Камъни в жлъчката - тема 6

  • 26 665
  • 821
  •   2
Отговори
# 315
  • Сливен
  • Мнения: 4 204
На мен ми предстои скоро лапароскопия операция за премахване на жлъчката, та пак се зачетох в темата. Вас с лапароскопия ли са ви оперирали или отворена хирургия?
Лапароскопия.

# 316
  • Мнения: 4 376
Ясно. Казаха ли ви да не вдигате тежко 6 седмици след операцията? Какви съвети ви дадоха след операцията? Аз имах кратък разговор с хирург, за да обсъдим плана за операцията и единствено ми казаха, че 6 седмици след операцията не трябва да вдигам тежко, че трябва да ям често и по малко вместо рядко и по много и че трябва да избягвам много мазните храни поне няколко месеца след това.

# 317
  • Мнения: 41
Никой нищо не казва за ракията? Утре съм на гроздобер срамота е... трябва да пийна 100 грама поне ама ме е страх да не ме изреже нещо дроба? Абе ще рискувам аз Grinning

# 318
  • Сливен
  • Мнения: 4 204
Ясно. Казаха ли ви да не вдигате тежко 6 седмици след операцията? Какви съвети ви дадоха след операцията? Аз имах кратък разговор с хирург, за да обсъдим плана за операцията и единствено ми казаха, че 6 седмици след операцията не трябва да вдигам тежко, че трябва да ям често и по малко вместо рядко и по много и че трябва да избягвам много мазните храни поне няколко месеца след това.
1 месец абсолютно нищо-нито да вдигам тежко,нито прахусмокачка да пускам,пералнята -половинката ми се справя Grinning .Иначе по-назад в темата има доста отговори.Мисля ,че пишеше нещо от рода на 3-4 кг след определ период от време,но трябва да се върнеш назад в темата да прочетеш.Иначе 4-5 хранения на ден,но по-често.На мен ми дадоха лист с забранени и позволени храни,но имам близка роднина,която на скоро я оперираха и тя ми сподели ,за режима на хранене.Каза,че наистина трябва да се яде по-малко ,но често.Пилешка супа е консумирала първите дни,консумирала е тиква с мед и храната която я приготвя,или слага малко сол или въобще не слага.

# 319
  • Мнения: 3 301
Никой нищо не казва за ракията? Утре съм на гроздобер срамота е... трябва да пийна 100 грама поне ама ме е страх да не ме изреже нещо дроба? Абе ще рискувам аз Grinning
[/quote
Операцията ми беше на 12.11. за никулден доктора ми позволи чаша вино, а за Коледните празници каза, че може и по малко твърд алкохол (защото го питах кога може). Аз му казах, че повече от 50гр трудно пия и той ми се смя, че това било дезинфекция само. Но наистина да не съм си позволявала много повече поне и началото. Не съм имала проблеми.

# 320
  • Мнения: 41
Значи стотина грама ще си позволя утре вечер.

# 321
  • Мнения: 399
И на мен най-накрая ми назначиха дата -31.10. Ще се оперирам в германия, защото тук живеем в момента. Казаха 2 седмици да се пазя, а тук чета 4,6.. не знам и аз вече, но имам детенце на 1 г и 4 месеца и не знам как ще се оправя без да я вдигам толкова много време. Иначе тук никаква диета не дават, просто да се внимава с мазно и пържено. Много са над нещата тия немци 😅 казаха, че по принцип се правело и гастроскопия, за да изключат, че проблемът не идва от стомаха, но при мен в ясно откъде са болките. Някой друг правел ли си е гастроскопия? И как е при другите с малки деца, кога започнахте всичко да си вършите вкъщи?

# 322
  • Мнения: 4 376
2 седмици ми се струва доста малко. Все пак те режат и шият вътрешно. Един месец ми се струва по-логично, а 6-те седмици, които на мен ми казаха - още по-логично. За детенцето таткото ще го вдига и носи. Аз нямам малки деца, но не обичам друг да ми прислугва, та ще видим с тенджерите и прахосмукачките Simple Smile))

# 323
  • Мнения: 3 301
Аз си готвих и си гледах къщата от деня на изписването, т.е. 2 дни след операцията. Само чистенето с прахосмукачка отложих с около 2 седмици.

# 324
  • Мнения: 1 293
Деня след операцията си гледха бебето и къщата. Не съм имала проблеми. Кактпмказха преди хирурга ми каза, че няма проблем.

# 325
  • Мнения: 1 089
Здравейте,
Някой имал ли е болка в дясно под ребрата след операция? Днес ме отряза за кратко режеща болка, незнам дали не беше от това че неподходящо вдигнах бебето, или друга причина. Кръвните изследвания ми бяха добри, когато си пусках изследвания.
В интерес на истината в последно време доста неща ям и си позволявам, в това число и шоколадови. Минаха повече от 3месеца вече, знам ли, може би трябваше да се ограничавам...

# 326
  • Мнения: 107
Да,явно е провокирана от храна.От моята операция минаха 5 месеца и си позволявам всичко,че даже и в повече Simple Smile Поне година ще е така, от опитни съм чувал Simple Smile

# 327
  • Мнения: 3 123
Здравейте, може ли да помоля някой да снима списък с позволени и забранени храни, т.като сестра ми има оплаквания и иска да пробва с подходяща диета.Благодаря Ви!

# 328
# 329
  • Мнения: 4 376
Благодаря за снимката на препоръките. Притеснява ме това за дебелото черво. Рак на дебелото черво ли се има предвид? Sad

Общи условия

Активация на акаунт