Захранване Водено от Бебето/ Baby-Led Weaning Тема 11

  • 30 175
  • 758
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 7 776
Естествено,че можеш да даваш, прибираш в хладилника и претопляш после. Бебето е човек,няма страшно да яде еднаква манджа два или повече пъти или дни, както ние хапваме. Просто вече наядено парче го хвърляй.
Случвало се е да прекаля с количествата - едната част в кутия в хладилника, другата я изяждахме с татко й.
За мацаницата - сложи отдолу мушама. Лесно се чисти с гъба само или директно под душа. А за самия стол - вдигаш таблата и под чешмата (поне икейския стол е така). Ако столът е пластмаса и е омазан - и него директно под душа може.
Хубаво е на всяко хранене да го взимаш,така учат най-добре. И се създава навик.Просто давай едно парче, което да маже/играе/яде.
Спокойно, няма вечно да е мацаница,минава този период но трябва търпение. Около 15-20 минути траеше седенето в стола.

 Боб и леща въведох на Коледа, била е на 8 месеца към 9ти, но не се приеха добре, разстроиха й стомаха. Предложих от нашето ядене - хляб, отопен в боб яхния и червена леща супа пак с хляб. На по-късен етап като съм правила за нас съм й давала пак. Не са й от любимите храни.

# 601
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз давам всеки път когато аз седна на масата и той е буден. Давам по няколко пъти от едно и също нещо. Галимацията наистина е голяма, уж все готвя, все чистя и накрая ние с таткото караме на яйца и салата, а кухнята е омазана до тавана. Иначе имах успех с тиква на грил тигана, не се размазва толкова.

# 602
  • София
  • Мнения: 1 395
Бобови и аз дадох на 8-9м, не е имала проблеми.
Имаше и един период преди годинката, когато почти нищо не изяждаше, а като я сваля от стола тичаше на мушамата отдолу да си дояде 🤣
Предлагам и по два дни, и замразявам (специално супи правя по много и замразявам порции).

# 603
  • Мнения: 620
Благодаря, момичета, много сте ми полезни! Това с мушамата ще го пробвам... и явно повече търпение...

# 604
  • Мнения: 7 776
Оле, Све! 🤣😂🤣 посмях се, при нас кучетата дояждаха от мушамата. Сега им дава под масата от своето 😄

# 605
  • Мнения: 6 622
При нас мазалото не е толкова под столчето, колкото по бебето. Майка ми щеше да припадне вчера докато малката ядеше супа😁
Слага си и в ушите и на главата, важното е да е весело. После я позамивам и преобличам и готово. Под стола забърсвам с мокри кърпички.
Моята вече отказа повечето бебешки храни и мина на нашата храна. Само отсипвам преди да сложа сол. Сега хапва доста по-добре.

# 606
  • Мнения: 7 776
Тя не е ли скоро рожденик?

# 607
  • Мнения: 620
Ох, това със супата по главата и в ушите е върха 🤣. Лимонче, благодаря, че ме подготви, да не припадна аз, като го видя 🤣  някак си в моите представи всичко изглеждаше по-чисто.
Та в този ред на мисли, супи от кога предлагате? Чакате ли бебето да започне да борави по-добре с лъжицата и то само да си взима или му давате вие?

# 608
  • Мнения: 7 776
Даваш му лъжица от сега да си играе с нея. Като започне да я поднася към устата добре, може да му я пълниш и даваш. Първо с разни по-плътни консистенции - кисело мляко, каша, пудинг и т.н.
Скрит текст:
Свиквай с подобни гледки

Тука е на 10 месеца някъде,яде пудинг с лъжицата,супите са още далеч
Няма как без цапаница да се научи да яде,независимо по кой метод, както няма как да се научи да пие вода без да разлива върху себе си и наоколо и както няма как да се научи да ходи без да пада милион пъти, а за махането на пимперс няма да споменавам. Естествен ход на нещата,иска се търпение, научават се с времето.

# 609
  • Мнения: 6 622
Кактусче, беше на 15. Голямо мазало падна с тортата 😁
Чебурита, супа давам от няколко месеца. Само гледам да е по-гъста с парчета вътре. Слагам супата, лъжица и хляб на столчето и да се оправя. По някога ползва лъжицата, друг път топи хляба вътре и после го яде, а най-любимо ми е като направо топи муцуна вътре и лоче като кученце 😂
Аз не се впечатлявам от мазалото, тя много се радва на всичко, а аз се радвам на нейното щастие. Не ми е особено приятно само като си тъпче бузите с разни неща и после ми ги размазва по леглото, но се преживява.

# 610
  • Мнения: 7 776
Значи честита годинка на малката сладурка! ❤Кога мина това време не го усетих!

Да хапва с апетит и да те радва всеки ден! И да крачи скоро в новия дом!

# 611
  • Мнения: 6 622
Благодаря, Кактусче ! Прекрасни пожелания 🤗

# 612
  • Мнения: 1 406
Ох нищо не знаете вий... Свекито взе да разправя как баща им веднъж си обърнал купичката на главата....Вечерта сина го пробва. Добре че беше изял макароните с доматен сос... Та само малко сос по косата имаше.  И от тогава им стана коронния номер.  Бяха на около година и 4-5 месеца,  когато я чуха таьи история за пръв път.  А тя обича да я подесетва... Съответно и келешите като им се припомни го правят. Ана напоследък зачестиха случаите с пълни купички.  С мм ни иде да я удушим. Колко пъти и обясняваме пред децата да не разказва за пакостите му.

Тс вий ша ми са хвалите с мазало по пода и супа в ушите... Моля,  моля... Това е обичайно Stuck Out Tongue Winking Eye

Лиминче и от нас да пожелаем здраве е щастливо детството  на малката сладурка,  а на мама железни нерви.

# 613
  • Мнения: 6 622
vartoglava, благодаря 🙂
Това с купичката голяма щерка го е изпробвала.Но тя е специалист в това отношение, на 10 години и още се окапва от горе до долу 😂 . Малката за щастие още не се е сетила да го пробва 😁.
Важното е децата да си хапват и да се забавляват, малко мацаница не е болка за умиране. На разходка в парка, гледах една моя позната как си храни бебето. То само седеше неподвижно и отваряше уста. Накрая нямаше накапано никъде. Ми, не е за мен подобно захранване. Даже и голямата  преди 10 години не я захранвах така, а по някакъв си мой метод, пак с активно участвие на детето. Майка ми за това иронично подмята " Ти твойте деца все искаш да са самостоятелни..." Като, че е нещо лошо .

# 614
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Моля моля, аз минах на ЗВБ защото с пюретата се цапахме повече, сега ни е чистичко пък. Вярно, малки сме още и харесваме за сега само храна, която не се разпада и размазва, но все пак Grinning

Общи условия

Активация на акаунт