Юлчета 2018- Тема 5

  • 49 030
  • 756
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 231
Тоест ,аз от половин година съм на работа ,до сега получавах 1/2 от майчинските. И сега няма да получавам още 1 год тези 190 лв ,а до 410 ден така ли?  
Не Simple Smile
До 410тия ден ще получаваш 1/2 от средния ти месечен доход (каквото си си получавла до момента). След 410тия ден започваш да взимаш 1/2 от майчинството, което се изплаща през втората година т.е.190 лв и ще ги получаваш до 2рата годинка на детето.

# 211
  • Мнения: 229
Ей, добре че подсказахте с тези документи, благодарна! Simple Smile
И ние вече не практикуваме преобуване по гръб, слагам на коленете си и така. Молфикс също имат гащички, и ДМските съм ползвала, но и обикновени с лепки ползвам, смесено.
Всъщност още от 8м слагам на гърне и вече не се ака в гащите! Само в гърнето. Сутрин даже по често пъти е суха пелената и първата работа ни е на гърнето- пиш Simple Smile)
И при нас храненето намаля и отказва, въпреки че ми вика  АМ!
Първо мислех че е от топлото, но може и да е от първите ни зъби, най после има зъби, ей! Мъка са обаче...
По площадките ходим като шпиони, без да взаимодействаме с другите обитатели. Седи в количката и изучава дейностите на по-големите.
Почти е проходила, но се подпира и действа само у дома...мрази си обувките..  и слънцезащитните шапки също....
Крем за слънце на Авен е добре за нас, и аз  се мацам малко, че все ми остава по ръцете.
Айде весели рожденици и здрави да са Simple Smile)


# 212
  • Мнения: 275
Нашия РД мина, мина и кръщенето. Малката не плака в църквата, не се е сърдила много. Около 30-тата минута от опявката попа спря да пее за да вземе нещо и тогава в тишината възкмицание на силен глас от каката "Таз песен много дълга бе"... и естествено смях от всички хихи 😁
Весело и безпроблемно изкарване на всички на празниците, на които им предстоят 💖

# 213
  • Мнения: 595
Момичета, как е настроението, как са дечицата Simple Smile
Моето момче осезаемо пораства, стига му само един обеден сън вече.Събужда се и ляга по едно и също време, около 7 и 21ч . Излезе първи кътник, 9ти зъб.Стряскаща гледка на подут и разранен венец /не съм очаквала просто, не че е необичайно/, няколко пъти като хапе играчките тръгваха направо червени лиги после.., но за седмица се показа.
Много щурее, пада, става Head Band Боцнаха го вчера в крачето синфлорикс, юни пропуснахме консултацията.Още няма 9кг Sweat Smile 8,940 но пораснал 76см.
Някое бебче казва ли думички? Щурия повтаря само бам бам и амам..и естествено много блябля бррр па и ба
Уморих се, бяхме на гости уж да не сме сами пък то все тая - всички работят, вечер си гледат тяхната работа и малко да помачкат бебето /'щото им се дава вече/Ама някой да седне с него за час-два..ъ-ъ! не мога да разчитам, пък той търси внимание, не играе дълго време сам.
Усмихнат ден Wink

# 214
  • Варна
  • Мнения: 630
Мъниците пораснаха и все по- малко ще пишем в групичката:(
Сами не само върви ами и бяга,много е смешен. Не му смогвам да го пазя да не лапа боклуци и камъчета. Не иска гърне,даже го мрази. Не яде почти нищо,главно плодове иска и вода. От скоро не иска да седи в количка,не иска на ръце,а сам да ходи,което ме затруднява ако сме на тротоар или трябва да пресичаме. По цял ден сме навън и много щастлив да е сред деца. Купихме му пояс и уикенда за пръв път го пъхнахме,толкова се радва ,че всеки път се разплакваше като го извадим от морето. Не смея повече от 10 мин да стои,все ме е страх да не настине.  Но пък изсушавам го ,малко водичка,плод и пак в морето.
Моят юнак не обича непознати хора и плаче ако някой го гушне или го закача. Това не важи за непознати деца!
Сега на дневен ред е да го отучавам от биберон залъгалката,че той има дни в които прекалява с нея.
П.п. Сами също няма 9кг..даже е отслабнал 100гр за месец,но пък се е идължил с още 2 см. Сега имаме направление за кръв и урина. А следващият път е ваксината за морбили. Много я мисля аз тази ваксина Sad

# 215
  • Мнения: 231
Lolipopy, от кога е само с есин сън за деня?
Моята си е още абсолютно бебе, мaкар и в някои неща да се е променила де - виждам доста по - сериозна логическа мисъл, но продължава само да пълзи и двете спанета за деня са задължителни. Даже не ми се и мисли какво би било, ако спи само веднъж, като знам какъв е резултата, ако някоя от двете дремки е по - кратка - Адът се отваря Grinning
Аз чкам 7ми и 8ми резец, мислих че ще излизат сега, ама още ги няма Simple Smile
Не казва думички, тук таме само издава съответният звук, като я питаме за някое животно, мама, тата и ам ам Grinning
Разбира се и постоянното бебешко бърборене Grinning

# 216
  • Мнения: 312
Този месец всички за заети с организацията на партитата Smile
И нашате мина..голямо шоу беше хихихи.По-големите се кефиха в басейна,по-малките в детския кът,а мамите дори успяха да изпият по няколко чаши вино Smile (споделиха,че им се случва за първи път на детски РД)

....и при нас мрънкането е голямо!Иска все на ръце...все по-рядко я слагам в количката и вчера се наложи да свърша повече задачи в града,ами казвам ви Ад!Такова викане и дране....днес видях,че се е показах 7ми зъб.
Все още се приспиваме в раницата?Няма ли да има край това?!Останах без кръст и ръце Cold Sweat
Дари върви ,когато я държа,но е мързеливичка...за сметка на това е голяма бърборана.Все нещо си говори..ясно казва баба,мама,кака и дядя.

Каня се да ви питам ,членувате ли във фейсбоок групата Юлски мами 2018г.?

Последна редакция: ср, 10 юли 2019, 19:33 от TD03

# 217
  • Варна
  • Мнения: 2 747
Коя група ? 2019г ли ?

# 218
  • Мнения: 595
Donchenceto спинка така от както се обърка преди седмица да стане в 8 сутринт Grinning амаа като легне в 11 до 13:30-14 после е пушка до към 20 - къпя и чакам да се изтощи напълно и го слагам да ляга
Не признавам Фейсбук и ме няма в групи Simple Smile

# 219
  • Мнения: 502
И ние променяме вече режима. Почти минава на 4 хранения и на 1-2 спанета според зависи. Да попитам колко млечни хранения имате вече? И може ли да ми кажете до кога е срока за подаване на декларациите за втората година? Термина ми е на 14-ти, но счетоводителката казала,че било още рано?

# 220
  • Мнения: 2 485
Рано е, изчакват някакви нови образци и тогава. Моят термин беше на 8-ми, още не съм подала.

# 221
# 222
  • Sofia
  • Мнения: 165
Моят термин беше на 13.07, но я подадох в края на предния месец, тъй като пътуваме. Да взема да им се обадя ли на работа? Малко са отнесени.
Рано е, изчакват някакви нови образци и тогава. Моят термин беше на 8-ми, още не съм подала.

# 223
  • Мнения: 3 269
Ехее, като чета колко зъби имате! Ние сме само с два 😆.
Иначе за другото сме същите - не се спира, като хала е. Иии много обича да разхвърля 😂. Разпилява всички играчки, сваля всичко, което достигне на земята, а хареса ли нещо си го носи в коша с играчките. Види ли ме да подреждам се чувства длъжна да дойде веднага и хайде наново. Вкъщи е бомба паднала 😱😁.

# 224
  • Мнения: 55
Мъниците пораснаха и все по- малко ще пишем в групичката:(
Сами не само върви ами и бяга,много е смешен. Не му смогвам да го пазя да не лапа боклуци и камъчета. Не иска гърне,даже го мрази. Не яде почти нищо,главно плодове иска и вода. От скоро не иска да седи в количка,не иска на ръце,а сам да ходи,което ме затруднява ако сме на тротоар или трябва да пресичаме. По цял ден сме навън и много щастлив да е сред деца. Купихме му пояс и уикенда за пръв път го пъхнахме,толкова се радва ,че всеки път се разплакваше като го извадим от морето. Не смея повече от 10 мин да стои,все ме е страх да не настине.  Но пък изсушавам го ,малко водичка,плод и пак в морето.
Моят юнак не обича непознати хора и плаче ако някой го гушне или го закача. Това не важи за непознати деца!
Сега на дневен ред е да го отучавам от биберон залъгалката,че той има дни в които прекалява с нея.
П.п. Сами също няма 9кг..даже е отслабнал 100гр за месец,но пък се е идължил с още 2 см. Сега имаме направление за кръв и урина. А следващият път е ваксината за морбили. Много я мисля аз тази ваксина Sad
Ние ще правим ваксината против морбили август, но и аз много я мисля ☹ужас! От сега. Около нас няма проявени странични ефекти, но пък все някой ме вкарва във филм за обриви, температура и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт