Електронни четци - тема 23

  • 40 497
  • 740
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 19 474
Задължителни ли са тези ъпдейти?

# 196
  • Мнения: 36 447
Аз нищо не ъпдейтвам; качвам си книгите през компютъра. Като кача 10 книги те ми стигат за достатъчно дълго време. Интернет на четеца не ползвам и не съм го регистрирала (старите също). Излиза ми някакво съобщение, махам го и толкова. За мен това е устройство, което ползвам само като заместител на книга.

# 197
  • София
  • Мнения: 7 805
Задължителни ли са тези ъпдейти?
Не, разбира се. Но понякога добавят допълнителни екстри.
Аз успях да ъпдейтвам моя ръчно, този път веднага се предаде за разлика от предишни пъти, когато се борихме яко.
Даже не знам какви са нововъденията - то и без си ми беше ОК, ама като са рекли...

# 198
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Привет! След четири години ползване, екрана на моя nook се развали. Стои на черти и не може да се включи. От какво може да е? Някой има ли идеи?
Снимка

# 199
  • София
  • Мнения: 6 169
Feline^, екрана е счупен.

# 200
  • Мнения: 37
Здравейте! През февруари си взех Pocketbook Touch HD3 след като стария Pocketbook Aqua сдаде багажа. От един месец обаче забелязвам скоростно падане на батерията - държи по ден, най-много ден и половина! Изключила съм wifi  и дори и подсветка.  Гаранцията на батерията е 12 месеца така, че все още и гаранционен. Някой да е имал подобен проблем?
И аз съм с PocketBook, само че с IncPad3. При мен държи нормално - с едно зареждане изкарвам 2-3 седмици при 4-5 часа на ден четене с подсветка. Бързото изтощаване на батерията може да е хардуерен проблем, но може и да е софтуерен. Примерно - ако сте инсталирала някакво приложение, което работи във фонов режим и натоварва процесора постоянно... Или ако сте ъпдейтвала фърмуера и в новата версия има някакъв бъг. За WiFi-то е ясно - то може да разреди батерията за един ден, затова винаги трябва да бъде изключено. Да не сте променила настройките и книгата да не се изключва, а само да преминава в stand-by режим, което също разрежда батерията, макар и бавно?

Според мен, най-добре е първо да ресетнете настройките. Ако продължава да се изтощава бързо батерията и не сте ъпдейтвала фърмуера, проблемът вероятно е хардуерен. Може да се дължи на овлажняване на microUSB куплунга, което да води до непрекъснато протичане на ток между двата полюса. Ако и това не е - най-вероятно батерията е дефектна и е за смяна. Което не трябва да се отлага, защото дефектните батерии започват да се раздуват. Специално при PocketBook, които са много тънки, това води до създаване на налягане върху дисплея. Има много случаи, в които екранът се напуква вследствие натиска на раздута батерия, а в сервиза отказват гаранционен ремонт с мотив, че устройството е ударено. Това може да се случи и в сервиза, докато книгата чака да бъде прегледана. Затова в руските форуми съветват преди оставянето и да се прави хартиена снимка в работещо състояние, на която се вижда, че екранът е здрав. И да се изиска подписване и подпечатване на снимката от служителя, който приема книгата.

Благодаря за съветите! Първото, което ми хрумна е да ресетна до фабрични настройки. Пак обаче ми се струва, че държи доста малко време.
Струва ми се, че след някакъв ъпдейт се получи това и предположих, че като върна до фабрични ще се оправи.
Явно ще се праща на сервиз!!!

# 201
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Mrs Jan, благодаря! Аз мислех че е забил в началото, но сега разбирам че е по-сериозен проблема. Значи почвам да следа amazon за промо на четец. Simple Smile

# 202
  • Мнения: 2 641
Здравейте, малко импулсивно поръчах със съвсем малко прочване Kindle Paperwhite който чакам да дойде всеки момент.

 Това ми е първи четец и въобще не мога да си представя как ще се случват нещата. Има ли някъде нагледно описано поръчването/свалянето на книги и работата с киндъла след това?


И също какво друго трябва да м купя на киндъла преди да са го почупили децата? Кой калъф е най-предпазващ?

Последна редакция: нд, 21 юли 2019, 14:28 от Nivea :)

# 203
  • София
  • Мнения: 6 169
Сега като ви чета дали не сбърках че го взех без Wi-fi.
Не зная къде и какво четеш, но няма Kindle без Wi-Fi.
Има с реклами и без реклами, което е съвсем различно.

# 204
  • Мнения: 2 641
https://www.amazon.de/Amazon-Kindle-Paperwhite-Wasserfest-Doppel … ateway&sr=8-8

ето този е.

Реших че  Nur WLAN означава без интернет.

# 205
  • Варна
  • Мнения: 25 236
пУсни си преводача, бе Laughing "Nur" ще рече "само".

# 206
  • Мнения: 2 641
пУсни си преводача, бе Laughing "Nur" ще рече "само".

Ех! Simple Smile

много благодаря, спокойна съм вече.

Кажете за калъфите плс.

# 207
  • София
  • Мнения: 6 169
Кажете за калъфите плс.
Като го поръчваш, внимаваш да е за модела на твоя четец. Не само Paperwhite, но и версията: 10 генерация 2018, щом го купуваш сега.
Аз предпочитам магнитните - от този тип.

# 208
  • Мнения: 40
Здравейте! Преди време  писах тук за един не много известен четец C tech lexis и имах проблем с Google акаунта си. За мое щастие след много четене и човъркане успях да го оправя, но както и да е. Имам следния въпрос - как/откъде мога да си изтегля речници - англ. - бг бг-англ. Бг.- Руски руски-бг и руски-англ?Благодаря предварително.

# 209
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
С андроид е нали?
Можеш да си свалиш всички речници в .apk формат и да си ги инсталираш.

Общи условия

Активация на акаунт