Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 552
  • 738
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 229
Моята дъщеря има две заместени хранения. Въведени зеленчуци има картоф, сладък картоф, морков, броколи, тиквичка, тиква и пащърнак. Другото хранене заместих с оризова каша, в която днес за първи път сложих една лъжичка плодово пюре. Следващите седмици поетапно ще въведа месо, глутенови каши и жълтък. Моето бебе много харесва зеленчуковите пюрета и си ги хапва, оризовата каша не и е особен фаворит - отваря устата и яде, но едно намусено такова. То и аз бих се мусила, отвратителна е на вкус. Взела съм и една каша от елда, евентуално ще дам и нея. Кашите са на Хумана, засега други марки не съм купувала. Повечето пюрета ги приготвям аз, но тиквата и пащърнака ги купувам в бурканчета на Хип.
Тези дни предстои да минем на 2-ри номер АМ, а другата седмица да минем на консултация, преглед при нефролог и изследвания. Заредила съм се с колектори, защото урината ще трябва да я вземем ние.
Дъщеря ми се буди по различен начин - понякога се смее, понякога плаче, понякога просто си гледа сънено и си стои.
Вода давам изворна на Девин, в началото давах Бебелан, от втория месец минахме на другата. Дъщеря ми пие вода, но не много, между 20 и 40 мл. дневно.
Върти се моето бебе, на всичко отгоре се опитва да пълзи и да се изправя, а още не може и започва да плаче, защото полага наистина голееееми усилия, а все още не може да прави такива изпълнения. Слагаме я седнала в нас, на шезлонга, на столчето, на дивана, но с опора отзад и отстрани.

# 271
  • Мнения: 396
Моето мъниче се върти като пумпал преобръща се по корем след това по гръп и хоп на края на леглото е само да го изпусна от поглед и не ми се мисли. Днес пристигна барбарончето което поръчах за сядане много е удобно препоръчвам го . Сложих го много се зарадва и почна да си играе седнал .
Аз също знам че първо се дава храна след това мляко иначе ще е нахранен и най вероятно няма да го иска , ако е много гладен може също да откаже тъй като му е непознато примерно може 10-15 мин по рано да му предложиш ако яде с час.

# 272
  • Мнения: 425
Малкият се върти по корем, но все още не може от корем по гръб. Започнах да го слагам седнал у мен и леко седнал в количката.

# 273
  • Мнения: 86
Аз знам, че ако не искаш да заместваш хранене се дава първо мляко и след половин час някъде се предлага другата храна. Така и процедирам

# 274
  • Мнения: 2 109
  Филип се вече се върти като пумпал. Опитва се и да пълзи, вдига дупето, но още не успява.
 Ползвам изворна вода Девин от началото, не съм преварявала, освен ако не забравя каната.
  Оризовата каша е от ДМ, разредена с АМ не е гадна. Тези дни ще пробвам елдата. Понякога давам малко мляко преди пюрето, ако е много гладен, иначе се изнервя.

# 275
  • Мнения: 4 400
Аз взех оризова каша на Хип и много й допада. На мен ми напомня на сутляш без захар.
Applegarden, пюрето от тиквички как го приготвяш? Не става ли воднесто? Нито една рецепта не намерих за чисто пюре от тиквички  и мисля да ги въведа смесени с други зеленчуци.

# 276
  • Мнения: 307
Моята госпожица се върти във всички посоки. В леглото ѝ я намирам всеки път различно. Като е гладна през нощта и не я чувам се обръща по корем и се избутва до ъгъла. Викам си сигурно тръгва да идва при мен, да яде. Grinning Баща ѝ казва че спи като мен. В едни причудливи конфигурации. Почна да се върти след един скок в растежа, но ѝ показвах преди това как а се завърти.
Все по-малко спи и иска все със нещо да си играем. Телефоните и дистанционните са обект на изследване в момента.
Изцяло заместено хранене нямаме все още. Търси да си суче.
Давате ли сок от череши?. Педиатърката каза че може,ама аз още никакъв сок не съм ѝ дала. Дали е подходящо да започнем с него? Понеже не можем да я накараме да пие вода, а много се поти ми се иска някое сокче поне да пийне.
Вчееа навърши 6месеца. Преди седмица ходихме на консултация. Измериха я 7,050кг и 65см. Много ни се радва педиатърката. Каза че е супер. Към края на този месец ще пуснем изследвания.
Днес ще се пробвам да прав пюренот тиквички. Все пак трябва да се ползват продуктите от село. Grinning

# 277
  • Мнения: 4 962
Ние имаме домашни тиквички, правя ги на пара и пюрирам, много му харесва и добре му действа на коремчето. Само че, пюрето после не става за замразяване, става воднисто след размразяване, за това си го консервирам в бурканче.
Иначе се върти вече във всички посоки. От гръб по корем, после на обратно е много смешен- накланя си главата на където иска да се търкулне и като натежи се превърта. Също прави опити за пълзене, но още не е открил как.
Вашите бебета колко често ядат, особено сега след захранването? Моят продължава на 3 часа, 6 пъти на ден. Само вечер от 21 до 7 прави голяма пауза. Също нямаме заместено хранене, но вчера си изяде пюрето с кеф, даже на лигавника не капна.

# 278
  • Мнения: 478
Rozi, можеш ли да дадеш линк към барбарончето? Шезлонга вече ни утеснява и трябва друго да мисля, че вече не му се лежи, постоянно се надига да седи. Иначе не се върти особено, само като го сложа по корем моментално се обръща, хич не му харесва.

Изворната вода на Девин Роса ли е? А от кана с филтър дали би било подходящо?
Аз не съм го натискала да пие вода, просто му предлагах всеки ден и в един момент започна да пие. Сега като види шишето всеки път се въодушевява, пие все повече. Не е за сметка на кърменето, суче през 2-3 часа денонощно.

Днес става на 6 месеца, моя шоши, 8 кг е, но имам чувството, че все в гладен. Днес ще пробвам да дам каша, дано имам по-голям успех. Давала съм му обаче да близне от банан и пъпеш, и определено мисля, че плодовете ще са му любими.

Tiramisu, как консервираш в бурканчета?


# 279
  • Мнения: 307
Ние имаме домашни тиквички, правя ги на пара и пюрирам, много му харесва и добре му действа на коремчето. Само че, пюрето после не става за замразяване, става воднисто след размразяване, за това си го консервирам в бурканче.
Иначе се върти вече във всички посоки. От гръб по корем, после на обратно е много смешен- накланя си главата на където иска да се търкулне и като натежи се превърта. Също прави опити за пълзене, но още не е открил как.
Вашите бебета колко често ядат, особено сега след захранването? Моят продължава на 3 часа, 6 пъти на ден. Само вечер от 21 до 7 прави голяма пауза. Също нямаме заместено хранене, но вчера си изяде пюрето с кеф, даже на лигавника не капна.
Ами малката прави пауза само между 21-22 и 4-5 сутринта. През деня яде 6 пъти, на 3часа или 3 и половина.
Всички други пюрета от зеленчуци съм ги замръзявала, това щом не става ще имам проблем. Аз също ги правя на пара. Как ги затваряш в бурканчета? Някакъв консервант не трябва ли?

# 280
  • Мнения: 4 962
Като направя пюрето го разпределям в бурканчета, затварям хубаво и после заварявам под капак за 15- 20 мин ( вода слагам до ръба на капачката) После ги оставям с капачките надолу докато изстинат и това е...давала съм пюренце така на 4-5 дни, не е имало проблем. Все пак винаги пробвам преди да му дам. Все още не съм пробвала плодове. Вчера заварих каша, днес следобед ще видим дали става. Понякога си смесвам няколко зеленчука и обядът за няколко дни напред е готов Simple Smile

Последна редакция: сб, 06 юли 2019, 11:04 от Tiramisu29

# 281
  • Мнения: 4 671
Тирамису, моля те подробно обясни как става заваряването под капак HugFlushed въобще не съм наясно с това стерилизиране. Под капак имаш предвид в тенджера с капак ли? Бурканчета са си стандартно с капачките нагоре или ги слагаш обратно капачки надолу? Вода до къде, колко време ври? После колко издържат в хладилник?

# 282
  • Мнения: 2 109
  Аз онзи ден се пробвах да варя бурканчета, че правих сладък картоф и морков и стана много. Ами от 4 бурканчета, на 2 се отвориха капачките. Нещо не се справям с консервирането. Опитвала съм и да ги напълня горещи и да обърна, много рядко се запечатват.
  Тиквичката стана гадна и не я хареса, явно не съм го направила както трябва.
  Dara_30, Девин с розов етикет е изворна. Иначе съм взимала и Бебелан, и Ганчев. На АМ е и ползвам доста вода, иначе не пие още.

# 283
  • Мнения: 1 229
Чисто пюре от тиквички не съм давала, правя го в комбинация с нещо от тези, които съм въвела до момента. Чак воднисто не мога да кажа, че е, но е малко по-течно. Според лекарките на дъщеря ми трябва да ползвам картоф като основа на всяко едно пюре, но не го правя, не смятам, че е нормално всеки ден да яде картофи, особено при положение, че все още има твърде малко въведени храни.
Роса е на Банкя изворната вода, на Девин си е просто изворна с розов етикет.

# 284
  • Мнения: 478
Тиквичката явно масово не се долюбва. Към нея ние имахме категорично НЕ с най-отвратената физиономия от репертоара Grinning

За изледванията да попитам има ли нещо по-специфично? Сутрин рано ли трябва да е и може ли да е ял скоро? Как им взимат кръв, предполагам по пръстчетата ги боцват? А за урината като се събере в колектора после пресипваме в стерилна чашка нали?

Общи условия

Активация на акаунт