Спорт по време на кърмене

  • 479
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Здравейте мами! Искам да попитам нещо. Понеже качих над 20 тина кила по време на бременноста си с малката искам да започна с тренировките. Чувствам се наъплно готова. Моята тренировачна програма, ако мога така да се изразя са 30 - дневните предизвикателства, които преди много години ми помогнаха да сваля страшно много кила.
Та помня, че тогава първата седмица или поне първите 3 дена от предизвикателството хванах яка мускулна треска, но с времето свикнах и всичко си беше ок, даже в края на месеца имах около 10 свалени кила, та не мисля, че и сега ще е нещо по - различно, но ме притеснява отделянето на тези токсини в кърмата и искам да помоля за съвет как да подходя така, че всичко да е наред с моето момиченце. Не искам желанието ми да си върна формата да и навреди с нещо.

# 1
  • Мнения: 452
Аз лично бих наблегнала на пълноценно хранене и повече разходки с бебето.

# 2
  • Мнения: 177
Аз лично бих наблегнала на пълноценно хранене и повече разходки с бебето.

Аз също бих процедирала по този начин, ако не бях качила чак толкова кила.
Преди бременноста бях доста и сега и с тези, просто ужас. Не искам да свалям заради визия или тем подобни. Искам да сваля защото ми тежи ацки много и сега в тия жеги ми става много зле. Искам да сваля от здравословна гледна точка. За това питам дали ще се отрази някак на бебето и как да подходя най - добре и за двете.
За това се надявам да се включат и други мами по този въпрос.

Последна редакция: нд, 02 юни 2019, 20:26 от cvetiss

# 3
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Аз качих 30 килограма по време на бременност. Тежаха ми ужасно много, задъхвах се като изкачам стълби, като клекнех, едва се изправях от болки в коленете.
Сега ми остават 7-8 килограма до моето старо тегло. Правя коремни преси, лицеви опори, клекове и още няколко упражнения. Бебето ми е на 6 месеца и в него няма никакво поведение, показващо, че нещо не е наред. Кърмила съм и веднага след тренировка, не е отказвало гърда.
Прави това, което те кара да се чувстваш добре!
Не забравяй да хидратираш организма си с достатъчно вода, особено сега през летния сезон, 2-3 л.
Избягвай сладко и най-вече всякакви пакетирани чипсове, соленки. Хапвай най-често домашно приготвена храна.
Успех! 😊

# 4
  • Мнения: 177
Аз качих 30 килограма по време на бременност. Тежаха ми ужасно много, задъхвах се като изкачам стълби, като клекнех, едва се изправях от болки в коленете.
Сега ми остават 7-8 килограма до моето старо тегло. Правя коремни преси, лицеви опори, клекове и още няколко упражнения. Бебето ми е на 6 месеца и в него няма никакво поведение, показващо, че нещо не е наред. Кърмила съм и веднага след тренировка, не е отказвало гърда.
Прави това, което те кара да се чувстваш добре!
Не забравяй да хидратираш организма си с достатъчно вода, особено сега през летния сезон, 2-3 л.
Избягвай сладко и най-вече всякакви пакетирани чипсове, соленки. Хапвай най-често домашно приготвена храна.
Успех! 😊
Благодаря много за отзива. Аз също не мисля, че би оказало влиание кой знае , какво , но четейки тези неща във форума , че при претоварване може да се отделят токсини вредящи на бебето и се стреснах ацки много. А и начина по който ще тренирам първите дни ще ми докара много голяма мускулна треска.

# 5
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Колко време е минало от раждането?
Не се натоварвай много отначало. Започни полека, сама ще усетиш кога да забързаш темпото.
Когато опитах за пръв път да тренирам, ако не се лъжа бяха минали едва 2 месеца и ужасно ме заболя корема и се отказах. На четвъртия бях напълно готова за физическо натоварване.

# 6
  • Мнения: 177
Колко време е минало от раждането?
Не се натоварвай много отначало. Започни полека, сама ще усетиш кога да забързаш темпото.
Когато опитах за пръв път да тренирам, ако не се лъжа бяха минали едва 2 месеца и ужасно ме заболя корема и се отказах. На четвъртия бях напълно готова за физическо натоварване.
Мина месец и половина почти. На 20 ти април родих, но старшно много ми се тренира

# 7
  • Bарна, морето, сините вълни
  • Мнения: 6 021
Според мен, изчакай още малко. Твърде рано ми се струва.
Но най-добре се консултирай с гинеколог.

# 8
  • Мнения: 3 029
Ако си раждала със секцио, не трябва да бързаш още.

# 9
  • Мнения: 177
Ако си раждала със секцио, не трябва да бързаш още.
Нормално родих и имах 3 вътрешни шева, които вече изчезнаха напълно.

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 00:09 от cvetiss

Общи условия

Активация на акаунт