Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 28 май 2019, 00:22 ч.

Тренировки след бременност

• 172
  • 4
  •   1
Отговори
Здравейте, не знам дали е това мястото да попитам, ако не е много се извинявам. Та, мина 1 месец и 1  седмица от раждането на малката, чувствам се страхотно и нямам диастаза. Иска ми се да започна са правя коремни преси и да клякам както преди. Има ли някакъв проблем да започна, ще нанесе ли някакви сериозни последствия?

# 1
Здравейте! Ако сте минали преглед при гинеколог и той ви е разрешил, то няма никакъв проблем да започнете с упражненията.

# 2
  • София
Здравейте! Ако сте минали преглед при гинеколог и той ви е разрешил, то няма никакъв проблем да започнете с упражненията.

За съжаление това не е вярно.

И на мен точно на месец след раждането ми казаха, че всичко е наред и аз започнах да се натоварвам лека по лека. Започнах с клекове със собствено тегло и след това с гири от по 2 кг (а преди да забременея кляках с щанга със 70), носех количката и вършех ежедневната домакинска работа. На третия месец след раждането получих оплаквания и след преглед при АГ се оказа, че съм получила пропалс. При мен е смъкване на предната стена на матката и сега трябва да се пазя повече от всякога. Предупредиха ме да не вдигам нищо по-тежко от бебето първата година и да забравя за щангите въобще.

# 3

За съжаление това не е вярно.

И на мен точно на месец след раждането ми казаха, че всичко е наред и аз започнах да се натоварвам лека по лека. Започнах с клекове със собствено тегло и след това с гири от по 2 кг (а преди да забременея кляках с щанга със 70), носех количката и вършех ежедневната домакинска работа. На третия месец след раждането получих оплаквания и след преглед при АГ се оказа, че съм получила пропалс. При мен е смъкване на предната стена на матката и сега трябва да се пазя повече от всякога. Предупредиха ме да не вдигам нищо по-тежко от бебето първата година и да забравя за щангите въобще.

Четох за тази вероятност, но единственото, което мислех да правя със себе си като тренировки, то е да клякам и да правя коремни преси. Това винаги ми е помагало да сваля страшно много кила , а и обичам да клякам. Тежести не вдигам нищо освен бебето и ваничката му с водата, когато го къпя.

# 4
  • София
Също е рисково и точно този тип упражнения не се препоръчват заедно с бягане и всякакъв вид подскоци. Изчакай до 6 месец, времето лети.

Общи условия

Активация на акаунт