Четвъртокласници 2019/2020г.

  • 36 427
  • 732
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 1 395
И моите изчетоха задължителната отдавна, но рядко им остава време за четене. Не ходят на занималня от година, но вкъщи пак им отнема от 3 до 5-6 да напишат, подредят, приготвят раници и т.н. После повечето дни я карате, я китара, я друго. И ни остава от 7 до 9 време за вечеря и да се видим. В 8 и нещо аз отивам да приспивам малката, а те имат 30-40мин за гледане, четене и свирене - познайте кое избират.
На комиккона само видяхме опашката и си тръгнахме 🙄 Нямаше как с бебе да се редим.

# 166
  • София
  • Мнения: 19 249
При вас имаше ли следната дивотия - в бележника предметите да са написани изцяло и без съкращения на 1 ред в определената кутийка.
А в таблицата за програмата - също да бъдат изписани без съкращения и изцяло в кутийка 1х2 см
Чу се, че тази идея не е на у-щето, а от по-високо

# 167
  • Мнения: 8 237
При вас имаше ли следната дивотия - в бележника предметите да са написани изцяло и без съкращения на 1 ред в определената кутийка.
А в таблицата за програмата - също да бъдат изписани без съкращения и изцяло в кутийка 1х2 см
Чу се, че тази идея не е на у-щето, а от по-високо
На училището Simple Smile Писала съм някои от предметите съкратено, като физическото.

# 168
  • Мнения: 1 705
При нас казаха не само за предметите, ами всичко... Начално училище, област, община... Голям зор ми беше, едното го написах под реда, колкото и да се мъчих да наситня буквите  Mr. Green Очаквам да ми го върнат и да купувам нов бележник.

# 169
  • Мнения: 8 066
При нас бележници нямаме... Имаше 1-3 клас едни тетрадки (нещо като бележник) за оценки и коментари (похвали и оплаквания), полуофициален ... хем с подпис и печат на директора, хем не е във форматката на онези в книжарниците. Сега сменят електронния дневник и бележник май няма да има.
ПП: за 10токласника официално си ни казаха да подготвим само лични карти, хартиен бележник няма да има. Днес чакам на родителста среща последно за 4токласничката дали изобщо ще има някакъв бележник.

# 170
  • Мнения: 3 453
Hope for Two,
И девойката не преглътна Том Сойер. Васко да Гама от село Рупча също заряза, защото Васко бил същия като Том Сойер.😁
В училище децата има електронен бележник, та поне тая дивотия с попълването ми беше спестена.

Последна редакция: чт, 26 сеп 2019, 16:45 от _Hope_

# 171
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
В училище имат библиотека и  дъщеря ми си е взела книга от там.,,Това е тайна.,,на Томас Брецина.
Записана е и в градската библиотека.

,,Последните деца на земята,,ги изчете и трите книги на един дъх.
През лятото четеше в следобедните часове,когато е много горещо и си почиваме.
Сега чете след като си напише домашните.

За бележника-тя сама писа програмата.Със съкращения.
Но госпожата не е имала претенции.

Днес са направили входното ниво по математика.

# 172
  • София
  • Мнения: 1 635
Каката започна "Тайната градина" преди два дни. И тя много хареса Роалд Дал и изчете всичко негово, което съм ѝ взела. Но наистина няма много време за четене. Вечер преди лягане основно - в непрекъснати пазарлъци сме да си легне, за да има време и за четене. После пък пазарлъци за гасенето на лампата.

Бележник няма да има тази година. И при нас ще ползват Школо, но още не са готови.

# 173
  • София
  • Мнения: 19 249
При вас имаше ли следната дивотия - в бележника предметите да са написани изцяло и без съкращения на 1 ред в определената кутийка.
А в таблицата за програмата - също да бъдат изписани без съкращения и изцяло в кутийка 1х2 см
Чу се, че тази идея не е на у-щето, а от по-високо
На училището Simple Smile Писала съм някои от предметите съкратено, като физическото.
Имах огромното желание да видя какво ще направят, ако на сина ми бележникът не е попълнен по правилата. Накрая ММ се упражни в калиграфия
Или да бях разпечатила програмата на шрифт 5 или 6.

# 174
  • Мнения: 912
При вас имаше ли следната дивотия - в бележника предметите да са написани изцяло и без съкращения на 1 ред в определената кутийка.
А в таблицата за програмата - също да бъдат изписани без съкращения и изцяло в кутийка 1х2 см
Чу се, че тази идея не е на у-щето, а от по-високо
И при нас е същото изискване без това да е на един ред, така че в една кутийка на 2 реда събрах всичко с лупа да четеш.
И моето чете много, особено ако книгата я грабне. Сега  е на някаква поредица, която за мен лично е за по-големи деца, но първата книга ѝ беше дадена от сестрата на нейн приятел, която е в 8 клас, и  тя взе, че я хареса и вече е на третата част - "Училище за добро и зло". Иначе и задължителната литература се чете покрай това, което си избере от библиотеката допълнително. Най се радвам, че хареса и книгите от моето детство като Войната на таралежите, Васко да Гама от село Рупча, Следите остават, преди това пък и Чернишка, и Островът на съкровищата. Беше си взела и Приказки на Оскар Уайлд, който изненадващо също ѝ харесаха и ги беше и разбрала. Пред Том Сойер предпочита Приключенията на Хъкълбери Фин, но Принцът и просякът ѝ е любима от Марк Твен, след това гледа и филма по книгата и обсъждахме кое са пропуснали от книгата. До сега май само "Похитителят на мълнии"  не хареса, започна я, заряза я, след което като разбра, че така или иначе ще я има след 4ти клас си направи план по колко страници на ден да чете и я прочете за 5 дни. Като свърши това, което чете в момента, мисля да ѝ предложа и Жул Верн да видим дали ще ѝ хареса. Но тя реално почти няма прекарано време пред телефон, а телевизор се гледа, ако са двете със сестра ѝ за около час дневно и всяка свободна минута си я използва да си чете. Не ходи на занималня от втори клас, свършва по обяд, успява да се организира вече доста по-добре и по-бързо с нещата от училище, че даже и да понаправи нещо допълнително и да почете в периода от около 14.30 до 16.30, но и ние нямаме много домашни (ако е останало нещо по тетрадките, иначе сборника по математика и Езиковите задачи всеки ден, отделно думите по английски да се пишат по 5реда 3 пъти в седмицата има). След това игра и допълнително танци и плуване от 18.00 до 19.00, прибира се към 20.00, вечеря, малко игра и гледам до към 21.30-22.00 да е в леглото, за да може сутринта в 07.00 да стане спокойно.

# 175
  • пак там
  • Мнения: 2 885
А моят син не обича да чете. Засега насила успява да навакса лятното четене, но да го накараш да чете доброволно...

Иначе чете гладко, чете с разбиране, но му е много скучно.

# 176
  • Кърджали
  • Мнения: 10 264
Щерката в момента чете Хари Потър. Преди това беше чела две книги от поредицата "Училище за добро и зло" (авторката не я помня). Сега си взе от библиотеката някаква книжка, препоръчаха ѝ я като интересна.  Не държа да изпита всичката задължителна литература, казвала съм ѝ ще ако една книга не ѝ е интересна може да я остави (Зарязала е две-три книги, едната помня че беше първата от поредицата Пърси Джаксън.) В интерес на истината харесва тези, които повечето деца намират за скучни - Том Сойер, Пипи.
Чете главно преди сън, през деня почти не се сеща

Вчера имахме родителска среща. Имат бележници, но щели да имат и електронен дневник.
Все повече оценявам занималнята  Наложи ѝ се да отсъства един ден и после цял следобед не можа да си напише пропуснати те неща. А снощи довършваше домашната по английски.
Сега е седнала и си пише домашната по астрономия, която започна да посещава тази година.

# 177
  • София
  • Мнения: 5 285
При вас имаше ли следната дивотия - в бележника предметите да са написани изцяло и без съкращения на 1 ред в определената кутийка.
А в таблицата за програмата - също да бъдат изписани без съкращения и изцяло в кутийка 1х2 см
Чу се, че тази идея не е на у-щето, а от по-високо

Да, имало е. Мъжът ми беше на родителската среща - бесня цяла вечер много напоително по този въпрос. Едва ли не това било най-важното от цялата родителска, сума ти време му отделили... Не е на училището изискване, те си имат мозък хората. Догодина би следвало да е изцяло електронно, да видим.

За цвят да постна едно дете, което не обича да чете.

# 178
  • София
  • Мнения: 1 173
Човече, и мойто е тоя цвят... Embarassed

Препоръчителните за лятото - само половината и то след ежедневно настояване.
От тази година не ходи на занималня, но засега трудно се организираме. След училище, обядва в стола и тогава се прибира - това е някъде към 14,30 - 15,00. До 18,30 / когато се прибирам/  не е готов и започваме да проверяваме какво е написал и какво остава за написване... та до 20,00. докато вечеряме и то станало време за сън .
Дано само в началота на годината да е така .. а после да свикне сам да се организира  Peace Peace

# 179
  • Мнения: X
моят син обича да чете, ама каквото си му е интересно. Няма лошо. Изчете книжките за "Драконите от Бърк", после за "Малкият Никола" , а най-много обича всякакви книги и енциклопедии за космоса.

Общи условия

Активация на акаунт