Има ли недостиг на работна ръка?

  • 77 443
  • 2 357
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 344
Пак се връщаме на въпроса недостиг на работна ръка ли има, или на балъци.
на балъци е недостига!

# 901
  • Мнения: X
Според мен има недостиг на работна ръка, по доста причини, които се обуславят една друга. Но на дъното според мен е защото българските работодатели не са читави хора, не вярват в Бог, като цяло са неуки, и със слаба квалификация. Това основния фактор който води след себе си и мнго други, и в крайна сметка всеки по читав работник, имигрира.

# 902
  • Бургас
  • Мнения: 6 882

Не знаех, че това е разковничето да си читав работодател. Не става с вяра, става със стабилни закони и отстояване на правата на работника.

# 903
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
Хаха, да, вярата в Бог е разковничето.
Ма разбира се, че българският работодател изедник е неук и некадърен, само ми е интересно уките и кадърните, дето го оценяват като такъв, защо не вземат да станат те работодатели. Тъкмо ще издухат неуката конкуренция.

# 904
  • Мнения: 344
защото трябва да си тъп, за да станеш работодател.

все едно "защо някой честен не стане политик". е как ще стане като му липсва най-важното качество за работата.

# 905
  • Пловдив
  • Мнения: 14 401
А, добре. Оправяйте се без работодатели тогава, не знам какъв ви е проблемът, та хленчите.

# 906
  • Мнения: 919
Магдена, много е просто, защото трябва да престъпят принципи, които именно вярата в Бог не позволява на хората да престъпят. Иначе всеки може да стане работодател, особено в БГ , където всичко е позволено и за кокошка няма прошка, за милиони няма закони, сигурно си го чувала  Laughing.

# 907
  • Мнения: X
Вярата в Бог щеше доста да подобри нещата. Познавам няколко работодатели в България, та от опит ви казвам, да не платиш на някой, това което той си е заработил, може само и единствено да се нарече кражба. Аз в три български фирми съм работил и трите ме завлякоха с парите.

# 908
  • Мнения: 344
традиция.

# 909
  • Мнения: X
Хаха, да, вярата в Бог е разковничето.
Ма разбира се, че българският работодател изедник е неук и некадърен, само ми е интересно уките и кадърните, дето го оценяват като такъв, защо не вземат да станат те работодатели. Тъкмо ще издухат неуката конкуренция.

Некъдърен не съм казал, казах неук и със слаба квалификация за позицията която има в обществото.

# 910
  • Мнения: X
Хаха, да, вярата в Бог е разковничето.
Ма разбира се, че българският работодател изедник е неук и некадърен, само ми е интересно уките и кадърните, дето го оценяват като такъв, защо не вземат да станат те работодатели. Тъкмо ще издухат неуката конкуренция.
Една от причините е, че някои от "уките и кадърните" или родителите им не са получили някое от куфарчетата преди 30 години.

# 911
  • Мнения: X

Не знаех, че това е разковничето да си читав работодател. Не става с вяра, става със стабилни закони и отстояване на правата на работника.

Да написъл съм че факторите са поредица, но това е следствието. Закони ти трябват защото, имаш безбожни работодатели, ако малко от малко се съобразяват с ближния, дори и най-суровите закони нямаше никога да влизат в употреба.

# 912
  • Мнения: 2 192
Gal, не разбрах само какво отнишение има доброволният туризъм към това, което си говорим.
Значи, от активните участници в последната дискусия, само аз съм работила в транспортна фирма и знам как цените се изпиляват наистина до 10-15 евро, както беше споменато, но много лесно се обобщава, че едни 80/300 евро са нищо работа.
И понеже дискусията наистина не е за Макрон, аз спирам до тук. Да не говорим, че и възнаграждението на шофьорите е около 3 хил. лв., та не е съвсем да влизат в графата „балъци”.

# 913
  • Мнения: X
3000 лв не възнаграждението. 99% са на минимална дават им по 35€ командировъчни, който са нищо във Франция да речем, хората пълнят кабината с буркани месо и туршии, и после им се връзват тез 3000лв. Ама какво става с пенсиите им, с здравните им и т.н. Въпросът е риторичен. Няма ги.

# 914
  • Мнения: 344
мушморок е работодателя

Общи условия

Активация на акаунт