Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 май 2019, 10:35 ч.

Захранване Водено от Бебето/ Baby-Led Weaning Тема 11

• 5 212
  • 264
  •   1
Отговори
# 255
Цяла седмица има запек момичето ми. За мое учудване сини сливи - пресни и сушени, обикновени жълти сливи, праскови, авокадо, овесени ядки, кефир пи вчера,не и не, на топчета ака и тъмно много на цвят, ама айде цвета отдавам на боровинките. Вода пие малко, но суче доста, днес бая вода пи, не се променя положението. Дези ти имаше един такъв период с малкия, съвет?

# 256
  • София
Кактусче, пробвай с грозде. На пазара вече има хубаво бяло без семки. При сина ми то оправи положението.

# 257
Има, да. Тя обича, ще купя, мерси! Малко ми е странно как всичко, което я разхлабва, не действа😕

# 258
  • София
Да, той няколки месеца имаше често запек.
При него се оправи, като му давах около седмица пробиотик, а след това по мъничко кефир(правя с кефирена гъба).
Може би при него е било някакъя нарушен баланс на чревната флора.

# 259
Кактусче, мойто момче също е на топчета. Яде плодове и зеленчуци постоянно. Сестра му се тъпче с тесто и кремчета, а рядко има запек.... Чревна флора Ко да ги правя.
Малкият сега като видя сутрин топчета и го оправям с много вода, нищо че постоянно ме дърпа за блузата и ми виси на гърдата едва ли не като новородено. Аз постоянно му бутам шишето с вода. Динята го разхлабва също. Следващият ден овесени ядки му варя за закуска и в тях слагам сини сливи, сушени кайсии, всякакви плодове дето имам пресни и замразени, напоследък добавям счукано ленено семе и прясно мляко. Следобеда овесените ядки са на "митницата" барабар с обедното меню. Засега това е безотказно. Просто също ги разкарва. А сега и царевицата Stuck Out Tongue Winking Eye.
Тази вечер младежа омаа три мамула по-големи от педя, половин краставица, половин домат, малко бъркано яйце с кашкавал и две хапки печен заек. Сестра му се натъпка с месо и хляб, бъркано яйце, разкваси с две три парченца домат и краставица, опоска остатъка от бъркането яйце на брат си, бръкна и в нашите чинии и обра и от там каквото можа и огриза половин кочан царевица... Къде го събра и аз не знам.

# 260
Овесени ядки яде, ленено семе също слагам,не и не. И пудинг със сини сливи правих, дето от него бомби пуска, тцък нищо. Закучи се нещо изхождането. Нещо й се е нарушил баланса. Дези, какъв пробиотик даде? На заплата ще си взема и аз кефирена гъба, че ММ обича много, оказва се и малкото. Царевица утре ще сваря, предният път като яде бързо я изкара и грозде ще пробвам. Динята не я хареса, ама паслк ще предложа.

Днес бяхме на разходка в гората, яде сварени яйца, за пръв път я виждам да си го гризе цялото яйце с апетит, баба гануш на филия, мъфини, бях купила и едно готово на гербер бурканче - заешко с карфиол,ей боже какво отвращение и демонстративно изплюване в салфетката 😂  по пътя сливи, боровинки, малини,каквото си намерихме. Мисля да я водя на палатка за ден, ако някой е правил такива приключения, да сподели менюто. Обмислям качамак, сирене,сушено месо за нас, разни мъфинки,сигурно тахан или фъстъчено масло,можеъби домашен хлаб,трябва да не тежи яденето, това е уловката 😆

# 261
Идвам да се похваля лекичко, че мойта девойка най-накрая започва да прояжда, на година и месец. За вечеря нагъна 6-7 чери доматчета за отрицателно време, почти без да се омаже (само на брат ѝ на ръкава имаше семки 😆), гриза едно патешко бутче, после и царевица. На яйце налита също и на манго безотказно.

Обаче имам една чуденка сега, преди 2 седмици се задави много сериозно и сега като се закашля, ММ само дето не припада. Забрани ми краставиците. А тя има сега кашлица и съвсем ни шашка на моменти. Та ако децата кашлят (в смисъл са болнички, а не задавени), правите ли нещо различно? Защото като се закашля и има опасност някое парченце да се аспирира, аз самата също повече се притеснявам какво и как давам.

# 262
  • София
Пробиотикът беше от тези по-обикновените...дали не беше Био Баланс бебе...Rolling Eyes
Фиффи, като кашлят, не даваш по-лепкави или сухи храни, за да не им дразнят и лепкат по гърлото. Някакви сухари, крекери...или пък картоф, който може лесно да се лепне в гърлото.

# 263
Фиффи, Калина също много се задавя с краставица в последно време и я избягвам. И с доматите е идентично - колкото може да напъха Joy
Кактусче, броколито у нас върши работа. Честно казано ме накара да се замисля с тези тъмни топчета...
Ще се оправи, аз бих я оставила повече на кърма Hug

# 264
Следобедна закуска на мама и бебе

Скрит текст:

Познайте кое за кого е 😁

по-късно ще пиша смислени въпроси

Общи условия

Активация на акаунт