Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Има родители, които с отворени обятия посрещат помощ от баба и дядо за гледането на мъниците. Други пък не желаят децата им да се отглеждат с остарели разбирания, глезене и противоречие с установеното възпитание. Вижте къде е границата и кои са ползите от това бабата и дядото да се грижат за своето внуче.

Останалите епизоди от поредицата гледайте ТУК.

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 17:24 от Pедактop

# 1
Има и друг тип баби, тези които не искат да гледат и прекарват време с внуците си и не търсят контакт с тях. 🙂

# 2
Аз пък срещам типа баба, която прехвърли недоверието и съмненията си дали съм подходяща за съкровището й върху отглеждането и възпитанието ми към нашето дете. Детето е на 2г и половина, но тя още бърка обръщенията си от бабо на мамо.
Съпруга ми е на 37г, така че трябва отдавна да е свикнала, че й предстои друга роля в живота.

За да има роля в живота на внучето си ,трябва да приеме ролята, но и отговорността, която имам аз!

Майка ми- тъщата, живее на 400км от нас. Вижда детето веднъж годишно.Затова по нейн адрес нямам коментар.

# 3
А защо видеото приключва в "нищото" ? Има ли продължение ?

# 4
Има и друг тип баби, тези които не искат да гледат и прекарват време с внуците си и не търсят контакт с тях. 🙂
Моите си спомням викаха който има деца да си ги гледа

# 5
  • София

Майка ми- тъщата, живее на 400км от нас. Вижда детето веднъж годишно.Затова по нейн адрес нямам коментар.

Какво пречат 400 км за по-често виждане на баба и внуче? Ако има двустранно  желание са 5 ч. с автобус. Бих се возила и ще си чета от таблета - времето минава.
Тъща съм, на 2500 км от внучо. Ами гледам на 2 месеца да се метна на самолета и да отида да си го дондуря. С дядото се редуваме - един месец ходи той, другия аз. Майката и бащата не са против.
Май си зависи от възпитанието на млади и стари и нагласите един към друг. Детето е невинно.

# 6

Какво пречат 400 км за по-често виждане на баба и внуче? Ако има двустранно  желание са 5 ч. с автобус. Бих се возила и ще си чета от таблета - времето минава.
Тъща съм, на 2500 км от внучо. Ами гледам на 2 месеца да се метна на самолета и да отида да си го дондуря. С дядото се редуваме - един месец ходи той, другия аз. Майката и бащата не са против.
Май си зависи от възпитанието на млади и стари и нагласите един към друг. Детето е невинно.

Похвално е, че успяваш да виждаш толкова често децата си.

Но...с автобус са 6ч в едната посока, 50-60лв за път. Не е лесно да те лашкат 12ч общо, и то само за 24ч свободно време.Тя работи за мин заплата, почива 20 дни годишно. Добавям и това, че физически в момента не е в топ форма.

Ние сме преценили, че е по-добре да идва през отпуската, а когато отрасне малко, ще остава при нея.

До тогава ние с детето ходим  през 3-5 месеца, но дори тогава тя е на работа, а когато се прибере, детето си е легнало.
Нямам коментар относно намесата на майка ми във възпитанието на детето, защото тя се съобразява с факта, че вече аз съм отговорна за семейството си. А и съм практикуваща детска и начална учителка, не съм на 20г- достатъчно сухи тренировки имам с чуждите деца. Общо взето философа в моя род.

Бих се съгласила с твоето мнение за възпитанието и нагласите, само ако те бяха пречка. Бих ви сравнила, ако времето ти за пътуване и престоя ти са равни.
А финансовите ти възможности и свободното време е ясно, че не са като на средно статистически работещ човек, какъвто е майка ми.

# 7
Не разрешавам бабите и дядо да възпитават детето ни. Обаче не забранявам да я глезят. Даже се радвам, когато го правят.
Също така правилата в тяхната къща са техни и ние изискваме от дъщеря ни да ги спазва. Т.е. възпитаваме я да уважава хората около себе си и да се съобразява с тях.
Не се налага да я отглеждат, а ако решат да прекарат няколко дни с нея, винаги са добре дошли. Ходим си достатъчно често на гости, отбелязваме празници заедно. Връзката между баба/дядо и внуче е уникална и не бива нито старите, нито децата да се лишават от това.

# 8
Обща взето никаква, само да глезят децата и после родителя да се  чуди как да оправи нещата.

# 9
Ако родителите имат авторитет пред детето, колкото и да глезят бабите и дядовците, не могат да "развалят" нещата. Да, понякога режима се разбутва за малко, но после всичко влиза в релси.

# 10
Съгласна съм но те нарушават правата и минават съзнанието границата защото се опитват да съберат точки за определено време,,за да са харесвани от детето

# 11
Не знам за колко голямо дете говориш и колко често вижда въпросните баба/дядо, които развалят дисциплината. Опитай се да отпуснеш края, когато са на гости, защото не може винаги всичко да е под режим. Ако родителите не могат да се оправят с детето, то вината определено не е в бабите и дядовците.

# 12
Радвайте се , че има баби и дядовци , които искат да прекарват време с децата ви.  Аз дори бих се радвала да го глезят , но уви при нас не се вълнуват и сещат за детето. Така, че не търсете все грешки в тях и не ги упреквайте .

# 13
В една къща живеем но не мога да кажа че се виждат по често от 2пъти в седмицата. На 5г и 3г. Няма как да го  обясня. Нямаме проблем със възпитанието, но като всички деца си имат и своето мнение.  При нас е имало моменти в които и по 1 месец и повече не са се  виждали но нещата са мн изкуствени,  хем като  са заедно се глезят един вид  хем може да не ги потърсят с месеци. Още повече че другите внуците в чужбина са на първо място въпреки че са по далеч и нещата се делят което според мен не е чесно.

Общи условия

Активация на акаунт