ДЕВЕТИ КЛАС 2019/2020 - Реформаторски експеримент на МОН - втора серия

  • 44 217
  • 761
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 8 280
Аз се опекох, а дори не беше на шезлонг Joy за един обяд, докато уж само щяхме да проверим (но след като си намоктиха краката, младежите решиха ще трябва да довършат... добре, че бях подготвена и за това развитие) дали морето е на същото място и на другия ден  от 10-11ч.

Слънце, положил е началото Joy.

А моето Слънце такъв тежък пубертет го е налегнал, че не можеш да му кажеш или да направиш нещо за него без да изръмжи... като да му пригладиш косата или да му оправиш яката - "няма нужда всичко да правиш ти"... То няма нужда ама хващането на пубертета не върви с пускане на разсеяността. Е, оплаках се.
Книги няма, само са "проверени с баба какво има", а баба "ще проговори с приятелки какво да чете". Май скоро ще влизам в ролята на родител и на проклета снаха.... да питам аз едно време дали така баща му е карал енергоспестявайки.
 

Последна редакция: вт, 09 юли 2019, 16:09 от Desem

# 286
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Слънчева, мерси че вля надежда, че нещата остават постарому! И лек ремонт.

Ние ще планинарстваме през август, до тогава ще съм на тръстиката в офиса. През уикенда плажуваме чат-пат. Водата стана супер още през юни. Наборът е на волна програма - играе, излиза, мързелува, но поне чете. Прочете Гъливер, сега довършва Онегин, с който имаше лека спънка в началото, защото не разбираше епохата и му беше тегаво да чете в стихове, но аз подходих креативно и му предложих да изгледаме заедно филма ( от 1999), за да добие визуална представа за декори, нрави и традиции, но при изричното условие после да дочете книгата. И се оказа правилно, защото сега вечер ми разказва какви са разликите в сюжета между оригинала на Пушкин и филма.

# 287
  • Мнения: 465
    Здравейте,момичета!
    Наборката плажува по нашето Черноморие цяла седмица,днес се прибира.В понеделник заминава на планина с майка ми.
    Тя е в ПГО.Много съм доволна от класа ,в който попадна,спокойна атмосфера,няма проблеми с дисциплината в класа.Преподавателите са отговорни и добри професионалисти.Имат извънкласна дейност след часовете(клубове по интереси).Има и проек"Мечтаната дреха",в който ако имат желание се включват и активно помагат за осъществяването му.Тяхната паралелка е интензивно изучаване на английски език-госпожата е много добра,взискателна,децата много я харесват.
    Ще кача списъка с произведенията за лятото .Вашата подобна ли е?

    # 288
    • София
    • Мнения: 11 998
    Висто, да, това е задължителната литература, която ще се изучава в 9-ти клас + Ботев. Качила съм списъка в първи пост на темата.

    # 289
    • Мнения: 465
    Висто, да, това е задължителната литература, която ще се изучава в 9-ти клас + Ботев. Качила съм списъка в първи пост на темата.
    Благодаря,Санака.Явно съм пропуснала.

    # 290
    • София
    • Мнения: 7 056
    А нашите трябва да четат и Робинзон Крузо.

    # 291
    • На планетата Земя
    • Мнения: 6 321
    Слънчева, кога махате гипса?

    Аз не знам къде да го търся този Дон Жуан, никъде го няма "електрически".

    # 292
    • София
    • Мнения: 7 056
    Края на месеца, живот и здраве!
    Няма го Дон Жуан. И аз снощи го търсих, след като овиках детето, че не може да работи с търсачки.

    # 293
    • На планетата Земя
    • Мнения: 6 321
     Mr. Green лоша майка

    Има си още време до края на месеца ....

    Моята щерка е в планината. Заредила съм й повечето неща на четеца, бърза да ги мине задължителното, за да си чете после неща по нейн избор.

    Desem, и ние сме така - когато е хубава, не е хубава точно пък сега, когато нещо искам да й коригирам - не ме пипай. Рак и половина!  Mr. Green

    # 294
    • В светлината на слънцето
    • Мнения: 7 912
    Привет! И ние сме през август морски. Сега се пържим на селски въздух в полите на Родопите. Голяма жега!
    Наборката уж прояви голям ентусиазъм да чете, но освен манга романи друго не съм я видяла да отваря.

    # 295
    • Варна
    • Мнения: 2 442
    Края на месеца, живот и здраве!
    Няма го Дон Жуан. И аз снощи го търсих, след като овиках детето, че не може да работи с търсачки.

    Дон Жуан само на хартия. Аз го снабдих като антикварно издание от 2016, сега е с изчерпан тираж. Някъде около 800 стр.

    # 296
    • София
    • Мнения: 7 056
    О! Как 800 стр.? Scream
    Ми, той, завалията ще я чете до другото лято!

    # 297
    • На планетата Земя
    • Мнения: 6 321
    Моята това цялото няма да го прочете, мисля да намеря някак тази осма песен и това е. И допълнително от интернет ще си прочете описание на произведението като цяло.

    # 298
    • Варна
    • Мнения: 2 442
    О! Как 800 стр.? Scream
    Ми, той, завалията ще я чете до другото лято!

    Тъй, тъй. 🤣

    То затова Ники почна от Гъливер (около 400 стр), довършва Онегин (300 ??)  и после има да избира между тъничкия Дядо Горио, нормалния Мадам Бовари и тлъстия Дон Жуан Simple Smile. Ама щом миналото лято децата пребориха Илиада, Дон Кихот и Декамерон в пълния им размер, нищо вече не може да ги изплаши.

    # 299
    • София
    • Мнения: 8 280
    Леле, аз ако кажа за тези броеве на страниците ще ме изядат с парцалите (споменах ли за ръмженето? ... то ще ми се види песен Joy)

    Общи условия

    Активация на акаунт