Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 май 2019, 10:35 ч.

Захранване Водено от Бебето/ Baby-Led Weaning Тема 11

• 8 277
  • 412
  •   1
Отговори
# 405
Аз мисля, че риба от големи вериги магазини не е подходяща за бебенце. По добре от развъдници или рибни магазини.

# 406
  • София
Взимам откъдето взимам и за нас, стига да ми хареса. Същото е и както с останалите видове месо.

# 407
  • Bарна, морето, сините вълни
Реално като се замилсим кое е добре? Всичко, което ни продават е наблъскано с какво ли не. Да са ми живи и здрави нашите, че поне през лятото, голяма част от зеленчуците, които приготвяме на детето са от градината и не купуваме пилешко и пуешко. Но човек не може всичко сам да си произведе. Пак опираме до магазина и вносните плодове, зеленчуци и меса...

# 408
Няма нищо толкова страшно в купешките плодове и зеленчуци. Темата с нитратите е леко преувеличена. Просто си белете зеленчука и плода. Киснете го, ако искате във вода. И в месото и рибата. Аз си купувам месото главно от месарница, но пуешко и пиле взимам от лидл. Има и ферми за пилета/пуйки, който има желание - има го като вариант.
В стерилен свят не можем и не трябва да живеем.
Дори домашното производство на зеленчук и плод изисква пръскане. И то се съобразява по схеми с цъфтеж, узряване на плода и т.н.
Мръсотията, която се диша по улиците на София, е доста по-проблемна например 😉 няма нужда от изпадане в крайности. В темата за захранването по едно време се вихреше една вълна на био брашната. Ами био брашно от елда от Италия и брашно от елда на щанда с брашната в Била - разликата е в цената. И във въглеродния отпечатък - био брашното с доставката си до тук, замърсява доста околната среда. Никой фермер няма да пръска пари за пръскане, ако не му се налага да спасява реколтата от вредители например. Което прави и баба ви в своята градина. Та, chill. Просто няма смисъл да се купува лаврак и ципура, таралянкали се от Гърция чак до тук.

# 409
Намерих един голям минус на тоя метод и на това детето да си хваща всичко само и да го поднася към устата. Като му е отворен “ Млечния бар” хваща и иска да си “вземе” и да си я задърпа до устата. Да , ама боли многооо 🤣

# 410
О, и моята прави така 😂 Не ми беше хрумнало, че е страничен ефект от ЗВБ 😂

# 411
  • БГ
Здравейте, дъщеря ми е н 14 месеца и от няколко дни отказва  храна, само иска да суче. Здрава е, не е настинала. Хапва една хапка, дъвчи малко и я изплюва..  Имали ли сте такива периоди?

# 412
О, да. Винаги като избива зъб.

Общи условия

Активация на акаунт