Има ли недостиг на работна ръка?

  • 77 389
  • 2 357
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: X
Гледам обява на НАП, търсят "специалист". Заплата 726 лв бруто. Страши специалист 864 лв бруто
Министерство на околната среда и водите, юрисконсулт - 810 лв бруто.

# 1 126
  • Мнения: 9 474
Да, проблем е, държавата е лош стопанин, но пък добър работодател, явно
Държавата не е гъвкава. Няма да намери начини децата в малките населени места да учат по-качествено, а в големите да осигури и количество.

В тема за работна ръка, не е ли това главното, Хепи?

# 1 127
  • Мнения: X
Гледам обява на НАП, търсят "специалист". Заплата 726 лв бруто. Страши специалист 864 лв бруто
Министерство на околната среда и водите, юрисконсулт - 810 лв бруто.


Ще си намерят. Нали няма недостиг на работна ръка.

# 1 128
  • Мнения: 47 973
Да
Но пък е малко некоректно да се сравнява държавния и частния сектор, в такъв случай

# 1 129
  • София
  • Мнения: 12 374
Гледам обява на НАП, търсят "специалист". Заплата 726 лв бруто. Страши специалист 864 лв бруто
Министерство на околната среда и водите, юрисконсулт - 810 лв бруто.

Тук съм с резерви. Специалистът от НАП, от който си купихме апартамента преди 8 години, беше успял да си вдигне палат близо до София. Айде не палат, преувеличих, но доста, доста голямо къщЕ.

# 1 130
  • Мнения: X
Доколкото ми е известно и в държавния сектор има големи разлики в заплатите. Едни стартират на 600 лв чисто, други на 1200 лв, но и едните и другите постъпват с връзки.

# 1 131
  • Бургас
  • Мнения: 6 880
Едва ли е бил специалист в НАП. Някое директорче може би.

# 1 132
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това, че нискокфалифицирана работа се заплаща почти или наравно с висококфалифицирана такава, е друг въпрос . Съм зА, лекари, учители и други подобни да получават и пет пъти над моята. Не съм съгласна обаче , да се принизява нискокфалифициран труд до”такива като нас” /Лиляна Wink / и  щото да е учил... налЕ?
...
С кое не си съгласна? Какво точно може да привлече някого да започне работа като продавачка?
Освен, че друго не може да работи, търси нискоквалифицирана работа.

# 1 133
  • Мнения: 6 469
Лиляна, дали може или не може да работи друго, явно ти знаеш. Аз не. Разбрах ти позицията, никой,  освен абсолютен малоумник не работи продавач. Нъл тъй? Дерзай, не ми пречиш.
Да, съгласна съм, че са несравними държавен и частен сектор. Да кажа ли къде се работи истински и най- трудно? Или сами ще се досетите.
Колко от държавния сектор ще издържат в частния? Пак няма да ви казвам, интелигентни хора сте, самите ще се досетите.
В частно училище ще си позволят ли такова качество на образование? Мога да изреждам до довечера примери с различни сектори и сфери на работа.

# 1 134
  • Мнения: 54 390
Авторката защо не пише?

# 1 135
  • Мнения: 344
zero tolerance за берачите на грозде/череши/домати, които и пари искат даже Laughing

# 1 136
  • Мнения: 9 474
Авторката защо не пише?

Прави проучване за канадската работна ръка. Тук вече не сме ѝ интересни. Grinning

# 1 137
  • Другата България
  • Мнения: 37 230
Авторката защо не пише?
Shocked Това пък откъде ти хрумна да питаш?
Надявам се, че не ти липсва.

# 1 138
  • Мнения: 9 474
Авторката защо не пише?
Shocked Това пък откъде ти хрумна да питаш?
Надявам се, че не ти липсва.

Какво не ѝ харесвате на Кенга, не мога да разбера? Grinning

# 1 139
  • Мнения: 54 390
Авторката защо не пише?
Shocked Това пък откъде ти хрумна да питаш?
Надявам се, че не ти липсва.

Напротив.
И ми харесва. Simple Smile
Да не е в групата с банове покрай Мамасита и компания?

Общи условия

Активация на акаунт