Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Водещият на "Отвъд ограниченията" Емил Иванов се среща с Том Кембъл! Един изключителен учен-физик, който ще представи своята "Теория на всичко" в изключително интересно и вълнуващо 6-часово интервю с Емил Иванов. Възможно ли е да живеем във виртуална реалност? Какви са доказателствата за това? Как се прилага тази теория в ежедневието ни, в любовта, на работното място? Къде се преплитат физиката, виртуалната реалност и астрологията, дори паранормалните явления? Всички тези, а и още въпроси, ще намерят своя отговор в епизодите на "Отвъд ограниченията".

Гледайте всички епизоди от поредицата ТУК.

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 17:48 от Pедактop

# 1
  • Чужбина
Извинявам се за глупавия въпрос, но какво е това "Отвъд ограниченията"?
Има ли клипове в youtube?

# 2
  • Linz
Кога можем да видим следващите части?

# 3
# 4
По спомен Сашо Диков е имал връзка с Лили Игнатова.

# 5
Тук ли ще излезе и втория епизод? Grinning

# 6
Всички епизоди на предаването "Отвъд ограниченията" можете да следите ТУК.
Нов епизод ще бъде публикуван всяка сряда.

# 7
Качеството на този телевизионен продукт е на изключително високо, да не кажа перфектно ниво. Ако само българи са участвали в неговото създаване - поздравления за безупречното ниво!
Относно съдържанието - не мога да коментирам към момента.

# 8
  • Чужбина
Аз ще коментирам, когато имам време. Фен съм Том Кембел отдавна.

Магдалена, не сме ли коментирали Том в нашата тема?

Последна редакция: нд, 09 юни 2019, 17:43 от Eleonora_27

# 9
Ели, продължавам упорито да се опитвам да го догледам. Към момента не мога да възприема неговите концепции.

# 10
  • Чужбина
Ели, продължавам упорито да се опитвам да го догледам. Към момента не мога да възприема неговите концепции.

Помниш ли, че сме говорила в нашата тема за "It from Bit"?

Там, където обяснявахме за 0-лите и 1-ците?

Ако помниш, че сме говорили за Уийлър, който въвежда термина Черна Дупка. "It from Bit" е негова концепция.

Също сме обсъждали, че всичко във Вселената е информация.

# 11
Ще изчакам всички части и тогава вече мога да имам крайно мнение. Към момента нямам пълната картинка. За първи път слушам негови теории.
Допълвам се: в 55:39 от част 2 той отрича микротубулите. Не смятам, че 'създават' съзнание, но смятам, че са достатъчно важни и там е 'ключът от палатката' на ниво биология.

Последна редакция: пн, 10 юни 2019, 00:11 от Magdalena1978

# 12
Аз не разбрах да отрича микротубулите, просто не намира обяснението за добро, за логически обосновано. Всъщност само се споменаха тези микротубули.
Съвсем ми е ясна и по сърце неговата така да се каже теория. Точно по този начин обяснена не съм я чувала, но всъщност е същото за което съм чела тук и там. Някак си няма логика просто да умираш и край. Трябва да има продължение. И съм абсолютно съгласна, че грижата(мисълта, любовта, съобразяването, уважението и т.н.) към другите е основния начин за "израстване" на съзнанието.
А, и да кажа, че съм изгледала 1 и 2 част. Сега ще започвам с 3-тата.

# 13
Съжалявам за поредния пост, но не мога да допълня предишния си.
3-та част нещо не я възприех. Няма полета, няма вълни, има модели, които са описани като в програма - т.е. опираме до компютър. Създаването и разширяването на Вселената  - също на компютър ... къде, кой и какво прави ... нищо не ми стана ясно. Сега започвам с 4-тата част.
Допълвам - изгледах 4-тата част. Тук той каза, че съзнанието ни е и компютърът, и аватарът. Или аз поне така го разбрах. Всичко в тази част ми е ок. Grinning Само жалко, че частта от интервюто свърши преди да започнат да говорят за преживявания извън тялото. Явно ще е в следващата част. Grinning Някой да е чел книгите му?

Последна редакция: чт, 20 юни 2019, 10:16 от ina.ina

# 14
  • Linz
Никъде (и навсякъде). Пространство-времето е само в нашите възприятия.
Компютър, програма е образно казано.
Реалността я създава съзнанието- самите ние- Бог.

Общи условия

Активация на акаунт