Има ли недостиг на работна ръка?

  • 77 420
  • 2 357
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 344
абсолютно тотално еднакви са в моя град. що се отнася до същата позиция, директно си отивам на клонинг.

че се махам е сигурно де, но нали говорим за бг работодателя/боклук.

преди моето идване са били на още повече часове, за по-малко пари от сега.

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 18:34 от nadkabog

# 946
  • Мнения: 2 600
Фри, ами просто понякога човек няма половинка / семейство, няма спестявания, няма вещи и имоти за продажба и ако остане без работа, а е примерно на 50-60 г. - тотална закъсвация. Тогава стоиш и търпиш.
 

# 947
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Вдигаш си чантичката и => на по-добро място, какво чакаш?

Е то ако са трима ралотодатели на кръст и къде да отиде. Понякога се получава така, че не можеш да си смениш града и седиш и търпиш.

# 948
  • Мнения: 344
има ли законови пречки да врътнем един уърд файл в dropbox "Списък с некоректни работодатели в гр. Х"?

# 949
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Никакви според мен.

# 950
  • Мнения: X
Фри, ами просто понякога човек няма половинка / семейство, няма спестявания, няма вещи и имоти за продажба и ако остане без работа, а е примерно на 50-60 г. - тотална закъсвация. Тогава стоиш и търпиш.
 

Една позната от Варна, която е вдовица и току що се пенсионира като деловодител във Варненския окръжен съд, в момента търси съдействие от познати за да работи като камериерка в Германия. Аз не си обяснявам подобно начинание, но има и такива случаи. На първия ми курс по немски имаше 60 годишен български циганин. После кара курс за шофьор на автобуси от градския транспорт и вероятно вече това работи.

# 951
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Преките инвестиции в България и през май излязоха на минус
Предварителните оценки на БНБ показват, че нетният поток на вложенията към 31 май е -55,9 млн. евро, като през април беше -54,9 млн. евро


Чуждите инвестиции пак на минус - капитали и инвеститори напускат бг-то.

# 952
  • Мнения: 3 608
 Той за това се е махнал и аз съм на неговото мнение.Управниците ни разделяй и владей.

# 953
  • Мнения: 3 608
Вдигаш си чантичката и => на по-добро място, какво чакаш?

Е то ако са трима ралотодатели на кръст и къде да отиде. Понякога се получава така, че не можеш да си смениш града и седиш и търпиш.
Ти сериозно ли?Ако имаш желание има и начини.

# 954
  • Мнения: 344
има да. работа в шанхай може да има, в канада може да има. света е пълен с опции.

# 955
  • Бургас
  • Мнения: 6 882
Вдигаш си чантичката и => на по-добро място, какво чакаш?

Е то ако са трима ралотодатели на кръст и къде да отиде. Понякога се получава така, че не можеш да си смениш града и седиш и търпиш.
Ти сериозно ли?Ако имаш желание има и начини.

Разбира се, че има начини, но на каква цена? Да оставиш болните си родители или невръстните си деца и да отидеш в чужбина. Или пък да си продаде къщата за да има пари да замине и после да няма къде да се върне ако не се получи. Или да затънеш в дългове за да заминеш. Има много ситуации. Всеки сам решава каква жертва може да направи.

# 956
  • Мнения: 2 986
Всичко си има цена, а гаранция за успех няма. Ако не можеш да направиш достатъчно в България едва ли ще постигнеш много и навън за да си заслужава цената, която ще трябва да платиш. Ако беше толкова лесно почти всички щяха да се изнесат.

# 957
  • Мнения: X
Да бе, сигурно. 😂

# 958
  • Мнения: 344
друга класика:

в цеховете има много различни позиции. наемат някой  за общ работник (абе каквото и да било) и после един ден да глади, втори да глади, 16-ти да глади.
човека каже "е хубаво ама нали бях за друга работа".
"като не ти харесва - напускай"
"а що не ме съкратиш на майка ти в п****та?"

някой не остава извънредно - "утре не идвай"
"е отпуска ли ме пускаш на майка ти в п****та?"

# 959
  • Мнения: 3 608
Вдигаш си чантичката и => на по-добро място, какво чакаш?

Е то ако са трима ралотодатели на кръст и къде да отиде. Понякога се получава така, че не можеш да си смениш града и седиш и търпиш.
Ти сериозно ли?Ако имаш желание има и начини.

Разбира се, че има начини, но на каква цена? Да оставиш болните си родители или невръстните си деца и да отидеш в чужбина. Или пък да си продаде къщата за да има пари да замине и после да няма къде да се върне ако не се получи. Или да затънеш в дългове за да заминеш. Има много ситуации. Всеки сам решава каква жертва може да направи.
Описаното от теб за мен са само оправдания.

Общи условия

Активация на акаунт