Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 505
  • 738
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 983
Знам,че съм в грешка и пускам поредни постове обаче никой не е писал след мен.

Бебето се оправи на АБ,но вече не вдига теперетура.Обаче аз също се разболях и съм с гнойна ангина ЛЛ иска да спирам кърменето и да пия АБ.Реве ми се момичета,не искам да спирам да я кърмя тя толкова сладко си търси цокото.Заспива с него,буди се с него и сега когато е болна най много а него си задоволява гладът. Направо съм смазана не знам какво да правя.....😭😭
Няма ли да отмине с бабини лекове...сода,мед,смрадлика....😭😭

# 526
  • Мнения: 3 266
Знам,че съм в грешка и пускам поредни постове обаче никой не е писал след мен.

Бебето се оправи на АБ,но вече не вдига теперетура.Обаче аз също се разболях и съм с гнойна ангина ЛЛ иска да спирам кърменето и да пия АБ.Реве ми се момичета,не искам да спирам да я кърмя тя толкова сладко си търси цокото.Заспива с него,буди се с него и сега когато е болна най много а него си задоволява гладът. Направо съм смазана не знам какво да правя.....😭😭
Няма ли да отмине с бабини лекове...сода,мед,смрадлика....😭😭
Смени лекаря. Аз родих с грип, плюех кръв и бях на венозен антибиотик и отделно и през устата като ме изписаха. Цели 15 дни. Всички лекари ме убедиха, че е съвместим с кърменето и да си кърмя спокойно. Казаха, че от кърменето по-добро няма и че в кърмата отива едва 0,02 %от лекарството и то не при всички лекарства. Пий един антибиотик и си кърми детето. Ще се опитам да открия какъв беше моят.

# 527
  • Мнения: 6 622
Ама как ще спираш кърменето?! Има толкова много антибиотици съвместими с кърменето, кажи кой антибиотик ти е предписала личната и ще го проверя по активна съставка. Сега бебето има най-много нужда от кърмене за да се възстанови и да не се разболее отново.

# 528
  • Мнения: 983
Ама как ще спираш кърменето?! Има толкова много антибиотици съвместими с кърменето, кажи кой антибиотик ти е предписала личната и ще го проверя по активна съставка. Сега бебето има най-много нужда от кърмене за да се възстанови и да не се разболее отново.
АМОКСИКЛАВ 1000.Знам и затова ми е тежко сега кърменето я успокоява и се храни 80% така.Какво ще правя когато я виждам да плаче за цоко.

# 529
  • Мнения: 4 958
Anigast, пиши и в темата за кърмене, там ще ти дадат насоки. Не се отчайвай, сигурна съм че има начин, без да спираш кърменето Wink

# 530
  • София
  • Мнения: 1 635
Ани, поискай си антибиотик, който е съвместим с кърменето. Няма нужда да се отбивате сега. На мен ми се наложи да пия антибиотик преди около два месеца. Изобщо не е ставало дума за отбиване.

# 531
  • Мнения: 1 410
Ама как ще спираш кърменето?! Има толкова много антибиотици съвместими с кърменето, кажи кой антибиотик ти е предписала личната и ще го проверя по активна съставка. Сега бебето има най-много нужда от кърмене за да се възстанови и да не се разболее отново.
АМОКСИКЛАВ 1000.Знам и затова ми е тежко сега кърменето я успокоява и се храни 80% така.Какво ще правя когато я виждам да плаче за цоко.
Моят мъж Пи Аугментин 1000 като беше болен от гнойна ангина. Според мен пиши в темата за кърмене и в никакъв случай не спирай кърменето

# 532
  • Мнения: 983
Много бавно отговарят там аз ще оздравея докато те пишат.Засега съм на бабини лекове да видим...
Нямам грам апетит нищо не съм яла целият ден...сливицата просто ме убива от болка.Болна е само едната другата нищо и няма как става това...Темперетурата не ми е висока 37.1° обаче болката е ужасна.

# 533
  • Мнения: 3 266
Много бавно отговарят там аз ще оздравея докато те пишат.Засега съм на бабини лекове да видим...
Нямам грам апетит нищо не съм яла целият ден...сливицата просто ме убива от болка.Болна е само едната другата нищо и няма как става това...Темперетурата не ми е висока 37.1° обаче болката е ужасна.
Ани, пий оксилококцинум и смучи тонзилотрен. Също така гаргара със сандрин. Това е вирус, щом нямаш и апетит. Но трябва да се храниш заради кърмата. Трябва да поемаш дори допълнителни калории. Малката на какъв антибиотик беше?

# 534
  • Мнения: 983
Много бавно отговарят там аз ще оздравея докато те пишат.Засега съм на бабини лекове да видим...
Нямам грам апетит нищо не съм яла целият ден...сливицата просто ме убива от болка.Болна е само едната другата нищо и няма как става това...Темперетурата не ми е висока 37.1° обаче болката е ужасна.
Ани, пий оксилококцинум и смучи тонзилотрен. Също така гаргара със сандрин. Това е вирус, щом нямаш и апетит. Но трябва да се храниш заради кърмата. Трябва да поемаш дори допълнителни калории. Малката на какъв антибиотик беше?
Тя все още е на КСИМЕБАК суспензия 40 мг. / 5 мл. 100 мл. започна го в събота вечерта.Трябва да ям обаче така боли като преглъщам направо зверски....Една приятелка каза за още един бабин метод довечера ще го пробвам.А сандрин какво е?За първи път го чувам и къде да го намеря?

# 535
  • София
  • Мнения: 9 108
Проверих му активните съставки. Можеш да си кърмиш.

# 536
  • Мнения: 983
Проверих му активните съставки. Можеш да си кърмиш.

Благодаря ти много.🤗🤗🙄

# 537
  • Мнения: 6 622
Зазу вече ти е отговорила , можеш съвсем спокойно да си кърмиш. Аз да добавя, че можеш да си нагласиш часовете за прием тогава, когато бебето прави най-дълги паузи. Сайта от, който Зазу ти е постнала скрин шот е чудесен, винаги го използвам. Успех и берзо да се оправяте 🤗

# 538
  • Мнения: 1 326
Ех, че хубав сайт! Браво, момичета, бързо сте се отзовали!
Бърз отчет. Днес Даниел пропълзя, на 6.5м е. Разбира се, кратко разстояние. Със захранването имаме лек напредък. Отказах се от кашите. Мъчих го 1 седмица, но само един ден склони да яде, всички други се мръщи, плюе и не иска. Започнах с пюре на обяд, засега само картофът е въведен. Днес изяде около 70-80гр пюре. Вчера му биха ваксина (доста изоставаме с тях) и изчаквам 2-3 дни, за да въведа нов зеленчук.
От около 2 седмици положението е страшно. Не знам дали от захранването, или зъби, ило друго, но е нетърпимо! Той плаче и ръмжи нон-стоп по цял ден, че и през нощта се буди, реве и будува. Има страшни колики, лл каза, че е от захранването, не че го бяха пускали досега, но сега е ад. Вечер откъм 6ч нататък, докато заспи е почти непрестанен плач. Постоянно е на ръце, пея песни, люлям и така спечелвам минута-две спокойствие. Честно, вече не знам някога ще приключи ли тая драма Cry То не са колики, рефлукси, чудесии... Започна да ака през ден, но предполагам е от тоя картоф и от оризовата каша, която слагам всеки път в млякото.
Минаха ни профилактичните прегледи, всичко е ок. На консултацията лл каза, че в повечко наддава, засега не е проблем, защото имаше да наваксва отпреди, но ако запази темпа, не е много ок.
От ваксината вчера е с температура, вдига на всяка...
Ами май не беше много бърз отчета Joy

# 539
  • Мнения: 96
Пробвала ли си да даваш пробиотик , на нас много ни помогна с коликите и при захранването нямахме проблем , аз съм доволна от Джеймисън , а сега сме на бифидус на Аква сорс ( аз преди гледах скептично на тези водорасли , но видях голям ефект )  . А за акането , може да ви се стори смешно , но педиатърката ми казва , че е много важно ,трябва да се изхождат поне по 3-4 пъти на ден . Аз винаги имам микроклизми Мелилакс , ако до обяд не се изходят им правя( към тях не се привиква ) децата са по- спокойни когато се изхождат редовно ( звучи смешно , но е факт , от личен опит го знам ).

Общи условия

Активация на акаунт