ДЕВЕТИ КЛАС 2019/2020 - Реформаторски експеримент на МОН - втора серия

  • 44 209
  • 761
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 1 109
Е Как така госпожата си пише оценки някъде и накрая ще информира. Много си дразня на такива. Те не са ли длъжни да информират своевременно.

# 211
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Purple HeartPurple HeartPurple HeartПокрай емоциите на тазгодишните седмокласници страшно ми залипсвахте, така да знаете. Аз хич не съм редовна, имах разни препятствия, но обещавам да се поправя занапред.

Да ви почерпя за РД на наборката днес.



Давам отчет какви ги свършихме през тази първа НЕГска година - завърши детето с пълно 6 и успя да влезе в лайстунг паралелка благодарение на заряда от външната си батерия по езика от предучилищна-6 клас. Ние се паднахме при В.Г. и там работата не е добре за децата, това установих и аз през тази година.
Иначе се харесаха с децата, с учителите, хубаво й е!

Дъщерята ходи цяла година на АВО и покри ниво FCE без да се явява за сертификата.

Сега ми се иска да ви попрочета назад как сте, що сте, за да не се окаже, че пропускам нещо важно и се включвам супер нелепо.

Blue Heart

# 212
  • София
  • Мнения: 7 055
Еее, време беше някой да се сети, къде е истината! Joy
Миле, да ти е жива и здрава девойката!
Честито за успехите!
И да не забравяш пак да наминаваш! Hug

# 213
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Миле, честито на девойката bouquet!!!
Страхотна година е изкарала, браво на нея Heart Eyes!

# 214
  • Мнения: 1 261
Да е здрава и много щастлива девойката. Браво и за успешната година. Време е за почивка Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 215
  • София
  • Мнения: 11 982
Милето, да ти е честита рожденичката! Flowers Hibiscus
За отсъствията ще те глобяваме, ама, 'айде, друг път. Wink

Като казахте, че децата са изграли сцени от Хамлет, при нас госпожата ги беше разделила на групи от по 8 деца - да напишат сценарий /и да го изиграят/ на тема: Ако се срещнат Хамлет и Дон Кихот, къде ще се срещнат, какво ще си говорят? Същото за Хорацио и Санчо Панса, както и за Шекспир и Сервантес. Наборката поела да напише целия сценарий, а другите 7 да го изиграят. И написа пиеса в 3 действия, че и разказвач включи, защото ролите били 6, а останалите деца - 7. Добре ѝ се получи и с чувство за хумор. Явно само есета не може да пише. Smirk Много готини проекти дава тази госпожа и сега страдат, че няма да им е тя догодина. Sad По принцип учителите по бел и мат, които поемат 8-ми клас, изкарват випуска до 12-ти. Но титуляра на нашия випуск е друг учител, а тазгодишната госпожа преподаваше само на нашата паралелка. Иначе изведе 12-ти клас и догодина ще поеме осмокласниците.  Класът на наборката ще се поеме от титуляра на випуска, а чува, че тя не е толкова харесвана. Каквото - такова. Само мога да кажа - честито на бъдещите осмокласници за г-жа Койчева! Flowers Hibiscus

# 216
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Ей, че готини проекти. А при нас само тестове със суха теория, отворени отговори, разсъждения по морален проблем и есета.

Честита рожденичка на Милето - да е все така успешна и целеустремена!

# 217
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Айде, официално - имам си отличничка. Вярно, не с пълно 6, но нищо. Както сама се закани - догодина 6.00. Blush

Милето, честита рожденичка! Да е здрава и да върви все така устремно напред! И честит й лайстунг!

# 218
  • Мнения: 553
Хайде да си похваля и аз гарджето, "сертифицирана"  е с В1 по немски и само шестици за годината.

# 219
  • Мнения: 4 915
Е Как така госпожата си пише оценки някъде и накрая ще информира. Много си дразня на такива. Те не са ли длъжни да информират своевременно.

Не знам как е по нормативни разпоредби. Не им ги пише в бележника, не им ги казва, не ги вписва в Школото. Пълна мъгла. На родителските срещи само съобщава как е класът по успех спрямо другите паралелки. Ако това може да е ориентир някакъв изобщо...

Днес май щели да правят контролно по математика. Още не са оформени.

Честито на рожденичката на Mileto и поздравления за успеха!

# 220
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Благодаря ви за сърдечните пожелания!

Санака, жалко, че изпускате така нелепо госпожата по БЕЛ. Хайде, дано да стане някакво чудо евентуално.
И нашата госпожа им беше правила задания със сценки от Хамлет, били са много забавни часове.

Кога се вълнувахме миналата година, кога завършихме осмия клас. Утре ще са само до 11 часа, а в петък в 10 часа за раздаване на бележници.

Имаме и литературата за следващата година. Май ми липсват някои книги и ще трябва да ги качвам на четеца.

# 221
  • Мнения: 1 261
Все едно вчера беше когато тръпнехме в очакване на резултатите от НВО, пък после пак , че нали за по-интересно ги бяха объркали. Моето момиче вече е във ваканция. В АК днес им даваха свидетелствата или там както го наричат ( признавам си не зная), защото нямат бележници. Много съм горда с детето, защото не беше учила англ.език и се справи отлично. Успешно завършване и весело лято, а ние може спокойно да си сипем по едно бЕЛО Simple Smile

# 222
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
bunova, браво на детето. Може ли да те помоля да споделиш кои книги са им дали да четат през лятото. Интересно ми е какво са подбрали, може да харесам нещо за девойката.

# 223
  • Мнения: 1 261
bunova, браво на детето. Може ли да те помоля да споделиш кои книги са им дали да четат през лятото. Интересно ми е какво са подбрали, може да харесам нещо за девойката.
По БЕЛ или по англ. език?

# 224
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Може и двете, по-интересно ми е по английски език обаче.
Предполагам, че по БЕЛ се покриват с това, което се учи в държавните училища или не е съвсем така?

Общи условия

Активация на акаунт