Градинката пред блока - шумна компания

  • 11 611
  • 120
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Абе до първите 7 години си е... придобиване да се поставяш на мястото на другите.
Бившата ми приятелка за години съжителство не се научи да затваря вратите както трябва. Стане рано сутрин за работа - уж отваря внимателно вратата, а я затвършва със силно дуууум. И не само тя де. Смятай щом някои хора нямат интелект да затворят врата без да събудят другите, какво остава за пияндурници по беседки да се съобразяват съвестно с комфортна на живущите.

# 106
  • Мнения: 1 520
И ние сме в непрестанни опити да се справим с шумни компании. Пред блока ни се събират да карат колелета в една тревна площ, и е едно викане по цял ден, няма от 14 до 16 тишина, сега като е светло до 21, 22 часа. Мъка. Защото е едно надвикване, крясъци, целият спектър. Без коментар тия 10-годишни как псуват и кви ги говорят...Прозорците не могат да са отворени. Полицията казва нищо не можем да направим. Тук няколко комшии правят забележки, развалиха им скокчета си бяха направили за тия колелета, то е една дълга площ, ползва я за писта, ама истината е, че ни с добро, ни с лошо. Те са деца от целия квартал се събират, но не могат да разберат, че не е ок така да крещят, надвикват се... Това е тормоз абсолютен. По цял ден! Дето се казва молим се да вали, че да не дойдат. Подготвяха от блока жалба до общината, но... май е глас в пустиня.

От липса на адекватна институция, която да може да вземе отношение, накрая ще се стигне до саморазправа някаква.

То лошото е, че не е никак безопасно, защото с тия колелета, скокове, се изстрелват директно на улицата да бият спирачки. Не е главна улица, но е много натоварена, има детска градина, училище, подстъпите към гаражите....Кога ли ще стане някой сакатлък и кой ли ще е виновен....

Аз съм почти убедена, че тия родители не знаят какво поведение имат децата им, нали не са под техните прозорци....За мен си е откровена липса на възпитание и внимание!

Отделно има и такива групички от по-големи, които се събират и точно....лафче, музика, чупки, стойки, свалки, пушат, люпят семки като откачени, след тях е свинщина. Нашите входове имат стълби към входа, и те насядват там, а ние сме на практика първи етаж над тия въпросни стълби, точно под терасата са ни, в нашия случай под дневната и спалнята. Кошмар просто! Мъжът ми беше засякал младеж, дето се приготвил да пикае, ей така директно под прозорците. Абе, хич не им дреме къде се намират. Комшиите от отсрещния вход си заляха стълбите с нещо, съсипаха ги на практика, за да не могат да сядат там. Някакава мазнотия разляха.

Абе отвратителна история. Такава свободия, липса на всякакво възпитание, усет, такт, че тук живеят хора....Ми не искам да ми дъни чалга, рок, рап... под прозореца, аз новините да не мога да гледам, дето се казва. Без коментар, че след тях е свинщина, каквото се пие - кенчета, бутилки, всичко там се зарязва, семки, люспи, хартишки....Гнусна история!

Последна редакция: пн, 10 авг 2020, 09:40 от SmaRt

# 107
  • Мнения: 859
Да, това е другият голям проблем след "купоните" - свинщината. Просто умирам като видя из групите във Фейса поредните псувни към властта, придружени със снимки на боклуци по градинките. Като че ли някой ни е виновен, че не знаем къде са кошчетата или длъжен и това да прави вместо нас, защото не можем да се организираме и да си почистим.

# 108
  • Мнения: 864
Лятото отново дойде, и май стана традиция вече трета година поред да се разписваме в тази тема, но поне знам, че всички тук много добре ще разберат за какво става дума.
Всяка нощ, по цяла нощ - чак до 5-6 сутринта, кънтят смесени викове и гадни смехове на момичета и момчета, които дори да не са в непосредствена близост /както се случи една злополучна вечер преди 2 седмици/, няма значение, защото се чува дори през затворени прозорци.
Прибавете към това и постоянния поток от прибиращи се от заведенията минувачи, които хич не се съобразяват, че в 2-3 посред нощ някакси не е приятно да говориш на високи децибели, все едно си на конференция.

Кучета се разхождат след полунощ, самият им лай не ме дразни толкова, колкото спорадичните подвиквания на стопаните - особено мъжете, в стил мутра от 90те "ЕЙ! ИДВАЙ ТУКА, ЧУ'АШ ЛИ КО ТИ КААМ ВЕ!"

Коли се паркират и потеглят след 100 маневри, но най-много ме дразни навика им да стоят на едно място със запален двигател, някои от които са с толкова мощни вибрации, че чак прозорците се тресат и вибрират...
Полудявам направо!
Да не говорим, че от ауспуха чак до 3 етаж стига миризмата и се налага в жегата да затварям прозореца, щото някой си Ганьо седи и си цъка на телефончето в колата, вместо да се размърда!

И накрая - за разкош - мотористите. Не знам какъв е тоя късмет, че баш в нашия район има двама, обаче явно си правят гонки и бруталните шумове от засилени мотори не просто преминават закратко, а се чуват отново и отново....

Ужасно ме дразнят, давам си сметка, че съм много очувствена към шумовете и проблемът е задълбочен, опитвам се да вземам необходимите мерки, но поне исках да споделя тук.

# 109
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Ние имаме съседи мотористи, с гараж почти под нашия балкон. Е, голям кеф им е като излизат или се прибират, да палят моторите и да ги държат по 10-15 минути на място, докато си оправят някакви неща в гаража или си обличат/събличат екипировката. Това няма 14-16 часа, няма вечер след 22. Хич не им дреме.
Ние започнахме много сериозно да се замисляме за крайградска къща, въпреки ясното съзнание колко ще ни е трудно.

# 110
  • Мнения: 339
Ние започнахме много сериозно да се замисляме за крайградска къща, въпреки ясното съзнание колко ще ни е трудно.
Това не ви гарантира спокойствие. Аз живея именно в такава къща и шума от улицата е ужасен - мотори, коли, минувачи, глъчка от сбирки в близката градинка и т.н. Имам късмет, че поне съседите ми ме вдигат шум. По едно време в 1 от съседните къщи гледаха огромно куче, което лаеше по цяла нощ, но вече го няма. Въобще, гаранция никаква, ако ще и на връх Мусала да се качиш, идиоти все се намират. Няма да забравя преди няколко години се качих на връх Ком и през целия път се пазих да не ме смачкат някакви олигофрени мотористи, на които се наложи да им дишам и мръсните газове.
Просто такова ни е обществото.

# 111
  • София
  • Мнения: 19 249
В събота бях на детски РД в село край София и в 15 ч. ни посрещна омайния звук на флекс, после някаква друга машина...
Че то по-добре в града, там има повече хора, които биха опонирали на такъв шум

# 112
  • Мнения: 413
Кофа студена вода винаги помага. Ако не - туба с бензин и запалка.

# 113
  • Мнения: 2 887
Кофа студена вода винаги помага. Ако не - туба с бензин и запалка.
Сериозно ли е това за бензина и запалката?! После НК и НПК...

# 114
  • Мнения: 413
Кофа студена вода винаги помага. Ако не - туба с бензин и запалка.
Сериозно ли е това за бензина и запалката?! После НК и НПК...
Сериозно ли ме питаш дали е сериозно? Ти от черен хумор не разбираш ли? Сериозно ли смяташ, че ще запаля някакви деца, задето са вдигали шум?
Виж, ако ги видя да тормозят някое коте или куче, направо горелка ще изкарам. Шумът си е шум, и всички са били млади и са правили глупости. Залей ги с вода с лед, или ако не можеш да се справиш - слез долу черпи ги една бира и се присъедини. Ден до пладне е това.

# 115
  • Мнения: 2 887
Уф, не те разбрах, явно 🙂

# 116
  • Мнения: 864
Темата е колкото да споделим и потърсим съвет, толкова и да излеем малко негодуванието и напрежението, събрани след безсънните нощи..
Естествено, че на никого няма да му мине през ум да причинява физическа вреда върху друг току-така, но в моментите, в които лежиш, задушен от жега, на следващия ден си на работа, а навън вече трети час някакви квартални пикльовци не се съобразяват, че е 3 през нощта и се дерат с пълно гърло - о, какви жестокости ми минават през ума само...И помага да може да се сподели тук, където всички ще разберат, защото и на тях им е минавало през главата.

Спокойно, засега никой никого не е убил Wink

# 117
  • Мнения: 413
Слез да ги ошамариш, както се правеше едно време. Аз на полиция не бих разчитала. Разковете я тая пейка, заплашете ги, наистина ги залейте с вода ако трябва. Възрастни хора сте, а това са банда загоряли хлапета. С хлапета как се постъпва? Като не можеш да ги респектираш, сплашваш ги.

# 118
  • Мнения: 864
Не искам да пускам отделна тема за такова нещо, но да си кажа пак мъката.
От няколко дни от 8 сутринта до късно вечерта се чуват някакви странни повтарящи се звуци - уж птици, но звучи механично и винаги в същата последователност.
Чудех се какво е, докато не се сетих, че е машинка за прогонване на гълъби и др. вредители - явно някой съсед е решил да гони гълъбите от балкона по този начин...
Само дето на самите гълъби грам не им дреме, но за сметка на това аз откачам от тези ужасни звуци, които се повтарят на всеки 5-10 минути!!
Ужасни хора, как може да им хрумне да тормозят околните така!

# 119
  • Мнения: 3 277
Като деца се събирахме под балкона, и ако станахме много шумни, някой съсед липсваше кофа вода да ни охлади страстите.
Ако пейката е по-далече, торбички с вода вършат чудеса.
Умряла вмирисана котка или куче, оставени наблизо,  също карат младежите да търсят други места за изяви.

Общи условия

Активация на акаунт