Има ли недостиг на работна ръка?

  • 77 394
  • 2 357
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 515
Учебниците не са ли безплатни? Нямам идея аз.
А бензинът, колкото и да му е цената, нали това казвам...За да отида на работа, ще изхарча има-няма половин литър 😁, даже забравям кога съм пълнила резервоара. Сещаш се разликата къде е Wink

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 14 385

като на село е по-нисък стандарта защо тока не е по-евтин, или пък учебниците, бензина, държавните услуги ...
?
пп. отплесваме се от темата  Laughing[/color]
Отплесваме се, ама нищо.
И аз се чудя: защо така не изравнят цените по целия свят? Wink
Хубаво би било (без намигване, ама не става).

# 692
  • Мнения: X
Бонго, те и в Германия не работят повече от нас, както и в Лаос не работят по-малко (да, да, има държави с по-ниски заплати от нашите). Wink Обаче работодателите и на едните, и на другите по някаква причина не се местят.
абе нека първо в БГ да погледнем.
като на село е по-нисък стандарта защо тока не е по-евтин, или пък учебниците, бензина, държавните услуги ...
?
пп. отплесваме се от темата  Laughing


Не се ли усещаш, че си противоречиш?

добре де, като ви е тежко за живот в София защо не се преместите на село? за мен лично е по-добре да си живея в по-малко населено място и да отскачам до София да си напазарувам или да се лекувам. храните са по-евтини, бензина е по-евтин, болници под път и над път...  ами това е голяма част от разходите на едно семейство. наемите - да, по-високи са. но ако това е повод да се дават по-високи заплати, отколкото в по-малките градове не съм съгласен.

# 693
  • Пловдив
  • Мнения: 14 385
Той за София твърди, че било по-евтино.

# 694
  • Мнения: X
Има неща, които са по-евтини в София. Давала съм даже в тази тема пример с родния ми град, където са по-скъпи хранителните стоки.
Дразнят ме съвети да се ходи на село, защото било евтино и спокойно. Не се съмнявам, че в Рибново е природен рай, но за някой пенсионер с гарантиран доход - пенсия или рента 😁 и ниски нужди и стандарти, който не ходи на кино, театър, кафе, кръчма, ресторант, не чете книги, не ползва интернет и иска само да си лежи пред телевизора и чат-пат да излезе да се направи на рабОтен, като чокне 2 пъти с лопатата в дворчето.
Работещите хора обаче нямат възможност да лежат толкова, имат нужда от пари и имат и други интереси, освен да си почиват.

# 695
  • Мнения: 24 467
Има неща, които са по-евтини в София. Давала съм даже в тази тема пример с родния ми град, където са по-скъпи хранителните стоки.
Дразнят ме съвети да се ходи на село, защото било евтино и спокойно. Не се съмнявам, че в Рибново е природен рай, но за някой пенсионер с гарантиран доход - пенсия или рента 😁 и ниски нужди и стандарти, който не ходи на кино, театър, кафе, кръчма, ресторант, не чете книги, не ползва интернет и иска само да си лежи пред телевизора и чат-пат да излезе да се направи на рабОтен, като чокне 2 пъти с лопатата в дворчето.
Работещите хора обаче нямат възможност да лежат толкова, имат нужда от пари и имат и други интереси, освен да си почиват.
Има, разбира се. Точно защото отново там, в малките населени места, предлагането е по-малко. Те затова и честичко обектите фалират - хем на хората заплатите са по-ниски, хем цените на някои стоки, предимно лека промишленост, са по-височки.
Естествено, че подобни съвети за ходене на село са неадекватни, особено по отношение на млади и средна възраст работещи хора с деца.

# 696
  • Мнения: 19 837
Аз живея на село, но използвам София за работно място и забавления. Това какво ме прави? Нахален провинциалист или неуспял столичанин? Thinking

# 697
  • Мнения: 24 467
Аз живея на село, но използвам София за работно място и забавления. Това какво ме прави? Нахален провинциалист или неуспял столичанин? Thinking
Нищо от това посоченото.  Laughing
Всеки има пълното право да урежда живота си така, че да му е възможно най-удобно и приятно.

# 698
  • София
  • Мнения: 17 277
Аз живея на село, но използвам София за работно място и забавления. Това какво ме прави?

Късметлия Simple Smile

# 699
  • Мнения: 29 318
По темата - следната обява:
Скрит текст:
Търси се!! Продавач-консултант/касиер за магазин ******** гр.СОФИЯ.
  Какво очакваме да правиш?

* Да продаваш стоките в магазина на клиентите, включително да работиш и на каса;
 * Да познаваш в детайли спецификите на стоката в магазина;
 * Да консултираш клиентите и да подпомагаш избора им;
 * Да демонстрираш стоките пред клиентите;
 * Да поддържаш магазина в чист и приветлив вид, а стоката - подредена;

Какъв очакваме да бъдеш?

* Добър търговец с широка усмивка, който може да работи и на каса с пари;
 * Човек, който може активно да помага на клиента в избора на количка, детско обзавеждане или аксесоари;
 * Лоялен служител, готов да започне веднага работа от понеделник до петък от 10:00 до 20:00 часа и събота от 10.00 до 18 часа.
*Смени: 5 работни + 2 почивни ( НЕДЕЛЯТА е почивна)

Ако смяташ, че ние можем да ти помогнем да реализираш своите възможности, изпрати ни своята автобиография и актуална снимка на *******

Простите ми сметки са, че при работна седмица по КТ от 40 часа, тук е 58 часа.  Дори и да сложиш по 1 ч. обедна почивка, каквато едва ли ще се ползва, пак са 52 часа.

# 700
  • Мнения: X
Нали смени, пък 2 почивни дни?
Или не са догледали да напишат, че това е работното време на обекта, или лъжат.

# 701
  • Мнения: 29 318
Ако това е работното време на магазина, явно очакват да отидеш поне 15-20 мин. по-рано, за да отвориш навреме, както и да затвориш в 20 ч. и тепърва да приключиш каса и т.н., т.е. поне още 15-20 мин. Като сложиш и съботата...…

За такъв обект трябват 2 човека на 2/2.

# 702
  • Мнения: 25 589
Ако обаче се породи необходимост от персонал и има определени по-високи изисквания за неговата квалификация, то няма как да не се предложи и по-високо възнаграждение.

По принцип си права. Елементарната логика сочи, че когато има търсене на някаква стока, нормално е цената ѝ да се вдигне.
Да, ама не. Поне у нас. Ето, в нашия град хем има търсене, хем заплатите са ниски, хем и „бизнесът“ реве, че няма кадри.
Особено по магазини и заведения – накъдето да погледнеш, висят табели „Търсим персонал“. Търсят, ама пари не им се дават...

# 703
  • Мнения: X
Така, така...точно заради такива обяви от пишман бизнесмени, дори и да намерят човек, то той ще е временно. Да не говорим за осигуровки, нерегламентирани плащания и прочее Ганьовски пинизи. Следя обявите в джобса и ми прави впечатление, че се въртят един и същи такива. Защо ли? Например известен учебен център от години върти една и съща обява, но явно с толкова "атрактивни" условия, че желаещите се избиват.

# 704
  • Мнения: 29 318
Аз също следя джобса, дори и информативно, точно заради такива фирми. За да знам къде да не пускам, ако тръгна да си търся работа. Има обяви, които буквално са от години.

Общи условия

Активация на акаунт