Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Има родители, които с отворени обятия посрещат помощ от баба и дядо за гледането на мъниците. Други пък не желаят децата им да се отглеждат с остарели разбирания, глезене и противоречие с установеното възпитание. Вижте къде е границата и кои са ползите от това бабата и дядото да се грижат за своето внуче.

Останалите епизоди от поредицата гледайте ТУК.

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 17:24 от Pедактop

# 1
Има и друг тип баби, тези които не искат да гледат и прекарват време с внуците си и не търсят контакт с тях. 🙂

# 2
Аз пък срещам типа баба, която прехвърли недоверието и съмненията си дали съм подходяща за съкровището й върху отглеждането и възпитанието ми към нашето дете. Детето е на 2г и половина, но тя още бърка обръщенията си от бабо на мамо.
Съпруга ми е на 37г, така че трябва отдавна да е свикнала, че й предстои друга роля в живота.

За да има роля в живота на внучето си ,трябва да приеме ролята, но и отговорността, която имам аз!

Майка ми- тъщата, живее на 400км от нас. Вижда детето веднъж годишно.Затова по нейн адрес нямам коментар.

# 3
А защо видеото приключва в "нищото" ? Има ли продължение ?

# 4
Има и друг тип баби, тези които не искат да гледат и прекарват време с внуците си и не търсят контакт с тях. 🙂
Моите си спомням викаха който има деца да си ги гледа

# 5
  • София

Майка ми- тъщата, живее на 400км от нас. Вижда детето веднъж годишно.Затова по нейн адрес нямам коментар.

Какво пречат 400 км за по-често виждане на баба и внуче? Ако има двустранно  желание са 5 ч. с автобус. Бих се возила и ще си чета от таблета - времето минава.
Тъща съм, на 2500 км от внучо. Ами гледам на 2 месеца да се метна на самолета и да отида да си го дондуря. С дядото се редуваме - един месец ходи той, другия аз. Майката и бащата не са против.
Май си зависи от възпитанието на млади и стари и нагласите един към друг. Детето е невинно.

# 6

Какво пречат 400 км за по-често виждане на баба и внуче? Ако има двустранно  желание са 5 ч. с автобус. Бих се возила и ще си чета от таблета - времето минава.
Тъща съм, на 2500 км от внучо. Ами гледам на 2 месеца да се метна на самолета и да отида да си го дондуря. С дядото се редуваме - един месец ходи той, другия аз. Майката и бащата не са против.
Май си зависи от възпитанието на млади и стари и нагласите един към друг. Детето е невинно.

Похвално е, че успяваш да виждаш толкова често децата си.

Но...с автобус са 6ч в едната посока, 50-60лв за път. Не е лесно да те лашкат 12ч общо, и то само за 24ч свободно време.Тя работи за мин заплата, почива 20 дни годишно. Добавям и това, че физически в момента не е в топ форма.

Ние сме преценили, че е по-добре да идва през отпуската, а когато отрасне малко, ще остава при нея.

До тогава ние с детето ходим  през 3-5 месеца, но дори тогава тя е на работа, а когато се прибере, детето си е легнало.
Нямам коментар относно намесата на майка ми във възпитанието на детето, защото тя се съобразява с факта, че вече аз съм отговорна за семейството си. А и съм практикуваща детска и начална учителка, не съм на 20г- достатъчно сухи тренировки имам с чуждите деца. Общо взето философа в моя род.

Бих се съгласила с твоето мнение за възпитанието и нагласите, само ако те бяха пречка. Бих ви сравнила, ако времето ти за пътуване и престоя ти са равни.
А финансовите ти възможности и свободното време е ясно, че не са като на средно статистически работещ човек, какъвто е майка ми.

Общи условия

Активация на акаунт