Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 450
  • 738
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: 3 261
Момичета, много сте прави за всичко. Димитрова стана ми любопитно ти ли беше мамата с първите ни бебета през ноември? Аз съм в провинцията с децата. Бебето снощи се буди над 10 пъти. Тя не обича да си сменя мястото. Чувала съм за захранване водено от бебето.

# 466
  • Мнения: 96
Когато махна решетката със зеленчуците слагам копривата , тученицата или които и заленолистен зеленчук съм решила да дам , във врящата вода и варя 3 минути .

# 467
  • Мнения: 96
Момичета, много сте прави за всичко. Димитрова стана ми любопитно ти ли беше мамата с първите ни бебета през ноември? Аз съм в провинцията с децата. Бебето снощи се буди над 10 пъти. Тя не обича да си сменя мястото. Чувала съм за захранване водено от бебето.
Не , моите са родени в края на декември .

# 468
  • Мнения: 2 109
  Филип започна да яде, като започнах да давам купени пюрета или може би е заради месото, не знам.
  Вече мога да кажа, че замести 2 хранения. От почти седмица започна да си изяжда кашата или пюрето и не иска мляко после.
 От няколко дни си и поизмести режима, става чак към 8:30 - 9 за първо хранене и последното отива към 10-11 вечерта.
  Вчера цял ден спа, само се събужда да яде, играе си 30 Мин и пак заспива. Чак вечерта стоя буден 2-3 часа.

# 469
  • Мнения: 478
Не знам с какво са по-различни купешките пюрета че ги харесват повече - вода и зеленчук/плод. Аз правя същото, но може би не успявам така гладко да ги пасирам. Иначе много ми се искаше да го храня само с домашни. Не ми тежи да ги приготвям, то бързо става. Избирам ужким био зеленчуци, с много любов ги готвя и накрая не. Продължавам да го пробвам периодично и се надявам да проработи в един момент.

Предстои ми да вкарам и месото тази седмица. Вие какви интервали правите между различните меса и нещо друго вкарвате ли междувременно?

# 470
  • Мнения: 1 325
Момичета, аз имам друг (нелеп) въпрос. Моят син яде на 3ч...денонощно Confused Рядко прави пауза до 3.5-4ч. В общи линии яде по 8 пъти в денонощие. Сега въвеждам каша сутрин, но той не яде всеки ден в един час. И кое хранене изобщо се счита за сутрешно? Най-често яде към 5ч, 8ч, 11ч. Давам кашата в 8ч. Изобщо много ми е неясно, когато да речем заместим това хранене изцяло с каша, после кога трябва да яде пак. Той е от доста кривите и ревове и сръдни има често. Трудно е да се разбере кога от глад, кога от друго. И обикновено, когато и да му предложа мляко, все ще си цокне  малко, дори и да не е гладен. Кога ли ще стигнем до 5-6 хранения...

# 471
  • Мнения: 2 109
M0n17y, то си е до дете, Филип също яде на 3 часа, но е само с 5 хранения и прави голяма нощна пауза. На мен се е метнал с това спане. Grinning
  Да ти кажа няма разлика след кашата и пюрето, пак си яде след около 3 часа.

# 472
  • Мнения: 4 588
Мониту, аз знам, че плодово се дава сутрин за закуска, или попара на по-късен етап, обяд зеленчуково/месно, кашата е следобяд....даже някои я дават към 19 ч. за вечеря.

# 473
  • Мнения: 757
Момичета, моята дребка започна да суче много често, кажи-речи през час и половина. Допреди 3-4 вечери спеше цяла нощ, без да се събужда за ядене. Сега се буди по 2 пъти и суче. Не знам по колко кърма ѝ се събира на денонощие, но ми се вижда много. Иначе е 7,300кг. на 6,5 месеца.

# 474
  • Мнения: 96
Не знам с какво са по-различни купешките пюрета че ги харесват повече - вода и зеленчук/плод. Аз правя същото, но може би не успявам така гладко да ги пасирам. Иначе много ми се искаше да го храня само с домашни. Не ми тежи да ги приготвям, то бързо става. Избирам ужким био зеленчуци, с много любов ги готвя и накрая не. Продължавам да го пробвам периодично и се надявам да проработи в един момент.

Предстои ми да вкарам и месото тази седмица. Вие какви интервали правите между различните меса и нещо друго вкарвате ли междувременно?
В началото докато свикнат с твърда храна слагах мляко при зеленчуците , за да е по течно и гладко пюрето . А сега просто комбиниран зеленчуците по сухите с по воднисти и така се получава добре . А що се отнася до месото и глутена мисля да изчакам още .

# 475
  • Мнения: 128
Аз искам да попитам един въпрос, вие какво предлагате на децата за забавление?Много ми е сложна тази част.Ние имаме барбарон, слагаме го на земята с играчките, но, като че ли вече взе да му омръзва всичко.Има ли някаква по-интересна игра или нещо подобно.Взехме му пиано на Фишър Прайз е явно музикант няма да стане:grinning:За образователни занимания мисля, че е рано.

# 476
  • Мнения: 2 109
  Аз най-често го слагам на земята, уж на килимче, но той си се замъква на ламината. Давам някакви играчки и го оставям сам да си играе, само го наблюдавам. Сега много харесва една костенурка на Фишър-прайс, с колела, търкаля си я насам-натам. Много му е интересно и да ходи да хваща крака на един стол, както и краката на люлката. Имам и кошара за игра, оставям го и там, пак с разни дрънкалки. Обикновено си играе поне 30-40 мин, преди да се размрънка за внимание. Взимам го и се гушкаме и гъделичкаме, после пак го оставям.
  Надявам се да се научи да си играе сам, защото имам примери за 2-3 годишни деца, които не могат да седнат и сами да се занимават с някоя играчка и не ми изглежда добре. Особено в компанията на по-самостоятелни деца прави впечатление, че не знаят какво да правят, ако възрастен не им виси на главата.

# 477
  • Мнения: 128
  Аз най-често го слагам на земята, уж на килимче, но той си се замъква на ламината. Давам някакви играчки и го оставям сам да си играе, само го наблюдавам. Сега много харесва една костенурка на Фишър-прайс, с колела, търкаля си я насам-натам. Много му е интересно и да ходи да хваща крака на един стол, както и краката на люлката. Имам и кошара за игра, оставям го и там, пак с разни дрънкалки. Обикновено си играе поне 30-40 мин, преди да се размрънка за внимание. Взимам го и се гушкаме и гъделичкаме, после пак го оставям.
  Надявам се да се научи да си играе сам, защото имам примери за 2-3 годишни деца, които не могат да седнат и сами да се занимават с някоя играчка и не ми изглежда добре. Особено в компанията на по-самостоятелни деца прави впечатление, че не знаят какво да правят, ако възрастен не им виси на главата.
Абсолютно мненията ни са еднакви.Благодаря ще я потърся тази костенурка.HugНие сме в търсене на кошара за игра тъй, като взехме една и тя отиде на вилата.На коя фирма е вашата?

# 478
  • Мнения: 2 109
  Корели е кошарата, а костенурката я взех от Джъмбо.

# 479
  • Мнения: 478
Само кажете как да го науча да си играе сам и веднага ще се възползвам! Моя не иска изобщо да седи сам, нищо вкъщи не мога да си свърша, докато е буден. Трябва да седя до него и да го занимавам, стана ли започва да се сърди и да плаче. Дори и да се заиграе нещо сам пак трябва да седя до него иначе реве. Много ще съм щастлива да е по-самостоятелен, но нямам идея как да го приуча. Може и да му е рано за такъв вид възпитание, все пак децата са различни и си се раждат с характер, чак като порастнат малко и почнат да разбират можеш нещо да обясниш.

Общи условия

Активация на акаунт