Изследване на ХОРМОНИ – 19 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 34 470
  • 740
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 5 013
Здравейте,
Скрит текст:
Бих била благодарна за коментар на следните изследвания.

Възраст: 29
Диагностицирани заболявания: СПКЯ и ИР, които контролирам с глюкофаж, диета и спорт. Инсулин и КЗ в норма при ОГТТ.
Цикъл: редовен, но варира между 28 и 30 дни.

7 дни след предполагаема овулация, през август:


3 дни след начало на цикъла, от днес:


Предварително благодаря
Здравей!
7 дни след предполагаема овулация: ТСХ е висок, показва Хипофункция на ЩЖ, нямаш Хашимото, прогестеронът е нисък и тъй като Е2 е добре, най-вероятно не са изследвани точно на 7-ми ден след О.
Другите са добре
3 ден от МЦ: добре са.
Благодаря много за отделеното време!  И аз подозирах това, предвид че последния месец поддържам постоянно температура под 36 градуса, всъщност гравитира около 35. Най-много измерих 35.7 една вечер, до 36 градуса никога не съм стигала. БТ понякога ми е под 35 градуса, това ме подтикна да изследвам хормоните. Имам час при ендокринолог идната седмица. Други симптоми на хипофункция нямам, за щастие.

# 451
  • Варна
  • Мнения: 780
Здравей, Денис. Направих 3-то изследване на ТСХ в 6г.с. Беше 7,1. (Преди забременяването - 2,2, в 5г.с. - 4,4) С две думи - скача главоломно.

Имаш ли идея защо може да скача толкова бързо при условие, че антителата са ми отрицателни? Навсякъде пише, че при повишаване на ЧХГ, ТСХ даже трябвало да пада... (Самата ендокриноложка дори го каза.)

От няколко дни започнах Еутирокс 50, 25, 50, 25...
Кога най-рано мога да изследвам ТСХ, за да видя дали се повлиява от тази схема, че ми е притеснено това прогресивно покачване?

# 452
  • София
  • Мнения: 35 935
Здравей, Денис. Направих 3-то изследване на ТСХ в 6г.с. Беше 7,1. (Преди забременяването - 2,2, в 5г.с. - 4,4) С две думи - скача главоломно.
Скрит текст:
Имаш ли идея защо може да скача толкова бързо при условие, че антителата са ми отрицателни? Навсякъде пише, че при повишаване на ЧХГ, ТСХ даже трябвало да пада... (Самата ендокриноложка дори го каза.)

От няколко дни започнах Еутирокс 50, 25, 50, 25...
Кога най-рано мога да изследвам ТСХ, за да видя дали се повлиява от тази схема, че ми е притеснено това прогресивно покачване?
Здравей!
Да, при бременност ТСХ доста скача и понякога трудно се овладява дори и с медикамент.
Скача защото на ембриона му е нужен този хормон и ако ти си с дефицит и той изпитва дефицит.Простичко казано тялото трябва да осигури хормон и за двамата (за теб и за бебчо)
Не е вярно, че от ЧХГ се понижава.
Приемаш ли медикамента правилно? - сутрин на гладно, веднага след сън и до два часа не трябва да приемаш храна и кафе, а до 4 часа - добавки, до 8 часа вит.Д,  желязо, калций ( вкл. млечни) ... всички те намаляват ефекта на медикамента.

Контрола - след 10-на дни, най-рано.

# 453
  • Варна
  • Мнения: 780
Скрит текст:
Здравей, Денис. Направих 3-то изследване на ТСХ в 6г.с. Беше 7,1. (Преди забременяването - 2,2, в 5г.с. - 4,4) С две думи - скача главоломно.
Скрит текст:
Имаш ли идея защо може да скача толкова бързо при условие, че антителата са ми отрицателни? Навсякъде пише, че при повишаване на ЧХГ, ТСХ даже трябвало да пада... (Самата ендокриноложка дори го каза.)

От няколко дни започнах Еутирокс 50, 25, 50, 25...
Кога най-рано мога да изследвам ТСХ, за да видя дали се повлиява от тази схема, че ми е притеснено това прогресивно покачване?
Здравей!
Да, при бременност ТСХ доста скача и понякога трудно се овладява дори и с медикамент.
Скача защото на ембриона му е нужен този хормон и ако ти си с дефицит и той изпитва дефицит.Простичко казано тялото трябва да осигури хормон и за двамата (за теб и за бебчо)
Не е вярно, че от ЧХГ се понижава.
Приемаш ли медикамента правилно? - сутрин на гладно, веднага след сън и до два часа не трябва да приемаш храна и кафе, а до 4 часа - добавки, до 8 часа вит.Д,  желязо, калций ( вкл. млечни) ... всички те намаляват ефекта на медикамента.

Контрола - след 10-на дни, най-рано.

Ооо, ами до 2 часа не го спазвам. Ендокриноложката ми каза само до 1 час да не приемам храна. Мога ли да си навия алармата да го пия по-рано от часа ми за ставане и да продължа да спя, тъй като сутрин съм гладна?

# 454
  • София
  • Мнения: 35 935
Скрит текст:
Здравей, Денис. Направих 3-то изследване на ТСХ в 6г.с. Беше 7,1. (Преди забременяването - 2,2, в 5г.с. - 4,4) С две думи - скача главоломно.
Скрит текст:
Имаш ли идея защо може да скача толкова бързо при условие, че антителата са ми отрицателни? Навсякъде пише, че при повишаване на ЧХГ, ТСХ даже трябвало да пада... (Самата ендокриноложка дори го каза.)

От няколко дни започнах Еутирокс 50, 25, 50, 25...
Кога най-рано мога да изследвам ТСХ, за да видя дали се повлиява от тази схема, че ми е притеснено това прогресивно покачване?
Здравей!
Да, при бременност ТСХ доста скача и понякога трудно се овладява дори и с медикамент.
Скача защото на ембриона му е нужен този хормон и ако ти си с дефицит и той изпитва дефицит.Простичко казано тялото трябва да осигури хормон и за двамата (за теб и за бебчо)
Не е вярно, че от ЧХГ се понижава.
Приемаш ли медикамента правилно? - сутрин на гладно, веднага след сън и до два часа не трябва да приемаш храна и кафе, а до 4 часа - добавки, до 8 часа вит.Д,  желязо, калций ( вкл. млечни) ... всички те намаляват ефекта на медикамента.

Контрола - след 10-на дни, най-рано.

Ооо, ами до 2 часа не го спазвам. Ендокриноложката ми каза само до 1 час да не приемам храна. Мога ли да си навия алармата да го пия по-рано от часа ми за ставане и да продължа да спя, тъй като сутрин съм гладна?
Най-вероятно, това е била причината - трябва да се спазват условията на прием.
Напр. кафето (кофеина) намалява дозата с 33% или ако приемаш 100мкг - ти действат само 67мкг.
Може да го пиеш по-рано сутринта - сега аз го пия в 3:30ч., защото ставам в 6:00ч.
Лятото го пиех в 2:00ч., защото тогава ставах и малко по-рано.
Този начин на прием ми е най-удобен, защото не се съобразявам с кафе, хранене, добавки и т.н.

# 455
  • Мнения: 19
Здравей, Денис! Здравейте, момичета!

Можете ли да коментирате следните резултати, моля? Благодаря предварително! Simple Smile

На 3 ден от цикъла:

FSH 7,4 mUI/mL
Follicular: 3.5-12.5
Ovulation: 4.7-21.5
Luteal: 1.7-7.7

LH 8,08 mUI/mL
Follicular: 2.4-12.6
Ovulation: 14.0-95.6
Luteal: 1-11.4

17-Beta Estradiol 43,0 pg/mL
Follicular: 12.4-233
Ovulation: 41-398
Luteal: 22.3-341

7 дни след овулация:

Progesteronе 13,86 μg/L
Follicular:<0,89
Ovulation <12
Luteal: 1,84-24
Pregnancy:
- 1st trim: 11-44
- 2º trim: 25-83
- 3rd trim: 58-214

# 456
  • София
  • Мнения: 35 935
Здравей, Денис! Здравейте, момичета!
Скрит текст:
Можете ли да коментирате следните резултати, моля? Благодаря предварително! Simple Smile

На 3 ден от цикъла:

FSH 7,4 mUI/mL
Follicular: 3.5-12.5
Ovulation: 4.7-21.5
Luteal: 1.7-7.7

LH 8,08 mUI/mL
Follicular: 2.4-12.6
Ovulation: 14.0-95.6
Luteal: 1-11.4

17-Beta Estradiol 43,0 pg/mL
Follicular: 12.4-233
Ovulation: 41-398
Luteal: 22.3-341

7 дни след овулация:

Progesteronе 13,86 μg/L
Follicular:<0,89
Ovulation <12
Luteal: 1,84-24
Pregnancy:
- 1st trim: 11-44
- 2º trim: 25-83
- 3rd trim: 58-214
Здравей!
ЛХ е висок - може да е инцидент, да показва по-ранна О. или да показва ПКЯ.
Прогестеронът показва, че е имало О., но може да е и по-висок. Когато нивата са по-ниски, показват че може да има проблем - с други хормони ( напр. по-висок Пролактин, Андрогени...), с яйцеклетките, с О., с ЖТ или със самата ЛФ и т.н.

# 457
  • Мнения: 19
Здравей, Денис! Здравейте, момичета!
Скрит текст:
Можете ли да коментирате следните резултати, моля? Благодаря предварително! Simple Smile

На 3 ден от цикъла:

FSH 7,4 mUI/mL
Follicular: 3.5-12.5
Ovulation: 4.7-21.5
Luteal: 1.7-7.7

LH 8,08 mUI/mL
Follicular: 2.4-12.6
Ovulation: 14.0-95.6
Luteal: 1-11.4

17-Beta Estradiol 43,0 pg/mL
Follicular: 12.4-233
Ovulation: 41-398
Luteal: 22.3-341

7 дни след овулация:

Progesteronе 13,86 μg/L
Follicular:<0,89
Ovulation <12
Luteal: 1,84-24
Pregnancy:
- 1st trim: 11-44
- 2º trim: 25-83
- 3rd trim: 58-214
Здравей!
ЛХ е висок - може да е инцидент, да показва по-ранна О. или да показва ПКЯ.
Прогестеронът показва, че е имало О., но може да е и по-висок. Когато нивата са по-ниски, показват че може да има проблем - с други хормони ( напр. по-висок Пролактин, Андрогени...), с яйцеклетките, с О., с ЖТ или със самата ЛФ и т.н.

Много благодаря за бързия отговор! С ендометриоза и кисти в яйчниците съм, правим опити за бебе.

# 458
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 639
Здравейте, бих искала да попитам по време на бременност изследвания като - тсх, инсулин, глюкоза, витамини на колко време се следят?
Аз съм с лека ИР, ще пускам тези дни инсулин и захар, гликиран хемоглобин, тсх, б12, фолат и ще видя друго нещо дали да пусна. В процес на бебеправене сме и се интересувам дали може да ме насочите след това как да процедирам. Иска ми се да ида на ендокринолог сега с готовите резултати, така и така не ги покрива касата. Последните ми изследвания са преди 6м, та искам да видя как са нещата.
Благодаря предварително! Flowers Bouquet

# 459
  • Мнения: 13
Здравейте на всички, моля Денис помогнете ми с тези стойности.. Днес си пуснах Амх, след което казах, че са за Инвитро промениха референтните стойности, но пак нищо не разбирам. Ще мога ли да кандидатствам по фонда с такъв АМХ. Благодаря много!

# 460
  • Мнения: 18
Здравейте на всички, моля Денис помогнете ми с тези стойности.. Днес си пуснах Амх, след което казах, че са за Инвитро промениха референтните стойности, но пак нищо не разбирам. Ще мога ли да кандидатствам по фонда с такъв АМХ. Благодаря много!
С намален ЯР си,но си виж и антралните фоликули на втори ден от менструацията,те са по-сигурен начин,за да видиш дали имаш все още Я.По фонда обаче одобряват над 0,5 АМХ

# 461
  • Мнения: 371
Здравейте !
Как бихте разчели това изследване:
Пригестерон (23 ден, доказана овулация)- 55.500 nmol/l (5.82- 75.9)

# 462
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Моя прогестерон 7-8 дни след О беше 58, сега съм в 7 седмица. 🙂 Успех!

# 463
  • Мнения: 371
Моя прогестерон 7-8 дни след О беше 58, сега съм в 7 седмица. 🙂 Успех!
Благодаря ти, Мария !
Дай Боже всеки му

# 464
  • Мнения: 13
Здравейте на всички, моля Денис помогнете ми с тези стойности.. Днес си пуснах Амх, след което казах, че са за Инвитро промениха референтните стойности, но пак нищо не разбирам. Ще мога ли да кандидатствам по фонда с такъв АМХ. Благодаря много!
С намален ЯР си,но си виж и антралните фоликули на втори ден от менструацията,те са по-сигурен начин,за да видиш дали имаш все още Я.По фонда обаче одобряват над 0,5 АМХ
.          Благодаря, прекрасен ден ви желая

Общи условия

Активация на акаунт