„Zero waste“ и „Plastic-free“ като начин на живот – струва ли си?

  • 31 785
  • 921
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 573
Аз преди имах купища найлонови торби и торбички насъбрани. От както започнах да си нося платнена торба при пазар не съм си купила нито една торбичка. И се радвам, че тези вкъщи започнаха да намаляват. Ползвам ги за транспортиране на разни неща и за боклук. Останали са 2 големи плика пълни с торби, отделно имам и сумати насъбрани от хартиените от моловете. Ползвам повторно и пликовете за подаръци, жал ми е да се хвърлят.

# 721
  • Мнения: 1 781
Аз си взех мрежички от АлиЕкспрес. 5 броя си ми вършат чудна работа. Даже за някои плодове и зеленчуци не ползвам мрежички - ако взимам една глава лук, един лимон, авокадо или връзка банани.

# 722
  • София
  • Мнения: 11 408
Във Фантастико вече питат дали да е хартиена или не торбата.
Не виждам нищо ненормално да питат всеки клиент дали иска торбичка. А не като в Кауфланд - струпат ти всичко след касата и се оправяй. Голямо бързане.

# 723
  • Мнения: 860
Аз си взех мрежички и са страхотни. Иначе зеленчуци си отглеждам, но такива, които не мога или не е сезона, предпочитам да пазарувам от пазара и слагам всичко в торбата. Лидл например пазарувам нар, направи ги слагам в количката, после в общата торба.

# 724
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
И аз ще си поръчам мрежи от Али Експрес, чудесна идея!

# 725
  • Varna
  • Мнения: 241
От близо два месеца замених пластмасовите клечки за уши с бамбукови такива.Разлика - никаква, пластмаса също. Simple Smile От месец съм и с бамбукова четка за зъби.Трябваха ми ден,два за да свикна, но все пак се свиква.Единствения недостатък е, че бавно изсъхва и бързо мухлясва и за целта се държи легнала над чашката за четките.

# 726
  • Враца
  • Мнения: 2 142
Аз ползвам клечки за уши с хартиена "клечка"- хартия, навита на стегнато руло. Чудесни са!
Ако не се лъжа, от Лидл ги купих.
Относно бамбуковата четка за зъби- мухлясването е голяяям проблем, а не мъъъничък. Все пак си я слагаме в устата.
Според мен четките за зъби са от един материал и се рециклират изцяло, да каже някой по-вещ.
Следователно не са кой-знае какъв проблем. Ще призная, че и моите четки някой път мухлясват /дръжките, които са сложени в чашката и са постоянно мокри. Затова ги топя веднъж в месеца в кислородна вода- и дръжките, и главите. Може да опитате и Вие.

# 727
  • Мнения: 8 880
Гледам ги бамбуковите четки и все още се въздържам да пробвам. А за клечките за уши - на метална тънка фибичка се навива памуче, както преди много години. Но не е така удобно, както с пластмасова клечка.

# 728
  • Мнения: 860
Гледам ги бамбуковите четки и все още се въздържам да пробвам. А за клечките за уши - на метална тънка фибичка се навива памуче, както преди много години. Но не е така удобно, както с пластмасова клечка.
Аз си навивам памуче на клечка за зъби. Иначе на малката и мъжо вземам такива клечки на много спластена хартия. От DM май 100 броя са и струват 2 лв

# 729
  • Мнения: 8 880
Нямаме ДМ тук. Сигурно има вече някакъв заместител и в местните дрогерии, но фиби имам в изобилие и съвсем съзнателно не искам да налитам на друг, специално за целта продукт.

# 730
  • Мнения: 76
Малко отклонение...нали знаете,че не е хубаво да чистите ушите с клечки? Така само набивате ушната кал навътре.Казал ми го е УНГ доктор. Има си спрейове..😝 И аз се изкушавам още с клечки,но по-рядко.

# 731
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Днес с ММ говорихме за контейнерите за разделно събиране на боклук. Той мисли, че въпреки разделянето на боклука по видове материал, не се рециклира. Някой има ли повече инфо по въпроса?

# 732
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз се чудя къде го рециклират?

# 733
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 441
Това е страницата на Екопак:
https://www.ecopack.bg/bg

# 734
  • Мнения: 9 766
Ето едно интервю, специално за София:
https://www.kmeta.bg/sofiya-prerabotva-13-vida-otpaduci

Общи условия

Активация на акаунт