Има ли недостиг на работна ръка?

  • 77 430
  • 2 357
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 3 608
и в същoтo време имаме и мнението че старите лекинко почва да не им дреме.
Обикновено, когато се почувстват недооценени. Например, заплатата им е същата, като на новопостъпилите.

Аз никъде не съм забелязвала саботиране на новите от старите. Напротив, бързат да ги обучат, ако има как от втория ден да се втурнат в боя и да поемат от работата.
Зависи ,при нас старите се опитват да цакат новите за да изпъкват пред шефа.За мен не е нормално мъж на 57г  като види шефа да ходи подир гъза му ако пръдне да му хване пръднята.

# 991
  • Мнения: 15 960
Е, подмазване и клюкарене - да, но говорех специално за обучението.
Не пречи, докато го обучава, да вметва между другото пред шефа и старите колеги  - този новият много зле, не знам как ще се оправя.

# 992
  • София
  • Мнения: 38 476
Аз съм попадала, преди 10 тина г беше. Момичето беше даже по-млада от мен, щеше да излиза майчинство. Първите дни ми показа компютърната система, сайта и оттам нататък - млъкна. Викам - тука по план имаме да правим това.
Тя - аз ще си го направя. И ме остави да вися без работа две седмици. И ме махнаха, много ясно.

# 993
  • Мнения: 1 078
Аз съм попадала, преди 10 тина г беше. Момичето беше даже по-млада от мен, щеше да излиза майчинство. Първите дни ми показа компютърната система, сайта и оттам нататък - млъкна. Викам - тука по план имаме да правим това.
Тя - аз ще си го направя. И ме остави да вися без работа две седмици. И ме махнаха, много ясно.
Зависи от хората. Когато започвах преди 10 г. работа в настоящата фирма ме прикрепиха към един колега ( общо взето в последствие го видях, че все гледа да се скатава и го мързи, но пък беше опитен). Та той още от първия ден много внимателно и обстойно ми обясни основните неща, даже някои процеси ми ги беше написал на листове, за да не му досаждам явно Simple Smile Много по-късно, вече и аз като стар служител трябваше да поема работата от един който напускаше. Този беше обявил 2 м. предварително за напускането си и 2м. го гоних и подсещах да ми прехвърли работата си, но той все беше много зает..всъщност наистина беше много зает, но така до последния ден, в който ми нахвърля и той на един лист 5/6 контакта, а това беше крайно недостатъчно. И като си спомня от следващия ден ми се изсипа Адът на главата - телефонът ми звъни през 3 мин.-  разни клиенти ми задават въпроси, на който не мога да отговоря, колеги от други офиси извън страната звънят за информация...която пак не мога да дам...., отделно старата ми работа също си беше останала в мой ангажимент.
Относно пък коментарът за 57 годишния дето се подмазвал...ми ще се подмазва като е пред пенсия и трябва да си пази мястото..особено, ако не го бива в работата  Simple Smile

# 994
  • София
  • Мнения: 4 328
друга класика:

в цеховете има много различни позиции. наемат някой  за общ работник (абе каквото и да било) и после един ден да глади, втори да глади, 16-ти да глади.
човека каже "е хубаво ама нали бях за друга работа".
"като не ти харесва - напускай"
"а що не ме съкратиш на майка ти в п****та?"

някой не остава извънредно - "утре не идвай"
"е отпуска ли ме пускаш на майка ти в п****та?"
теб и за хигиенистка не бих те наела, ако ме разбираш...

# 995
  • Мнения: 344
разбирам те напълно.

# 996
# 997
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
За 660 няма да намерят.

# 998
  • Мнения: X
И на седмица да е, пак няма да намерят. Смешници.

# 999
  • Мнения: 344
минимално. а максимума е без ограничения.

# 1 000
  • Пловдив
  • Мнения: 23 666
минимално. а максимума е без ограничения.
Дрън-дрън. Масимума е около хиляда, а подобна длъжност в частна фирма в голям град започва от 2 пъти по толкова ( 2 хиляди).

# 1 001
  • Мнения: 29 324
минимално. а максимума е без ограничения.

Не думай! ....никакви ограничения!

# 1 002
  • Мнения: 19 007
Не знам каква е тая държавна заплата...то милиционерите ,дето името си не могат да напишат , взимат 800-900 чисто...тук се търси специалист с английски...

# 1 003
  • Другата България
  • Мнения: 37 262
Че то заплатите в държавния сектор винаги са били ниски, това е коментирано много пъти. На ниво министерство и в агенциите има по-високи заплати, но пък и неиндексирани с години. Говоря за редовите служители.

# 1 004
  • Мнения: 19 007
Според таблицата на наредба за заплащане, максимумът е 2100...не знам кога и как го дават

Общи условия

Активация на акаунт