно текста възнагражденията на лицата под 26 години, ако не надвишават 85 500 злоти бруто (20 000 евро) годишно, няма да бъдат облагани с данък, който в Полша е 18 процента.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

Мярката, която трябва да бъде одобрена от Сената и подписана от президента, се очаква да влезе в сила от 1 август. Според вносителите на законопроекта тя може да засегне над два милиона души, пише БТА.

Това е едно от обещанията, направени в началото на годината от партия "Право и справедливост", с оглед евроизборите през май и парламентарните избори през есента.

# 641
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 993
еййй ... може и жилища да им подаряват само и само да накарат младежта да работи.  Laughing

# 642
  • Мнения: X
Тъкмо комунизъм.
Родителите ми преди 30 години са изтеглили късата клечка - тъкмо приключили висшето и чакат да получат апартамента, който се полага на млад специалист, и греда - дошла демокрацията.
Нищо де, останали са в центъра на града, не са отишли в работнически квартал Simple Smile

# 643
  • Мнения: 2 600
Тъкмо комунизъм.
Родителите ми преди 30 години са изтеглили късата клечка - тъкмо приключили висшето и чакат да получат апартамента, който се полага на млад специалист, и греда - дошла демокрацията.
Нищо де, останали са в центъра на града, не са отишли в работнически квартал Simple Smile

Гал, никога не е  имало политика на всеки завършил образование, да му се осигурява жилище.  При вас някаква персонална ситуация на родителите ти се е провалила, предполагам предприятието, в което са били разпределени след завършване и което е имало жилища под наем за служителите си, е било от първите фалирани.
Без да визирам теб точно, явно много заблуди има за тоя комунизъм.

# 644
  • Мнения: X
Ще разпитам пак, но доколкото разбрах, е точно жилище, не квартира. Не е свързано с предприятие, вече са работили. Специалността е специфична, не е нещо разпространено, може и на това да се дължи (което всъщност пак е нещо подобно на това, което казваш).

Общи условия

Активация на акаунт