Empties... или СВЪРШЕНО е с теб - тема 5

  • 118 419
  • 731
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 581
Майските опаковки:



Шампоан Балеа с колаген и кератин - очаквах плътност, а той стоеше като хидратиращ шампоан на косата ми. Правеше я гладка, не се разпиляваше и леко утежняваше косъма, т.е. нямаше обем и ми се налагаше често да я мия. Не е лош, но няма да го повторя.
Душ гел Балеа - дойде му реда за проба на този форумен любимец, нищо по-различно от другите душ гелове на марката. Миризмата се усеща само в банята, но не е моята и едва ли ще го купя пак.
Балсам Spa master - с 3 вида масла, в началото ми се струваше рядък и не очаквах резултат, но после си промених мнението. Заглажда косата, създава един филм, който усещах при следващото измиване дори. Много сполучлив и много евтин.
Детски шампоан Микса и детски душ гел Бочко - купувам ги за детето, използвам ги и аз от време на време. Доволна съм и от двата продукта.
Visage ревитализиращ серум за коса - съдържа 5 масла,не видях блясък от него, но определено повлия цъфтежа, разресването беше по-лесно и не забелязах утежняване. За скромните 6 лв се справи в пъти по-добре от професионални олиа, които съм пробвала. Има различни видове и може би ще пробвам и другите.
Хидратираща маска Фармона - съдържа спирулина, минерали, урея. Прави лицето много гладко и е страхотна за употреба. Ще я подновя и ще пробвам и другите видове.
Антиейдж маска Schaebens - в тази има злато, хайвер, урея, перли 😃 Има прекрасен ефект, изглажда фини линии, прави мека кожата. Ако не се лъжа една доза ми стигна за 3 пъти дори. Ще я купя пак задължително.

# 511
  • София
  • Мнения: 12 986
Още една порция от серията ми "непретенциозни, но харесвани" продукти:


Това е най-любимият продукт за след слънце у дома. Ползваме го всички, независимо от възрастта. Подхранва за червената от слънцето кожа, успокоява я, хидратира, мирише хубаво, попива бързо. В комбинация с достъпната цена. Ползваме го от години и ще ползваме и занапред.


Ползвам ежедневно Розова вода и съм пробвала всякакви видове, но тази ми е любима с мекото си действие.


За мен това е идеалната алтернатива на Гарние, чиито храни за коса обичам. Тази не ми утежняваше косата и беше приятна като консистенция и аромат.

Последна редакция: ср, 27 май 2020, 13:07 от Fever Ray

# 512
  • Мнения: 2 581
Fever ray,аз миналото лято използвах Каротен в синята опаковка, препоръчвам ти и него да опитате. Иначе от по-скъпите Биодерма ми е любим, но купувам от него ако го намеря в кутия с друг продукт.

# 513
  • София
  • Мнения: 12 986
Хелия, продуктите на Каротен ги харесвам много. Биодема също. Но за пътуване или почивка предпочитам универсален продукт, който наистина да ползваме всички, а ние сме 6 човека межди 5 и 47 г. Бочко в случая е най-подходящ. Simple Smile
От известно време реших да експериментира с по-евтини продукти, защото дълго ползвах разни скъпи и прехвалени марки, докато от 3 различни продукта получих кожни раздразнение, а нямам алергии, нито са били развалени.

# 514
  • Мнения: 2 581
Хелия, продуктите на Каротен ги харесвам много. Биодема също. Но за пътуване или почивка предпочитам универсален продукт, който наистина да ползваме всички, а ние сме 6 човека межди 5 и 47 г. Бочко в случая е най-подходящ. Simple Smile
Дъщеря ми също е на 5 г., с много суха кожа и я мазах и с тези два продукта, не сме имали проблем. Но за слънцезащитата категорично държа да е за деца.
И аз вече подхождам по-разумно и дори минималистично към козметиката, колкото и да ми е слабост. Ако въртя едновременно 2-3 крема, шампоана и т.н. правя реакции. Приключвам първо една опаковка докрай, после може и да не я подновя веднага. Единствено разнообразявам с детските продукти и шампоана на половинката, който използвам 2 пъти месечно като дълбокопочистващ.

# 515
  • София
  • Мнения: 12 986
Добавям още няколко продукта:


Поредният шампоан на Здраве. Този път с хума. Както винаги, супер за моята коса. В момента в шкафа сложих с черен пипер за следващите къпания.


Не е лоша тази хининова вода. Не знам дали от нея или от комбинацията с другите продукти, които ползвам, но косата ми наистина се заздрави и расте бързо. Стои жива, твърда и лесна за стилизиран. Минусът е, че е с пръскалка, а аз бих предпочел да е с апликатор, за да я нанасям по-лесно в основата на косата. Ползвам хининова вода всяка пролет, но не постоянно.


Обикновено съм неутрална към водите на Лили, защото предпочитам други, но конкретно тази я ползвах за първи път и ми хареса много. Освежава, оставя усещане за чистота и няма неприятен послевкус.


Пореден негативен опит с Ейвън. Дъщерите ми обещаха да не експериментират повече с тях. Едната го пробва, другата го ползва за кратко, аз се опитах да го доизхабя. Не стана. Неприятен аромат и неприятно усещане по кожата.


Нищо особено. Стандартен душ-гел. Плюсът му е приятният аромат, защото много обичам смокини. Не мисля да повтарям засега.


Винаги съм харесвала продуктите на Биотен. Особено лосион им с дюля. Специално този пилинг вече ми е любим продукт. Почнах втора опаковка. Оставя кожата ми нежна, освежена, омекотена. След ползване я усещам като бебешка направо. Смятам да ползвам и занапред и активно търся продукт със сходен ефект за тялото.


Балсамът за чуплива коса на Велнеа ме учуди с ефекта си. Косата ми след него е като след фризьор. Запазва с дни чупливостта си и е лесна за оформяне. И не се запита. Смятам да ползвам и маската. Единствено подозирам, че помага за по-бързо падане на боята, но така е с повечето подобни продукти.

# 516
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 732
- руж на Deborah Milano в цвят 03 - много хубав пролетен коралово-прасковен цвят. Хубав руж с добра трайност. Няма да купя отново, тъй като имам доста други ружове в близка гама.

# 517
  • София
  • Мнения: 12 986
Приключени днес:


Писах тези дни за тази маска. Сега показвам коя е. Харесва ми. Искам да пробвам всички маски на марката, защото кожата ми ги обича.


Много хубав молив за вежди. С удобен апликатор тип четчица. Хубави цветове. Траен, т.е. не се размазва и изтрива. Ще повторя. И на дъщерите ми взех.


Дълготрайното червило на Есенс 4ти номер. Не е дълготрайно в действителност, но е приятно като усещане на устните. Не ги изсушава, не се разтича. Стига да не ядеш или пиеш нищо, защото тогава се изтрива.


Очаквах да има частици, но е с гладка консистенция. Мирише невероятно на течен шоколад и подхранва кожата много приятно. За първи път ползвам тази маска за тяло, но ми хареса. Сега търся с аромат на портокал.

Последна редакция: пт, 29 май 2020, 19:53 от Fever Ray

# 518
  • Мнения: 1 369
.Сега търся с аромат на портокал.

Фармона имат и пилинг с портокал, макар и не чист портокал. 

# 519
  • София
  • Мнения: 12 986
Благодаря!
Предположих, че имат, защото видях подобно масло за тяло, но пилингите бяха свършили днес и чакаха зареждане в нашето Лили. Утре пак ще ида. Дано да го има.

# 520
  • Мнения: 1 369
Празни опаковки месец май:


Stelbi Final Mask #Brightening - корейска шийт маска на непозната за мен марка, която обаче споделя всички достойнства, заради които харесвам корейските маски - меко, богато напоено платно и достатъчно есенция в пакета за още 2-3 нанасяния. За избелващи свойства от една маска не мога да говоря, но хидратира много добре. Бих проучила марката по-обстойно.

Pyunkang Yul Mask Pack - друга корейска шийт маска, този път на позната марка. Съдържа три части - пилинг-гел, платно с есенция и крем. Пълна грижа от А до Я, нещо като мини спа за лицето. Хареса ми много, бих си я купила отново.

Chamos Acaci Snail Repair Sheet Mask - още една корейска шийт-маска. Отново, тънко платно, отново ударна хидратация и омекотяване. Смятам да пробвам и другите разновидности.

Filorga Time Filler - ползан от майка ми (50+, нормална кожа). Хубава консистенция, нито рядка, нито гъста. Попива бързо, не оставя мазен филм, има лек аромат и оставя чувство за свежест. 15 мл стига за един месец. Би повторила продукта.

Dr. Ceuracle Royal Vita Propolis 33 Ampoule - най-добрият серум с прополис, който съм ползвала. Хидратира, успокоява и озарява кожата моментално, идеален за сутрините, в които се чувствам уморена и недоспала.Имам отворена, нова, по-голяма опаковка.

DR.TISHA AC7 Анти-акне серум с микроигли - финансово неизгоден, но как само работи! Буквално заличава пъпките за две нощи. Оставя боцкащо усещане при допир, така че трябва да се внимава с продуктите, които се нанасят след него и да не се ползва веднага преди лягане. Определено ще повторя.

Phyto Phytomillesime Cleansing Care Cream - не е моето нещо. Как ли не го мъчих - преди, след, без шампоан, с, без балсам, но няма и няма. Прави косата ми да изглежда на клечки, мазна и мръсна. Интересното е, че го дадох го на майка ми и тя се оплака от същото, а е с коренно различен косъм. Втората опаковка ми е подарък от сайта в знак на извинение към объркана поръчка и за пръв път съжалявам за добрата им, маркетингова стратегия - едва я избутах. Няма да повторя определено.

COSRX Ultimate Moisturizing Honey Overnight Mask - ако трябва да я опиша с една дума - вечна. Изкара ме толкова дълго, че дори не помня кога е купувана. Хидратира и успокоява моментално. Има лека, гелообразна консистенция. Разбира се добре с много продукти, но при смесване с вит. C  на прах лепне силно и попива по-бавно. Подходяща за смесена до мазна кожа. Бих повторила.

Интимен гел Лактацид - писала съм много пъти за него, редовна покупка ми е.

Filorga Lift Structure - отново ползван от майка ми. Нито рядък, нито гъст, попива бързо, не оставя филм, не прави кир ефект, но има убийствен мирис на нефт. Не е сигурна дали би го повторила.

Gucci Bloom EDP - една от големите любови на майка ми. Пролет в бутилка, подчертано цветна, нежна и елегантна. Идеален за работа, която предразполага към срещи с много хора с различни вкусове. Подходящ за покупка на сляпо, лесно харесващ се както от собственика, така и от околните. Трайност върху кожа ~6 часа, върху дрехи - ~2-3 дни.

Масло за тяло на Wooden Spoon - мазно, ужасно мазно. Не че го виня, нали затова е масло, но определено не е за нормална кожа. Омекотява невероятно и има траен, нежен аромат на розов локум, но попива ужасно бавно и е крайно неикономично. Има хубав състав. Падна ми се в бюти кутия, не бих го купила отделно.

Тампони за грим на Ebelin - дебели и лесно разделящи се на две, не ми харесаха особено. По-скоро не бих повторила.

# 521
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 732
- прекрасен серум, с лек аромат и фина текстура. Кожата ми беше хидратирана и обгрижена. Ще купя с удоволствие, само да го намеря с намаление.

# 522
  • Мнения: 2 763
- прекрасен серум, с лек аромат и фина текстура. Кожата ми беше хидратирана и обгрижена. Ще купя с удоволствие, само да го намеря с намаление.
Да, аз също довърших поредната петдесетица тази седмица. Ще купя отново наесен. През лятото предпочитам по-воднисти и силно хидратиращи.

# 523
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 732
- приятен аромат, но много нетраен на моята кожа. Не смятам да повтарям.

# 524
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 451

Супер похождение. Харесвам нови по вида си продукти и този душгел е различен (по консистенция). Доста  гъст и мазен, задържа се идеално върху кожата и остава там, като почиства добре, макар да не прави истинска пяна. Много, много прилича на глинените маски на Лореал, дори ако помня правилно ароматът е идентичен, та дори и действието. Приятен и икономичен. Избрах зеления по аромата, другите май не ми харесаха. Но бих взела и от тях.

Общи условия

Активация на акаунт