В дилема съм...

  • 3 157
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 337
Искам да чуя чуждо ,безпристрастно мнение.
Ситуацията с работата е следната:Работя повече от 10 години в дадената фирма,но през последните 3-4 години
работата стана почти двойно повече.
Заплащането е много добро,но натоварването е огромно.
Не достига персонал,и се налага да се вършат дейности,които нямат връзка с работата.
През отпускарският сезон става още по-натоварено.
Работи се и събота./или неделя по цял ден.
Работи се на всички офиц.празници,без да се заплаща двойна надница.
Това напрежение,и натрупаната умора започна да ми се отразява здравословно.Опасявам се,че нещата няма да стават по-добре,а напротив.
След работа съм направо като парцал,нямам сили да си видя нито къщата,нито семейството.
Замислям се да търся нещо по-спокойно,макар и за по-малко пари.
Вие как бихте постъпили?

# 1
  • Мнения: 787
Здравето е на първо място,помислете го от тази гледна точка.Парите,които сте изкарали сега (и то при лоши условия на труд) утре ще ги вложите в лекарства и здравни грижи.
Второ-личният Ви живот страда,семейството страда от липсата Ви,изпуснати моменти с тях.
И все пак ,зависи от икономическата обстановка в града Ви,дали е възможно да напуснете и дали ще си намерите работа по спец.Ви.Ако няма такива пречки,моето мнение е да напуснете или поне да се огледате в обявите,дали евентуално няма да намерите нещо по-добро.
А относно това,че вече 10г.работите в тази фирма-колеги,началници,естество на работа Ви е познато,предполагам и защо е вашата дилема.Но явно фирмата Ви е на експлоататоски принцип и не ги еня мн мн по колко работите и дали парите отговарят на този натоварен график.
Успех!

# 2
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Бих порърсила нова работа много по-рано. Все пак работиш за да живееш, а не обратното. Когато обстановката на работното място стане токсична значибе време човек да си ходи. Не виждам какво изобщо има да му мислиш и да се чудиш.

# 3
  • пловдив
  • Мнения: 208
аз бих се огледала за нещо друго , парите не са всичко. Също съм на прилична работа, смисъл с хубаво раб.време и добра заплата, но се изморявам напоследък и се замислям за по лека работа, дори и за по-малко пари...

# 4
  • Мнения: 337
През последният месец започнах да гледам обяви за нова работа.
Има такива,но не са в изобилие.
Живея в провинцията,в среден по големина град,който напследък започна да запада.
Но работа по специалността смятам,че винаги ще намеря.
Да не стане само от трън,на глог..?

# 5
  • Мнения: 7 168
Аз отдавна бих си потърсила друга работа. 10 години на едно място за мен е абсолютно неприемливо, а и ако съм недоволна, нямаше да имам никакви колебания. Който не рискува, той не печели.

# 6
  • Мнения: 4 808
Гаранция няма никога. Аз така постъпих, потърсих нещо по-спокойно, макар и за по-малко пари, но преди да намеря сегашната си работа, минах през три други фирми, където се оказа, че нещата изобщо не са такива, каквито ги уговаряхме на интервютата. На сегашната ми работа още на интервюто се договорихме за осемчасов работен ден, фиксирано работно време, почивки събота и неделя и на повечето официални празници. Спазват си всичко.

# 7
  • Мнения: X
В момента, в който си подадеш молбата за напускане, ще получиш контра оферта от настоящия си работодател. Болшинството така правят, а щом си и дългогодишен служител, със сигурност ще направят така, че да не те изтърват.

# 8
  • Мнения: 14 471
През последният месец започнах да гледам обяви за нова работа.
Има такива,но не са в изобилие.
Живея в провинцията,в среден по големина град,който напследък започна да запада.
Но работа по специалността смятам,че винаги ще намеря.
Да не стане само от трън,на глог..?

Ориентировъчно на каква възраст сте и ако имате деца - колко са големи?

# 9
  • Мнения: 337
През последният месец започнах да гледам обяви за нова работа.
Има такива,но не са в изобилие.
Живея в провинцията,в среден по големина град,който напследък започна да запада.
Но работа по специалността смятам,че винаги ще намеря.
Да не стане само от трън,на глог..?

Ориентировъчно на каква възраст сте и ако имате деца - колко са големи?
38 години.На 13  и 2 години са децата.

# 10
  • Мнения: 7 168
Много хубава възраст за започване на нова работа, с натрупан опит и още много работоспособна.

# 11
  • Мнения: X
Много хубава възраст за започване на нова работа, с натрупан опит и още много работоспособна.
Ако слушаш болшинството във форума, вече си изпаднал зад борда и/или си изпуснал всички влакове за кариерна промяна Wink
Иначе съм абсолютно съгласна с теб. Аз направих такъв скок и на малко по-голяма възраст.

# 12
  • Мнения: 14 471
Много хубава възраст за започване на нова работа, с натрупан опит и още много работоспособна.

Да, съгласна съм.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 980
Като човек, работил на високи обороти, нощем и т.н., мога да кажа, че това темпо се поддържа до определен момент. След него прегаряш и дори и да искаш да работиш с тази интензивност, става невъзможно.
Тъй като търсенето на работа в малките градове е проблематично, бих препоръчала да започнеш да търсиш, защото вероятно ще отнеме повече време.
Дългогодишната работа на едно и също място води до тотално привикване и по-трудна адаптация впоследствие. Хубаво е да се ориентираш за нова работа, а кога ще намериш подходящата, е отделен въпрос.

# 14
  • Мнения: 337
Като човек, работил на високи обороти, нощем и т.н., мога да кажа, че това темпо се поддържа до определен момент. След него прегаряш и дори и да искаш да работиш с тази интензивност, става невъзможно.
Тъй като търсенето на работа в малките градове е проблематично, бих препоръчала да започнеш да търсиш, защото вероятно ще отнеме повече време.
Дългогодишната работа на едно и също място води до тотално привикване и по-трудна адаптация впоследствие. Хубаво е да се ориентираш за нова работа, а кога ще намериш подходящата, е отделен въпрос.
Такава е и моята нагласа.
На този етап,след толкова години при един и същ работодател се усещам едва ли не като крепостен селянин.
И ако намеря работа,която да ме устройва ,раздялата с него ще е проблемна и доста неприятна/такова усещане имам/
Но и другото усещане,че нямам сили да търпя това сврухнатоварване не ме напуска.

Общи условия

Активация на акаунт